Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5714 5714

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Markét.t
22.02.2017 3 z 5

Bábovky se mi velmi dobře četly, nicméně nemůžu se zbavit dojmu, že celý děj byl příliš překombinovaný a časem jsem se v postavách a jejich vzájemných vztazích začala ztrácet.

VitDLa
20.02.2017 3 z 5

Život nebo fikce? Osud může psát ruzné děje a příběhy.

alnahu
20.02.2017 3 z 5

Zajímavé ,ale velmi smutné příběhy dvanácti žen ze života, které se vzájemně prolínají. Byla to první kniha ,od této autorky a asi poslední-působila na mě spíš depresivně .

hankapimi
19.02.2017 1 z 5

Osudy dvanácti žen, jejich příbuzných, dětí a známých nutně způsobí absurdně překombinovaný děj, nelogické situace a nepřehlednost, kdo ke komu patří, patřil či bude patřit. Několikrát jsem uvažovala, jestli si vyrobit k té depresivní a smutné knize "pavouka", či s ní mrsknout do kouta. Připomnělo mi to, Jak kočička s pejskem vařili dort : "To je dobrý, to tam dáme taky...." Autorčin styl psaní, myšlenková smršť a vichr v hlavě, jedna dvě velmi rozvité věty na stránku se mi špatně četly. A časté autorčiny obraty ...dám si rohlík s máslem nebo tak něco... je to tak a tak nebo vlastě ani ne...mě vyloženě u čtení iritovaly. Není to můj šálek čaje a zřejmě nejsem ani cílová skupina Radky Třeštíkové...

pomponia
19.02.2017

Vyprávění má spád,zajímavě se proplétají osudy jednotlivých hrdinek,jenže ten zmar a deprese vystupující z každé stránky ve mě nevyvolával příjemný pocit. Není to kniha, kterou bych si chtěla přečíst znova.

Peti
18.02.2017

Tak tato kniha mi přišla čtivá, zábavná i trochu strašidelná - a to tím, jak vše spolu souvisí, a jak ovlivňujeme osudy ostatních, aniž bychom to tušili...

Lucikx
17.02.2017 3 z 5

Na knížce se mi líbila provázanost osudů, jinak mne však příliš neoslnila.

Denninka
17.02.2017 4 z 5

Knížka se mi líbila. Sice příběhy nejsou zrovna dvakrát optimistické, ale každý z nich byl zajímavý. A provázanost se mi také líbila, ikdyž jsem se pak ke konci trochu ztrácela kde kdo byl. Ale i tak to bylo pěkné čtení.

Elisbooks
16.02.2017 3 z 5

Příběh je určitě ze života, ale přes všechny recenze a "boomy" kolem této knihy jsem očekávala daleko víc. Nenadchla ani neurazila, jako oddychovka fajn. Asi na mě působila moc negativně a smutně.. Další knihy Třeštíkové už vyhledávat nebudu.

jajcak
16.02.2017 5 z 5

Krásně se četla. Ale jak píší předchozí čtenáři, někdy jsem měla potíž se zorientovat v dějové linii. Skáče se hned do minulosti, hned do přítomnosti. Ale i tak jedna z lepších knih. Rozhodně mě donutila se zamyslet. Myslím, že v některých okamžicích velice věrně vystihuje dnešní dobu.

Ajka112
15.02.2017

Bábovky byla moje první kniha od R. Třeštíkové. Nečetla se vůbec špatně. Kniha je psána z pohledu 12ti žen, které si "zasahují" do svého života. tento "propletenec" se mi velmi líbil, jen jsem měla občas problém s dějovou linkou, jednou v přítomnosti, ihned v minulosti...
Jakmile jsem se více začetla do knihy a začalo mě zajímat, jak vše dopadne a vyřeší, byl konec. U některých příběhů mi bylo líto, že nebylo vyřešeno a kniha má opravdu otevřený konec.
Knihu bych i přesto doporučila jako oddechové čtení po náročném dni v práci:)

JakubiRa
14.02.2017 5 z 5

Mám ráda knížky, kde se prolíná více dějových rovin, takže jsem byla nadmíru spokojená. Radka Třeštíková velice trefně vystihla smutnou a drsnou realitu života žen různých věkových kategorií v rozličných životních situacích. Jeden problém z mnoha úhlů pohledu. Taková mozaika výstřižků různých osudů, která dává ucelený obraz. Četla se mi dobře. Ač bych ji zařadila do oddechového čtení, hodnotím vysoce, protože mě na mnoha místech zavedla do míst, kde jsem se našla.

