Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5709 5709

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Vlcice72
08.02.2018 5 z 5

Skvělé čtení. ...

Markytkaaa
07.02.2018 3 z 5

Za jedno letní odpoledne bylo po srandě. Musím ocenit jak příběhy krásně navazovaly i když ke konci už to bylo trochu řídké. Za každou cenu bych asi dvanáct kousků nedělala ... stačilo by tak osm, aby to mělo pořád stejný spád a hlavně nápad.

Adusa68
07.02.2018 4 z 5

Velmi originální a čtivá forma, se kterou jsem se ještě v žádné knížce nesetkala. Skutečně brilantně propletené osudy lidí od začátku až do konce. Věřím, že ten otevřený konec bude uzavřen ve filmovém zpracování, na které se už teď moc těším. :)

MarketJay
06.02.2018 4 z 5

Velice čtivá kniha. Jen jedna připomínka, co ten konec? Chci vědět, jak to dopadlo. :)

hany77
06.02.2018 5 z 5

Ač je to pořádná změť postav, vzájemně propletených v osudových okamžicích života, je to velmi čtivé, děj svižný a nemáte šanci se nudit, neboť stále musíte mít na mysli, kdo se s kým schází, kdo s kým má dítě a kdo koho potkal...je to fajn knížka! A že někteří čtenáři tomuto titulu vyčítají depresivní podtón?? Opravdu si myslíte, že to člověka nemůže potkat?? Ale může...jen to možná nevidíme v těch širších souvislostech, jako paní autorka...v životě - díky za to!!! V knize - super!!

YA-girl
02.02.2018 3 z 5

Přiznám se, že knihu jsem si přečetla spíš "z donucení" a nakonec jsem byla celkem příjemně překvapená. Dávám ale jen tři hvězdičky, protože mi přišlo, že autorka zbytečně všechny svoje nejlepší nápady vyplýtvala do jediné knihy a vznikl tak zbytečný guláš. Dala bych přednost tomu, kdyby bylo postav méně, ale byly popsány víc do hloubky a jejich příběhy se víc (a s pointou) propojily, a/nebo když už bylo postav tolik, tak aby aspoň byly nějak vzájemně odlišitelné, např. aby každá měla odlišný styl vyprávění a byla díky tomu víc zapamatovatelná. Celkově - jako nápad mi to přišlo dobré a četlo se to příjemně, ale myslím, že z toho šlo vytřískat (= pro čtenáře) ještě mnohem víc. No a půl hvězdičky taky srážím za to, že to bylo až moc "depresivní" na můj vkus; člověk měl po dočtení pocit, že žít v dnešní době ve šťastném, spokojeném a funkčním vztahu je v podstatě utopie... a pod to se prostě podepsat nemůžu ;).

Petuleke
01.02.2018 4 z 5

...proč už to končí? Já chci ještě číst...

suzziemusta
01.02.2018 4 z 5

Kniha je napsaná skvěle, příběhy jsou pěkně provázané, ale je to šíleně depresivní... Přijde mi to jak 12 etud na neštěstí ženy. Orientace v postavách bez problémů. Hodně lidí píše, že chybí zakončení... Mno byly to jednotlivé příběhy, takže bych to jako mínus nedávala, ale taky by mě zajímalo, jak to s hrdinkami dopadne... Znovu bych nečetla a rozhodně bych o této knize nenapsala, že je to oddychovka, jak tu někteří píší.

Lucyja
31.01.2018

Skvělá kniha, přečteno jedním dechem, klidně bych uvítala pokračování.

Barulinkas
29.01.2018 4 z 5

Přečteno jedním dechem, akorát co ten konec?? Zajímá mě, jak to všechno dopadlo.

lagina
26.01.2018 4 z 5

jé, to jsem si odpočala :) čte se svižně, příběhy jsou čtivé, ještě jsem se nesetkala s takto postaveným příběhem. Rohodně nic do povinné četby, ale účel v oddechu plí na maximum:-)
Hvězda dolů za depresi, bylo by to uvěřitelnější kdyby alespon jeden příběh končil nějak pozitvněji.

