Bábovky

Bábovky
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5720 5720

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Anadona
01.04.2018 5 z 5

Skvělá kniha.

Dagros
01.04.2018 5 z 5

Pro mě to byla super oddychovka. Přečetla jsem ji , ani nevím jak. Je to přesně taková ta knížka, se kterou si sednete ke kafíčku, budete relaxovat a možná se najdete v některé z postav této knihy. Určitě si ráda přečtu další autorčiny knížky.

Rendy01
27.03.2018 3 z 5

Kniha je velice čtivá, ale povídky na mě působily hodně negativně.

MonaTheim
22.03.2018 5 z 5

Bábovky jsem přečetla jedním dechem. Líbilo se mi, jak postupně vychází najevo souvislosti a vztahy mezi postavami. Příběh, ale i sám život, nám ukazuje, jak svět malý a osudy lidí propletené. U čtení jsem si odpočinula.

dr.romca
21.03.2018 4 z 5

12 povídek o ženách různého věku. Na jednu stranu se mi líbilo, jak jsou postavy v povídkách propojeny, na druhou jsem se v tom už docela ztrácela. Škoda jen, že alespoň některý příběh neskončil opravdu šťastně.

Drahuska12
21.03.2018 5 z 5

Ačkoli čtu, že hodně lidem se kniha nelíbila, já jsem opak, jsem nadšená, nenáročná oddechovka, která ukazuje na to jak je svět malý a jak jsou někdy životy ostatních propletený :) určitě doporučuji, každopádně nejvíce mi sedl pohled Rebeky :)

danče
20.03.2018 2 z 5

Byla jsem plna očekávání, ale nedá se říct, že by bylo naplněno. Trochu páté přes deváté, za mě nic moc.

EvikU.
20.03.2018 3 z 5

Toto je moje první kniha od této autorky a také první kniha "přečtena" jako audio kniha. Docela mě to vtáhlo do děje. Humor bych přirovnala trochu k Monyový. Za mě dobrá.

Simi129
19.03.2018 3 z 5

Četlo se velmi dobře. Ikdyž jsem se občas musela zorientovat v postavách a u poslední povídky bych brala konec. Čtivé.

Bruklinka
19.03.2018 2 z 5

Čte se lehko a rychle, ale pochybuju, že za týden budu vědět, o čem to bylo. Postavy by mohly být zajímavé, ale mrzelo mě, že ač velmi rozdílné (věkem, postavením, intelektem ad.), byly vyprávěny všechny stejným stylem. Vzhledem k tomu, že jsem knihu přečetla za večer, nedělala mi orientace v postavách problém. Kniha celkem neurazí, ale ani nenadchne. Pro mě první setkání s Třeštíkovou a asi i poslední.

ZuK1
17.03.2018 5 z 5

Na tuhle knížku jsem byla vzhledem k tak různorodému hodnocení hodně zvědavá a musím říct, že mně osobně se líbila moc. Bábovky se určitě nedají číst s velkými přestávkami, jinak se člověk opravdu začne brzy ztrácet v propletenci vztahů a osudů.
Každopádně knížka se velice dobře čte, je „ze života“ a i když některé příběhy moc veselé nejsou, musím zároveň ocenit i vtip a ironii, se kterou jsou vyprávěné.

Dogwood
16.03.2018 5 z 5

Jednoduše a čtivě napsaná krutá realita.. Kolikrát to člověka překvapí a přemýšlí jestli se mu nestalo něco podobného...

Dajine
15.03.2018 5 z 5

Z počátku jsem měla problém sledovat celý ten propletenec osob a vztahů. Od okamžiku, kdy jsem se této ambice vzdala, se mi to četlo dobře.

kacenka_m
10.03.2018 2 z 5

Tyhle knihy moc nečtu, ale překvapilo mě to. Docela mě to i bavilo. Není to tak, že bych se k ní opět někdy vrátila a přečetla si ji znovu. Je to taková oddychovka. Nevtáhlo mě to úplně do děje, ale určitě to nebylo tak, že bych se do čtení nutila. Opravdu jsem u čtení odpočívala. Líbilo se mi, jak se všechny příběhy žen prolínaly.

Adina123
10.03.2018

Kniha se mi líbila. Moc dobře se četla. Příběhy na sebe vždy prostřednictvím nějaké postavy navazovaly, tím se čtenář ještě více dostane do děje a dokáže si představit a vysvětlit proč se postava chová jak se chová. Doporučuji.

monulka
07.03.2018 4 z 5

Knihu jsem brala do ruky s jistým despektem. Ale velice mile mě překvapila. Čekala jsem "bábovku" a ono to bylo něco víc. Žádná slátanina, hezky provázané příběhy, byť lehce depresivní. Výborně se četlo, na dovolenou skvělá kniha.

KiyomiAsuka
06.03.2018 3 z 5

Čtivé a pěkně propletené, kolikrát jsem měla problém si ujasnit, kdo ke komu patří. Nijak zvlášť se mi do paměti asi nevryje...

IvanaD
06.03.2018 4 z 5

skvělá kniha, příběhy postav se prolínají, přečetla jsem za 3 večery :)

Kamčučák
04.03.2018 4 z 5

Na odreagování skvělá kniha. Osudy žen byly perfektně propletené do děje, aneb jak je ten Svět malý.

Melanka
04.03.2018 3 z 5

Autorka příběh tak překomplikovala, až to bylo na škodu věci. Čtivě napsaná kniha, ale v hlavě z ní mám guláš.