Syndrom hodné holky

Syndrom hodné holky https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/496436/bmid_syndrom-hodne-holky-W4h-496436.jpeg 4 309 57

Avalon Bay série

Dvacetiletá Mackenzie „Mac“ Cabotová by se pro ostatní rozkrájela, vždy a za všech okolností dělá, co se od ní očekává, a dodržuje pravidla. Má své sny a cíle, přesto aby vyhověla rodičům, nastoupí na univerzitu v přímořském městečku Avalon Bay. Když však potká místního potížistu Coopera Hartleyho, má Mac chuť hodit všechna pravidla za hlavu. Cooper je otevřený a upřímný drsňák, který obrátí její svět svazovaný pravidly vzhůru nohama, a jejich přátelství se postupně změní v něco vážnějšího. Navzdory svému odporu k potomkům zbohatlíků, kteří se do jeho města sjíždějí za studiem, si Cooper brzy uvědomí, že Mac není jako ostatní, a zamiluje se do ní. Až po uši. Brzy však začne vyvěrat na povrch tajemství, které Cooper před Mac střeží a jež hrozí, že zničí to jediné místo, kde se Mac cítila skutečně jako doma... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Good Girl Complex , 2022

Klarv
23.04.2023 4 z 5

Pěkná oddechovka. Pár hodin a bylo po knížce. :)

tittanie
14.04.2023

Už je to docela dlouho, co jsem autorku objevila a s velikou chutí přečetla za týden její sérii Off campus. Pak jsem začala vyhledávat všechny její knihy a všechny přečetla. Ještě se mi líbila série Him a knihy o hokejistech. Ale posledně mě strašně zklamala série After Hours, takže jsem k této knize přistupovala s obavami.
Musím říct, že zklamaná nejsem. Je to určitě lepší než After Hours, ale už mi v tom chybí to nadšení jako bylo v Off campus. Strašně mi vadí to, že autorka nechá pár v knize rozejít 10 stránek před koncem a na těch posledních 10 stranách se řeší jenom to, kdy se dají dohromady, protože všichni ví, že se dohromady dají.
Ale líbily se mi postavy Mac a Coopera. Věděly co chtějí a jenom toho musely dosáhnout. Těším se na další díl, doufám, že půjde jenom nahoru.

Littlemonday
07.04.2023 4 z 5

Moje první kniha od autorky, musím říct, že velmi čtivá, vtipná Erotické scény nebyly trapné, klasický hate-love motiv nebyl úplně ohraný, já byla spokojená. :)

Nermal
27.03.2023 4 z 5

Já to vidím takhle. Pokud umí autorka skvěle a čtivě psát, rád si od ní vždycky něco přečtu, i když by se to mohlo zdát pořád kolem dokola. Mezi takové autorky řadím kromě Elle Kennedy třeba Kristen Callihan nebo T. L. Swan.
Sympatická Mackenzie je prototypem dívky, která si jde za svou představou života, který chce žít. V reálu je na všechno nedostatek peněz, tak si opak dopřejme aspoň v knížkách. Cooper je zase správný drsňák, který Mac ukáže, že si její srdce i lásku zaslouží. Ale musí zabojovat...

MichaelaJan
26.03.2023 4 z 5

Myslím, že tři čtvrtě lidí po téhle knize sáhne, protože Elle Kennedy, prostě. Ja měla stejný důvod. Nejspíš to nebude taková srdcovka, jako série Briar U nebo Off Campus. Každopádně je to moc pěkný příběh, jednoznačně poznáte mezi řádky autorky styl. Mac není typická rozmazlená princeznička, je moc sympatická a potom co otevře oči vůči vztahu s Prestonem, se zdá i rozumná. Cooper je typický romantický hrdina, má všechny TY vlastnosti, které my milovnice těhle příběhu tak zbožnujeme. Děj krásně plyne, je trochu předvídatelný ale to u většiny těhle slaďáren. A už se docela těším na druhy díl Evana. Jedinou věc, kterou bych knize vytkla je chybějící Epilog, ale snad nám to vynahradí autorka v dalším díle. Skvělá kniha na propršenou neděli .