Gabibi
26.01.2018 2 z 5

K vodě dobrý.

Vlastně mě Bábovky překvapily, myslela jsem, že budou horší. Zápletky a mikropříběhy nejsou špatné, text se čte dobře a celkově to není vůbec hloupé. Ale stejně asi tenhle žánr "české jednohubkové vztahovky ze života" nemusím, potřebuju něco navíc. Postavy mi byly nesympatické, takové ty antihrdinky a antihrdinové, kteří jsou na tom hůř než vy, se kterými čas trávit nechcete. Jejich charakter je tak nějak odpudivý a vztahy nešťastné.

Nejlepší na knize je její obálka.

Levandulle
25.01.2018 4 z 5

Osudy žen vás nenechají v klidu. Jsou to ženy opravdu různé - z různých sociálních vrstev, s různými povahami. Během četby s překvapením zjistíte, jak se jejich osudy prolínají. Zajímavý je různý pohled na stejné události. Jedno mají ale společné. Málokterá z žen žije v funkčním vztahu. Někdy se na tom podílejí oba partneři přibližně stejným dílem, kdy to hezké, co mají společného, nechají postupně převálcovat všedností a stereotypem, jindy jsou karty rozdány tak, že vztah je předem odsouzen k nezdaru. Je zajímavé i zábavné sledovat, jak se s životem poperou.

Sanmark
25.01.2018 4 z 5

Celé je to nereálně pronáhodované, ale když na tuhle hru přistoupíte, tak se knížka čte sama, má spád i nápad, je zábavná.
Úvahy opravdové, nešustí papírem, opsané ze zkušenosti ze života.
Některé příběhy Vám zůstanou v hlavě, jako by byly skutečné.
Postav je hodně, ale nijak mě nestresovalo, že se v mozaice tu a tam ztrácím.
Hvězda dolů jen za:
rozmar se slovem bábovka byl rušivý, a
tu a tam byly úvahy zdlouhavé.
Rozhodně ale jdu na autorčiny další knížky.

Amy27
24.01.2018 3 z 5

Zajímavý styl psaní. Radka Třeštíková píše jazykem "tak jak ji zobák narostl", což je mi sympatické, ale musí si na to člověk zvyknout. Bábovky mě bavily a musela jsem je číst hned 2x, abych se v postavách více orientovala. Ubírám hvězdičky kvůli depresivním a negativním příběhům. Člověk má při čtení pocit, že jsou lidi jen pokrytci a lháři. Ale knihu bych doporučila.

cibulka 8
24.01.2018 4 z 5

Kniha se mi moc líbila. Co člověk, to jiný charakter, jiný pohled na stejnou věc.
Oceňuji i to, jak postavy z předchozích povídek, byly zakomponovány do povídek dalších.

lucie5803
24.01.2018 3 z 5

Knížka nebyla špatná, nápad na 12 propletených povídek byl zajímavý, ale moc mě nebavila. Za mě takové pohodové čtení do MHD.

Curly Lola
21.01.2018 5 z 5

Knížka mě bavila, možná proto, že jsem tam našla jak sebe, tak i spoustu lidí, které znám. Dokonale vystihla pocity každé postavy, i to, že ačkoli okolí danou osobu můžou onálepkovat a odsuzovat, pořád je to jen člověk a vše není jen jeho chyba. Děkuju za takové knihy. Ač bych si ráda početla i to, jak to s postavami pokračovalo a chyběl mi trošku závěr, dávám 5 hvězdiček.

PetikH2O
21.01.2018 4 z 5

Strašně se mi líbí, jak to do sebe všechno zapadá. Zajímavé, fakt že jo.

Kviky
20.01.2018 3 z 5

Příběhy byly strašně bezutesne.. Kniha se četla rychle, ale je spíše smutná..