Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5706 1485

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

sporran
09.02.2017 3 z 5

Velmi čtivá kniha, lehká a svižná. Líbí se mi propojení všech ženských hrdinek v jednotlivých kapitolách. Žádné zásadní čtení, ale pěkné.

andreapistkova
08.02.2017 5 z 5

Kniha mě velice mile překvapila a vážně smekám před autorkou a tím jak bravurně propojila děj postav. Mě se kniha velice dobře četla a určitě můžu doporučit dál. :)

tanjaj
07.02.2017 3 z 5

V celku čtivá kniha. Možná se opět k autorce vrátím.

misssicccka
06.02.2017 3 z 5

Musim rict, ze po dvou prvnich kapitolach jsem to chtela vzdat. Vytacela me jakasi lacinost,ktera z toho uplne tryskala. A nejvic me vytacelo slovo IKEA (nejsem si jista, jestli autorka nedostala sponzorsky dar). Pak jsem se kousla a ted toho nelituju. Ba naopak. Se zapletencem a propletenbem postav jsem problem nemela, naopak me bavilo si to pamatovat. Jen mi tam nejak hapruje tech 250 tisic a take ten konec me trosku zklamal, ale to nechci vice rozebirat, abych neco neprozrazovala ;). Takze bohuzel objev roku v kategorii cesky autor to pro me neni, ale autorce docela fandim a mozna ji dam jeste sanci. Je to vskutku takova dovolenkova cetba.

josephinn99
06.02.2017 3 z 5

Celkově mě to přišlo až moc překombinované. Nemůžu říct, že by se nečetla dobře. Každopádně člověk musel být pořád ve střehu a to u knihy moc nehledám...

Little_L
06.02.2017 4 z 5

Je to výborně promyšlené a napsané, ale také hrozně depresivní. Odnesla jsem si z toho, že se mám hrozně dobře, a vracet už se ke knížce nebudu. Nevím proto, zda bych ji označila za oddechovou, ale čte se dobře.

saez
06.02.2017 4 z 5

Oddechové, čtivé, zajímavé, jen jsem po dočtení měla neodbytný pocit jako by mi chyběla poslední kapitola.

Kermisee
05.02.2017 4 z 5

Výborně propojené příběhy dvanácti žen. Netušila bych, jak perfektně se dá vytvořit a převyprávět příběh s tolika postavami tak, aby do sebe nakonec zapadly veškeré ústřižky informací. Natožpak abych tušila, že mi nějaké morální předpoklady půjdou stranou, a zvítězí u mě milenka nad manželkou. Příběhy jsou odvyprávěny opravdu skvěle. Kniha se mi velmi líbila. Je ohromně čtivá.
Jediné, co mi opravdu zkazilo dojem byl ten až přespříliš otevřený konec. Mám ráda napolo-otevřené konce, kde je jemný náznak, ale pořád spousta místa pro představivost. Ale tento konec, ten pro mě byl otevřený až moc.

Marfulka007
05.02.2017 5 z 5

Velmi zajímavě pojatá. Dvanáct příběhů Vás jednoznačně musí pohltit. Pravda, takovéto propojení dvanácti žen je docela nereálné, to mi ale nevadilo a zážitek ze čtení nesnížilo. Škoda jen, že vzhledem k množství postav nebylo možné poznat je více do hloubky. Především u některých z nich by to bylo určitě zajímavé. Jediné, co mi opravdu vadilo byl příliš otevřený konec, to prostě nemám ráda.

MagdaS
04.02.2017

Zajímavá kniha, četla se mi velice dobře. Radka Třeštíková je pro mě literárním objevem. Píše pro mě velice čitelně, žádné zabíhání do podrobností, což obdivuju.

perpe2a
03.02.2017 3 z 5

No, zajímavé příběhy žen, tak trochu ze života, ale úplně mi chybělo nějaké zakončení, propojení, finále...konec... takže za mě průměr

Denisa_a
02.02.2017 5 z 5

Já jsem z knihy nadšená. Moc se mi líbila. Přečetla jsem ji asi na 3x. Jen jsou docela smutné ty nevěry.... Vše za mě dobrý až na ten konec. Nesnáším takové konce :)

Ivuska97
02.02.2017 4 z 5

Knížka mě opravdu zaujmula a nemohla jsem se odtrhnout. Škoda je, že jsem se nemohla úplně orientovat v čase, ale to je asi jen můj problém. Doporučuji :)

Mialll
02.02.2017 odpad!

Kniha na úrovni „příběhů ze života“ ze stránek laciných dámských časopisů. Jednoduchý text s množstvím postav, které ale jednají a přemýšlí úplně stejně, takže je jedno, jestli se v nich nemůžete vyznat. Zápletky (pokud se tomu tak dá říkat) pitomé, náhody a zvraty neuvěřitelné. Ironii, humor ani zajímavá rozuzlení jsem v textu nepostřehla, zato bolest jsem při čtení zažívala. Když už jsem se rozhodla, že knihu nedočtu, byl najednou zčistajasna konec.

mazlak
02.02.2017 4 z 5

Tato kniha mně zaujala především tím, že se děj tak těsně rolíná. Je pravda, že jsem ze začátku míval problém pochopit, kam se uvedený děj otočil, a o jakou postavu se nyní jedná. Jinak se mi příběh zalíbyl a tak hned sahám po další knize této autorky. Jen doufám, že tento příběh dopadne daleko lépe a bude o něco více pozitivně laděný.

Jity-Lovies
02.02.2017 4 z 5

Knížku jsem přečetla opravdu rychle, je zajímavá a čtivá. Od prvních stránek mě bavila, po první kapitole jsem si říkala, sakra a jak to s Rebekou teda dopadne? Bála jsem se, že všechny příběhy budou nedokončené, ale to vlastně vůbec není pravda. Jen člověk musí pořádně číst, orientovat se v postavách a hned ví, jak to s jakou postavou pokračuje, protože příběhy na sebe hodně navazují, postavy se prolínají - což pro někoho může být problematické a nemusí se v tom vyznat, mě to problém nedělalo. Jen mi přišlo, že v knize je až moc špatného a málo dobrého, asi by to chtělo i nějaký šŤastný příběh :)

kik68
01.02.2017 odpad!

Bohužel asi jsem neměla na tenhle druh knihy vůbec náladu, jinak to nechápu. Přečetla jsem dvě kapitoly a vzdala jsem to.

miuk
01.02.2017 3 z 5

Zajímavá kniha, dobře napsáno, čte se jedním dechem.

Sandruš
31.01.2017 4 z 5

Tahle knížka byla moje první od Radky Třeštíkové, ale brzy zkusím i nějakou jinou od této autorky. Knížka je čtivá, vtáhne Vás do osudu každé z 12-ti žen. Jen je určitě škoda, že se nedozvíme jak to vlastně všechno dopadlo.. i tak jsem ale ráda, že jsem si knihu přečetla a určitě doporučuji.

Z-a-n-e-t
31.01.2017 5 z 5

Vynikající kniha - super nápad na příběh.