Janin
14.02.2017 3 z 5

Nebyla to špatná knížka,ale na zadek jsem si z ní nesedla.Knížka je složená z jednotlivých příběhů a osob,které do sebe na konci knihy zapadnou.Ale spousta postav,spousta, až vynucených dějů.Za mě určitě ne,spíš velké zklamání.

Barbarela.
14.02.2017 3 z 5

Taková oddychovka co neurazí. Čte se to rychle, na konci na člověka nečeká nic zvláštního, jen postupně proplouvá knihou, kde se jednotlivé postavy čím dál víc vzájemně prolínají.
Za pár měsíců si člověk sotva vzpomene, co vše se vlastně odehrálo. Přečtení nelituji, ale není to kniha, ke které bych se potřebovala vracet.

Devorah
13.02.2017 3 z 5

Ach a toto je jedna z nejvíc komentovaných, doporučovaných a čtených knih? Objektivně: přečetla jsem ji ve vlaku za dva dny, četla se dobře, měla švih a spád. Subjektivně: nelíbila se mi nelogičnost děje, absurdní situace, do kterých se hlavní postavy dostávají ani dějová linka celého příběhu. Suma sumárum: jak je vidět, každé zboží si svého kupce najde.

Pavouček2
13.02.2017 5 z 5

Ten propletenec je vážně zajímavý, hodilo by se do zadní strany napsat, kdo je kdo a ke komu patří, aby se čtenář u dalšího příběhu zorientoval :-) Pěkné, smutné, ze života.

MartasR
12.02.2017 5 z 5

Zajímavě navázáné smutné příběhy různých žen.

pollyCobain
12.02.2017 5 z 5

Do knihy jsem se "zakousla" a nemohla jsem přestat, dokud jsem ji neměla přečtenou. Příběhy jsou chytlavé a podle mne i výborně napsané. Jmen je tam opravdu mnoho a tak jsem se musela občas hodně zamyslet, abych si si vzpomněla o koho jde.
Jen ten konec je opravdu hodně otevřený, alespoň tak zůstává prostor k vlastní fantazii :)

Val
11.02.2017 5 z 5

Za mě super oddychovka. Někdy jsem sice trochu tápala, než jsem si uvědomila kdo je kdo a který chlap patří ke které ženě, ale nakonec jsem to dala. :-)

Leome
11.02.2017 3 z 5

Zpočátku jsem měla strašný problém se stylem psaní paní Třeštíkové. Nejenže jsem absolutně nechápala ty dějové linky a jak to vše probíhá, ale i samotný styl vyjadřování a popisu se mi příčil. No, stejně jsem si nakonec zvykla a začetla se :).

Každopádně je to pro mě po velice dlouhé době první román od Češky a vlastně si nestěžuji. Příběh je rozhodně zajímavý a hlavně reálný. Reálné problémy obyčejných lidí. Zároveň mi ale většina těch hlavních hrdinek lezla na mozek, hlavně Johana, ta je daleko horší než Alena a Renata dohromady... No, a tady se dostávám k tomu nepřebernému množství jmen a postav. Renata, kterou mají Magda a Robert, má dítě se svým milencem Martinem, který je ale ženatý s Karolínou a myslí si, že s ní má dceru, ve skutečnosti je ale malá Rebeka Zdeňkovo, který byl ženatý s Miluš a měl s ní dceru Sašu a ta má zase Kryštofa s týpkem, kterého ani nezná jménem... Je klidně možné, že jsem teď napsala nějakou faktickou chybu nebo prostě zaměnila jména - protože je jich strašně moc a všechny na sebe navazují. Všechno souvisí se vším.

A když už se člověk ve všem začne orientovat a chápat, přijde konec, který to vše naprosto zabije. V YA fantasy sérii by mě ten konec uchvátil a dostal na kolena - ale na v románu pro ženy. Možná si Třeštíková chtěla nechat otevřená vrátka na další díl...? Tři z pěti hvězdiček.