Téra
21.03.2023 3 z 5

Pohodová knížka, dost předvídatelná, ale za přečtení stojí.

adel_21
20.03.2023 3 z 5

Jako jo, předvídatelná slaďárna. Svůj účel - oddychnout si od těžkých příběhů - ale splnila :-)

SimonaM86
03.03.2023 3 z 5

Za mě průměr, nic nového, nic co by mě uchvátilo. Asi jsem moc náročná, ale klasický vzorec krásná X krásný a předvídatelné konec i děj.
A to jsem byla touhle spisovatelkou nadšená, její první sérii jsme hltala, ale v poslední době mi přijde, že je to dost opakující a už to nepřináší nic nového, ale je to třeba mnou a četla jsem ve špatnou chvíli.

kacenka6144
23.02.2023 4 z 5

Mám tuhle autorku ráda. Miluju její knížky z hokejového prostředí. Příběh Coopera a Mac mě bavil. Stejně tak i vedlejší postavy jejich kámošů. Těším se na další díl série a doufám, že nebude poslední. Parta z Avalon Bay má určitě literární potenciál.

Ann98
22.02.2023 5 z 5

Jak tak koukám v komentářích, připadá mi, že si knihu člověk buď zamiluje nebo k ní cestu nenajde. S autorkou zatím moc zkušeností nemám, ale píše naprosto perfektně. Kniha přečtena prakticky na jeden nádech. Rozhodně patřím do skupiny, která je z příběhu nadšena.
Hezká, odpočinková romantika evokující léto. Po celou dobu čtení jsem se cítila jako na dovolené. Už aby sluníčko přišlo i k nám.
Obsahuje plno vtipných momentů, je sice lehce předvídatelná, ale to nic nemění na tom, že i tak kniha byla čtivá.
Líbilo se mi, jak autorka vykreslila dva naprosto odlišné světy, ale nebylo by na škodu, kdyby se mohla o tom rozepsat o trochu víc. Rozdíly mezi bohatými a chudými jsou a budou velký problém (nejen v Americe). Oceňuji, že nám autorka poskytla jakýs takýs náhled do této problematiky. Nebo alespoň dala na vědomí, že tento problém existuje.
Mac (i přesto z jakého prostředí pocházela) byla milá, ochotná, obětavá a šikovná holka. Jo, cifra na kontě nevypovídá nic o povaze člověka. Amen.
Cooper byl chudý chlapec, poznamenaný tvrdým životem. Říkám si, už jsem se s tím někdy setkala bohatá dívka-chudý chlapec? Nebývá to naopak? Ok, jejich vztah byl takový nijaký, zažila už jsem více chemie mezi hlavními hrdiny, ale líbilo se mi, jak se navzájem oba dokázali v životě posunout dál. A to vlastně jen na základě toho, že se poznali.
Nejlepší postava za mě byla Evan, nevěděla jsem, jestli ho mám milovat nebo nenávidět (v určitých momentech). Moc se těším na jeho příběh.

ElizPetrova
20.02.2023 2 z 5

Mě tato kniha od autorky teda vůbec nepotěšila, naopak to bylo spíše zklamání. Hlavní hrdinové mi nebyli vůbec sympatičtí, žádnou chemii mezi nimi jsem necítila, přišla mi absolutně vyumělkovaná a neuvěřitelná. Zápletka byla jedno velké klišé, což by ani tolik nevadilo, pokud by vše ostatní fungovalo. Tady ale fungovalo vůbec nic.

Tesset
17.02.2023 5 z 5

Další pecka od mé oblíbené spisovatelky. Sice bylo hned od začátku jasné, kam to bude směřovat a kde nastane ten problém, než přijde happy end, ale stejně mě to bavilo. Fajn prostředí, které bylo zase trochu jiné. Těším se na druhý díl.

oresvo
12.02.2023 5 z 5

Dlouho jsem váhala, ale jsem ráda, že jsem si to přečetla. Děj pěkně plynul, bylo to vtipné, romantické, jediné co mi chybělo byl lepší konec. Ten závěr byl během jedné stránky hotový. Žádný epilog. Doufám, že druhý díl bude o Evanovi.
Je to příběh kdy si kluk začne s holkou ze špatného důvodu ale s dobrým koncem.

Holubicka1
08.02.2023 4 z 5

(SPOILER) Příběh o lidech, kteří navenek nemohou být více rozdílní. O pomstě, která se postupně mění v něco jiného. O překonávání předsudků, ale hlavně o lásce, která mění celý jejich dosavadní svět.

Cooper Hartley pochází z malého pobřežního městečka v Karolíně. Jeho život není vůbec snadný a dělá co může, aby zvládl přežít. Jeho jedinou rodinou je dvojče a pár blízkých přátel. Nenávidí bohaté, rozmazlené vysokoškoláky, kteří si myslí, že jim svět leží u nohou a dělají místním obyvatelům život dosti náročným. A když Cooper kvůli takovému přijde o práci, rozhodne se pomstít. Nepočítá však s tím, že ne všichni bohatí jsou stejní a najdou se mezi nimi tací, pro které je štěstí daleko důležitější než peníze a prestiž. Pomsta pomalu přestává být tím, co Cooper chce.

