Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5706 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

PeDominika
31.01.2017 4 z 5

Čtivá knížka, zaslouží 4*. Příběhy pěkně propojené, ze života. Snad mne jen mrzí, že to bylo moc osekané, chtěla bych více detailů. :)

Andulyk
30.01.2017 2 z 5

Dvě hvězdičky dávám za propojení jednotlivých příběhů, líbilo se mi, jak do sebe osudy postupně zapadaly a navzájem se ovlivňovaly. Neměla jsem problém se orientovat v jednotlivých postavách a časových linkách. Hrdinky na mě ale působily ploše, čekala bych, že patnáctiletá dívka bude přemýšlet jinak než paní v důchodu. V celé knize jsem marně hledala ironii a humor, jenž jsou zmiňovány v anotaci knihy. Příběhy se nesly v pesimistickém, zahořklém tónu a po přečtení jsem se cítila tak nějak smutně. Nemusí být vždy všechno sluníčkové, tady ale těch podvodů a zrad bylo až moc. Možná jsem ale jen plná mladických ideálů, které se ve mě tato kniha snažila pohřbít. :)

mirunda
30.01.2017 4 z 5

Kniha se velmi dobře četla, stránky jenom šustily. Jen mě mrzelo, že ani jeden příběh nebyl jakoby dokončený. Že nevím jak který příběh dopadl.

Markéta137
30.01.2017 5 z 5

Dost nereálný propletenec postav, ve kterém jsem se kupodivu vůbec neztrácela a který se mi velmi líbil. Moc dobře vymyšleno a napsáno.

mekkejla
29.01.2017 3 z 5

Za čtivost dávám 3, za příběh by byly jen 2 hvězdy. Přijde mi,že formát "vše na sebe musí navazovat" hodně předčil obsah. Hrdinek bylo moc a žádné jsem se nestihla pořádně dostat pod kůži. Přitom paní Dobrovolná nebo Nikola s Lindou by mě hodně zajímaly. U všeho jsme se ale jen dozvěděli lehký nástin situace,něco se zamotalo a bez pořádného rozuzlení šup na další postavu. Mám od Radky doma ještě To prší moře,tak jsem zvědavá,jestli to bude lepší.

mysterygirl
28.01.2017 3 z 5

Kniha se mi libila,trochu jsem se ztracela v casovych souvislostech,ale nastval me konec.kdybych to vedela,tak to ani nectu

Leusee
27.01.2017 5 z 5

Musim říct, že kniha mě hned od začátku úplně pohltila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Je skvěle napsaná, příběhy jsou sice jednoduché, ale ze života a mně osobně se moc líbilo, jak se postavy prolínaly, i když někdy bylo těžké držet krok. Neuzavřené konce mě budou sice ještě chvilku štvát, ale aspoň si každý můžeme vytvořit své vlastní konce v hlavě.

Pucik13
26.01.2017 3 z 5

Příjemné a svižné čtení, pohledy dvanácti různých žen a přece to bylo takové stejné (výrazy, popisy, stylem,...). Neměla jsem problém se orientovat, avšak mi tam chybělo nějaké ruzuzlení. Ale jako pohodové víkendové čtení, proč ne?

elisa194
26.01.2017 3 z 5

Mám pocit, jakoby snad v této knize nebyla ani kapka radosti a cítím se z ní po přečtení smutně. Jinak se mi líbí propletenost příběhů a jak to má autorka všechno promyšlené. Ale někdy se v tom člověk malinko ztrácí.

Gretka66
26.01.2017 5 z 5

Knížka se mi velmi dobře četla.Tak se to občas děje i v reálném životě.Líbila se mi.

tinkal
26.01.2017 4 z 5

Knížku jsem zprvu odmítala číst. Nějak mi vadila ta mánie na sociálních sítích, která se kolem ní strhla a jistý způsobem mi vadí i autorka. Její články v časopisech přeskakuji, protože mi její styl, pro mě nějak moc afektovaný, z nějakého důvodu vadí. Knihu jsem ale dostala jako dárek, tak jsem ji vzala na milost a musím říct, že mě opravdu překvapila. Četla se sama, spletité osudy a příběhy různých žen jsou opravdu zajímavé, i když ke konci jsem se malinko v těch jménech ztrácela.

