Bábovky

Bábovky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/293567/bmid_babovky-DdY-293567.png 4 5702 1486

Dvanáct žen, dvanáct osudů propojených v jednom románu. Napadlo vás někdy, co řeší milenka ženatého muže a jaká je ve skutečnosti ta příšerná manželka, o které jí on vypráví? Nebo proč má sestra manželky tak špatný vztah se svojí dcerou? Jak se vlastně cítí ta patnáctiletá holka, na kterou si rodiče nikdy neudělají čas? A kam se vlastně poděly ty peníze? Kdo je vzal, kdo je ztratil, kdo je utratil, kdo je našel a kdo je bude muset vrátit? Nechte se strhnout upřímnou zpovědí hlavních hrdinek, kde nechybí ironie, humor, bolest, napětí, nenávist ani láska. Kde se emotivní příběhy vzájemně prolínají, jeden vede ke druhému, k celé řadě zajímavých rozuzlení a potom nerušeně pokračují dál, někdy šťastně, někdy ne, takový už je život.... celý text

Koňadra
21.01.2017 2 z 5

Nedočítal som. Celý čas, kým som vydržal, som mal pocit, že som tie príbehy už niekde čítal, akoby mi to už niekto predžuval. A potom ma hnevala tá predvídateľnosť konaní hrdinov a dokonca i dejových zvratov. Akosi má to vnútorne rozladilo, lebo PR mala knižka kvalitné.

Nikola149
21.01.2017

Kniha byla zajímavá, ale nebylo to něco, co bych chtěla číst znovu. To co slibuje přebal knihy vlastně úplně přesně shrnuje všechny pocity, které kniha vyvolá, ale nic víc. Pohodové, nenáročné, vtipné...

Makaa
21.01.2017 5 z 5

Skvělá! Líbila se mi provázanost jednotlivých příběhů a postav :)

Kaemni
20.01.2017 3 z 5

Nemůžu říct, že jsem zklamaná, ale ani buhvíjak nadšená. Kniha je napsaná čtivě a poutavě, příběhy jsou zajímavě propletené, ale později jsem se začala vcelku ztrácet, kdo, kdy, s kým, proč...knihu jsem dočetla a hodnotím ji jako dobrou, ale vracet se k ní nebudu.

Lenka40
20.01.2017 2 z 5

Tuto knihu jsem si chtěla přečíst nejen kvůli krásné obálce , ale i proto ,že je od české autorky. Musím říct ,že mě zklamala. Příběhy žen a dívek v knize mi chvílema připomínaly " příběhy ze života z časopisů pro ženy" akorát v tom časopise se člověk dozví jak to dopadlo. Ze záčátku jsem zvládala kam která postava patří a kde se objevila v příběhu před tím . No asi v polovině knihy ,už jsem se fakt ztrácela.Další co mě vadilo bylo , že všechny ty příběhy byly tak trochu depresivní. Člověk od toho nečekal , že to bude " a žili spolu až do smrti " , ale přece jenom trochu pozitivna by neškodilo.

Janinho
19.01.2017 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, propletenost příběhů mě moc bavila :-)

Andy6
19.01.2017 3 z 5

Tak musím říct,že kniha mě moc nenadchla. Do půlky to šlo a bylo to i zajímavý, a pak mi to šlo jak psovi pastva. Ostatní povídky moc tvrdý a nic pro mě. pak mě to už ani nebavilo a spíš otravovalo. Dočetla jsem ze slušnosti. Vyloženě blbost to ale není. Tři hvězdičky jsou tak akorát.