Mezi Mac a Cooperem to od prvního pohledu jiskří. Líbilo se mi sledovat, jak se do sebe postupně zamilovávají. Stávají se jeden pro druhého oporou a jen spolu mohou být tím, kým ve skutečnosti jsou.

Mackenzie je chytrá, sebevědomá, krásná a dokáže se Cooperovi dostat pod kůži a otřást jeho světem stejně, jako on tím jejím.

Cooper se tváří jako zlý kluk, ale když ho poznáte blíž, zjistíte, že vůbec není tak špatný. Je laskavý, podporující a pro lidi, které miluje, by udělal cokoliv. Má sice spoustu problémů, ale snaží se ze všech sil udržet svůj život pohromadě.

Syndrom hodné holky je příběh, kdy protiklady se přitahují a mají společného daleko víc, než se na první pohled může zdát.
I když jsem příběh přečetla během pár hodin, určité věci mi vadily a zkazily tak celkový dojem. Přesto hodnotím pozitivně a určitě stojí za přečtení, jen počítejte s tím, že někdy vás postavy svým chováním budou rozčilovat.

ElikaS
07.02.2023 2 z 5

Elle Kennedy mám moc ráda, ale začínám mít takový nepříjemný pocit, že perfektně umí psát jen o hokejistech. Série After Hours je opravdu bída, Jedna noc s ním je knížka typu neurazí, nenadchne a Syndrom hodné holky bohužel taky není nic výrazného a pro mě se jedná opravdu o zklamání. Nechápu, že tuhle knížku a Návrh mohla napsat jedna autorka.
Velký problém jsem měla s hlavními postavami. Mac je nemastná, neslaná a ukňouraná a hlavně naprosto nevěrohodná postava. Celou knížku si stěžuje, že ji nikdo nebere vážně. Jak by ji také někdo mohl brát vážně, když neprojeví, co chce a za ničím si nestojí. A při tom, když diskutuje s Cooperem, tak má sebevědomí na rozdávání. Nevím, nějak jsem jí to nevěřila a nijak si ji neoblíbila.
Cooper mi taky nebyl nijak zvlášť sympatický, a to mi u romantický knihy přijde jako velký problém. Jeho dobráctví jsem mu úplně nevěřila a upřímnost, o které se píše v anotaci je spíš vtip než cokoliv jiného.
Celé téma je navíc jedno velké klišé, které jsem četla už několikrát a většinou bylo mnohem lépe zpracované. Bohužel mi v knížce chyběl i autorčin smysl pro humor, kterého tam bylo hodně poskromnu.
Škoda, na knížku jsem se těšila, ale tentokrát jsem zklamaná.

houdkic
04.02.2023 2 z 5

Pro me zatim nejslabsi Kennedy a celkem me to zklamalo :( hodnotim na ni jako podprumer…

Rapeh
02.02.2023 4 z 5

Oddechové čtení, u této autorky sázka na jistotu

Wabinka
25.01.2023 5 z 5

Elle Kennedy je pro mě sázka na jistotu při výběru pěkné romantiky. Vždy se těším na její novou knihu vydávánou u nás. Už se těším na Pověst potížistky a Zmetka.

Zuzi_cte
24.01.2023 5 z 5

To by me zajimalo kdo si myslel, ze tahle obalka je to prave orechove. Kdybych nevedela, ze knizka je od Elle Kennedy tak se u ni ani nepozastavim.
Nicmene pribeh je to uzasny. Trochu mi ta dohoda a vse kolem ni zavanelo After. Ale to jen okrajove. Elle opet nezklamala.

narisa
24.01.2023 5 z 5

Další krásný příběh z pera této skvělé autorky. Zase se to čte samo, a i když mám raději hokejové prostředí, moc se mi to líbilo. Postavy byly na svůj věk dost vyzrálé, Cooper byl zpočátku cynický a Mac byla někdy až neuvěřitelně naivní. Ale vývoj jejich vztahu byl velice zajímavý. Jak příběh utíkal, oblíbila jsem si i Cooperova bratra Evana, i když někdy to s ním bylo dost těžké, a tak se moc těším na druhý díl, který by měl být o něm.
Kniha rozhodně stojí za přečtení.
Doporučuji.

2016  86%Omyl
2019  85%Lov
2019  89%On
2017  90%Skóre

Kniha Syndrom hodné holky je v