Alaglesia
25.01.2017 4 z 5

Skvělá kniha, kterou jsem přečetla jedním dechem. Věřím tomu, že vzhledem k množství postav a vyprávění chvíli v přítomnosti, chvíli v minulosti, se někomu kniha četla obtížně. Mně to nevadilo, bavilo mě to a spletitý osud postav jsem vnímala jako hlavolam, který mě bavilo luštit. Jednotlivé příběhy byly odlišné a přesto tak stejné. Žádné happyendy a konečné resumé, vše zůstalo otevřené, takže je na každém čtenáři, jaký konec si domyslí. Já jsem optimista, takže paní Dobrovolná měla jenom otřes mozku a rozjela se jí nová životní etapa. Ze všech osudů mě asi nejvíce zasáhl osud Milušky.

Gigy
24.01.2017 2 z 5

Od knihy jsem čekala celkem hodně, přeci jen jsem ji často vídala v rukou ostatních žen. Nicméně mě nenadchla ani neurazila. Provázanost jednotlivých příběhů je obdivuhodná, ale v množství žen, které vypráví své osudy, jsem se často přestávala orientovat. Možná kdyby autorka zvolila poloviční počet "hlavních hrdinek" a více propracovala jejich osudy, byla by kniha přehlednější a četla by se o něco lépe. Každopádně ji mohu doporučit jako oddechovou a nenáročnou četbu na deštivý víkend.

mrkvajda
24.01.2017 5 z 5

Knihu jsem četla na doporučení dcery. Příběhy jednotlivých postav se zajímavě prolínají, kniha se četla dobře a líbila se mi. Určitě se k ní vrátím, protože je lepší ji číst "v kuse", aby se člověk neztrácel v postavách a tak jsem měla možnost číst až druhou polovinu knihy. Knihu si půjčily i kolegyně a také se jim líbila. V hodnocení jsme se shodly.

Monique66
24.01.2017 1 z 5

Kniha je hodně čtivá. Jsem hodně ráda, že jsem ji četla v době, kdy jsem měla na čtení čas, protože jinak bych se ve světě tolika postav snadno ztratila. Popravdě jsem se místy tomu nevyhnula, abych si nepolozila otázku, kdo je to?
Bohužel si nemyslím, ze bych se k této knize vrátila. Přišla mi na můj vkus až příliš pesimistická. Celkově jsem tam snad ani nepřišla na nějaký "happy end". Všechny příběhy mi přišly nedokončené a chybělo mi tam nějaké shrnutí na konci. Zkrátka jsem od knihy čekala hodně a to mě pak zklamalo ze všeho nejvíc. Hodnocení nejspíš psaly spíše dospělé ženy nad 30 let, které kniha osloví více než mě.

loudomar
24.01.2017 3 z 5

Kniha je čtivě napsaná. Ale na můj vkus se v ní vyskytuje příliš mnoho postav a je potřeba ji opravdu číst téměř v kuse. Vadí mi že některé příběhy i přes moje závěrečná očekávání zůstaly naprosto nedořešené.

Michaela91
23.01.2017 5 z 5

Mě se kniha líbila, četla se dobře a ani jsem se neztrácela v postavách. Vše tak krásně navazovalo na sebe. Akorát ten konec mohl být lepší ne tak otevřený.

xterri
22.01.2017 3 z 5

Kniha je zajímavě napsaná a dobře se čte - doporučuji číst ji co nejvíce v kuse a nemít delší pauzy, jinak se můžete ztratit. Ale když jsem ji dočetla, řekla jsem si "Uff,to jsou teda pěkné vyhlídky." Já jsem z té knížky měla akorát depku.

petra5585
22.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha, přečetla jsem ji jedním dechem. Nemohla jsem se od ní odtrhnout.

Koňadra
21.01.2017 2 z 5

Nedočítal som. Celý čas, kým som vydržal, som mal pocit, že som tie príbehy už niekde čítal, akoby mi to už niekto predžuval. A potom ma hnevala tá predvídateľnosť konaní hrdinov a dokonca i dejových zvratov. Akosi má to vnútorne rozladilo, lebo PR mala knižka kvalitné.