Veroba
18.01.2017 4 z 5

Čtivá,přečtena za pár dní.Jen jsem se chvílemi ztrácela v postavách.

miru3059
18.01.2017 4 z 5

Příjemné odpočinkové čtení. Mám ráda, když se v knížce prolíná několik dějových rovin a tohle knížka splnila na jedničku :-)

AndyK
16.01.2017 4 z 5

Od knihy jsem nic moc nečekala, vlastně se mi do ní dlouho nechtělo. Ale mamce se tolik líbila, že jsem jí dala šanci - pravda, výzva mě taky trošku popohnala, budu mít splněný další bod :-) A protože kategorie romány pro ženy není úplně moje oblíbená, byla jsem opravdu překvapená, když jsem četla, četla a najednou mi zbýval poslední příběh. Který pro mě nemohl skončit hůř, hodně mě to rozladilo. Nicméně hodnotí se celek a ten předčil má očekávání. Je to román pro ženy, ale ne ten klasický. Je to o životě, jaký často opravdu je. Bez pozlátka. Bez přetvářky. Chvíli mi bylo smutno, chvíli jsem se smála, byla jsem i naštvaná... zkrátka kniha mě rozhodně nenechala chladnou a tak to má být :-)

Petja
15.01.2017 5 z 5

Knížku jsem přečetla jedním dechem, oceňuji neotřelé propojení postav v jednotlivých kapitolách, styl psaní i promyšlenost jednotlivých příběhů. Pozorný čtenář určitě nemá problém se v postavách orientovat.

maygirl
14.01.2017 5 z 5

Skvělá kniha! Realisticky vylíčené, byť ne příliš veselé příběhy, které se navíc zajímavě prolínají... během čtení jsem si kreslila na papír mapu a čím dál víc mě fascinovalo, jak autorka dokázala skloubit životní osudy jednotlivých postav mezi sebou :-) Doporučuji!

Mixy
14.01.2017 3 z 5

Líbila se propletenost osudů a postav; celková promyšlenost děje mi přišla geniální. S tím také souvisí to, že se to lépe čte v kuse, jinak se čtenář ztratí. Bohužel toto je to jediné, co jsem si z knihy vzala. Celkově na mě kniha působila velice depresivně a smutně.

Peťk@
13.01.2017

Na tuto knihu jsem se neuvěřitelně těšila. Její námět mě velice zaunal a připadal mi parádní. Ale teď, po přečtení musím říct, že jsem očekávala něco zcela jiného. Bavilo mě jak se příběhy pěkně prolínaly. Ale celkový dojem mám jakýsi chmurný - z toho jakým směrem se příběhy ubíraly, jak dopadli či nedopadly, celkově mi chybí jakási závěrečná kapitola, která by zhodnotila osudy jednotlivých postav. Takové závěrečné resumé. Pokud možno pozitivní.

VeronikaNikMat
13.01.2017 5 z 5

Zajímavé osudy, přečteno pomalu jedním dechem.

star253
13.01.2017 3 z 5

Jednotlivé příběhy byly docela zašmodrchané, ale celkem se mi to líbilo.

slaska77
12.01.2017 3 z 5

Kniha se čte poměrně dobře, příběhy zajímavé jsou, ale nemohla jsem se ubránit tomu, že bych opravdu potřebovala některé věci vidět více do hloubky, nebo se dozvědět, jak dopadly. Množství postav způsobilo, že u hodně z nich cítím nevyužitý potenciál dalšího příběhu, zároveň s tím jsem zhruba od půlky měla pocit, že si to snad budu muset malovat, ale dalo se to. Ale třeba se dočkáme pokračování? 3 hvězdičky, bohužel

Denisa153
12.01.2017 4 z 5

Pěkná kniha, co se dobře četla. V postavách jsem se orientovala celkem dobře. jediné co bych vytkla byl konec. Jako by z knihy někdo vythl poslední stránku.

PierreGa
12.01.2017 4 z 5

Strašně jsem se na tuhle knihu těšila, dostala jsem ji k Vánocům a hned začala číst .. První příběh Rebeky mě strašně chytil, ale v průběhu knihy mě to tak nějak přestalo bavit a opravdu jsem se taky celkem pak ztrácela ..

Drahuš
11.01.2017 4 z 5

Pěkná kniha, čtivá, propletená, docela jsem si ji užívala. Ale ten konec, ten mě doslova naštval. Doufam, že bude dvojka a rozuzlení příběhů.