Aristokratka ve varu

od:


KoupitKoupit eknihu

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě… a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve… a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/177395/aristokratka-ve-varu-177395.jpg 3.91881
Série:

Příhody aristokratky (2.)

Žánr:
Humor, Pro ženy, Literatura česká
Vydáno:, Druhé město
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (379)

Přidat komentář
bookworm90
včera

Opět příjemné pokračování Poslední aristokratky. Ač už to není příliš vtipné, i tak se čte kniha s usměvem.

Falda
09. prosince

Oddechovka. Četla se stejně dobře jako první díl. Bavila jsem se.

kalinka99
07. prosince

U prvního dílu jsem se zasmála, ale teď mi už ten humor přijde ohraný.

pepa4081
01. prosince

Četl jsem všechny Aristokratky postupně tak, jak vycházely, ale dovedu si představit nářez v podobě přečtení všech najednou. Jen se bojím, že by mi pak bylo trochu smutno, protože pokaždé po přečtení jsem měl pocit, že sranda končí a teď zpátky do všedního života. I když i ten může být veselý, jen chtít.
Mám rád všechny druhy humoru – lehký anglický, drsnější kanadský a pan Boček píše to, čemu se říká (dámy prominou) dělat si prdel. Jestli se někomu zdá, že tento humor je jen pro „jednodušší lidi“ (já si to nemyslím), pak jsem raději blbcem, který se může od srdce zasmát, než zapšklým géniem!
Další Aristokratka je možná trochu nastavovaná kaše, ale to pokračování přece bývají. Já se na další porci téhle kaše těším.
Vrcholně uspokojivé.

Tyrkysová
28. listopadu

Za přečtení stojí, pobaví, ale nečekejte nic moc nového - najdete v ní pár humorných situací, které vám vyloudí úsměv, ale současně už jsou pro vás jaksi matně známé a očekávané. Nemohu se proto zbavit dojmu, že Aristokratka ve varu měla být součástí Poslední aristokratky, u níž by dávala větší smysl, ale nakonec byla "odsouzena" k samostatnosti, což jí bohužel spíše uškodilo. Jsem zvědavá, co autor vymyslel v dalších dílech.

I.Zi...
05. listopadu

Ubírám jednu hvězdu za to, že jsem si musela proti své vůli stále broukat, že svět je nádherný, růžový, béžový... :D (a taky mám pocit, že už trochu moc tlačil na pilu, ale uvidíme, další díl)

martiline
18. října

Brečela jsem smíchy :-))

Venny345
18. října

...a jedu dál, na vlně humoru aristokratické série..
Teď seriózně; příhody aristokratky Marie mě prostě baví. A nevím co víc bych dodala, snad jen to, že další díly nenechám dlouho ležet ladem. :)
P.S. První díl, mi přišel o malilinko lepší, ale to je zanedbatelné. :)

Merlinit
01. října

Slušné. Zvláště povedená byla pasáž z prohlídky v historických kostýmech.

veronikovera
20. září

První díl byl prostě top, ale taky pobavil.

vlkcz
15. září

Stejně jako první díl výborné. Reportáž z výpravy na setkání evropské aristokracie nemá chybu.

BernardBlack
06. září

ano, můžete z výborného čaje udělat i druhý nálev, ale už nemá tu sílu, aroma a intenzivní chut toho prvního:)

nvlik
03. září

Skvělé pokračování. Pokud jste četli první díl, neuděláte chybu. Opět nechybí humor a ironie. Pokud budete dobře naladěni, knihu máte za pár hodin přečtenou.

Lethania
01. září

Kniha byla stejně zábavná jako první díl, ale pořád se řešila stejná věc - jak si víc vydělat z prohlídek + neskončit jako bezdomovci + prozac + ořechovka + "umírající" pan Spock + šílená Deniska + princezna Diana + Helenka Vondráčková + atd. Styl psaní mi vyhovuje - knihu jsem měla přečtenou za pár hodin. Jinak příjemná oddechovka.

verous22
29. srpna

Přečteno za pár hodin. Pořád je to oddechová četba, tudíž si nemám na co stěžovat. Tato kniha splnila má očekávání a byla mi skvělou společnicí. :)

Pedias
28. srpna

Kniha mě bavila stejně jako první díl. Přečetla jsem ji během pár nocí a hned pokračuji dalším dílem.

slawa.cap
27. srpna

Poslouchal jsem jako audioknihu. Trochu slabší, než první díl, ale možná jen tím, že je to vlastně úplně stejné. Příběh se trochu posune a opět se točí kolem prozaku a ořechovky na zuboženém zámku Kostka. Nic o čem by člověk mluvil v hospodě ani v knižním klubu, nic na co by si člověk za pět let vzpomněl. Čtení rozhodně není ztráta času, ale krom pár vtipných okamžiku člověku ani moc nedá. Další díl si samozřejmě přečtu/poslechnu, ale určitě bych to bez něj přežil.

Angelicca
22. srpna

Po přečtení jsem téměř okamžitě sháněla díl třetí a ještě lístky na toto divadelní představení. Vřele doporučuji, opět velká legrace, smála jsem se pořád!!!

PabloFuentes
12. srpna

Mary Kostka z Kostky se vrací. Neříkám, že to bylo nějak kvalitativně horší, než první díl, ovšem celé to na mě působilo dojmem, že přece když se první díl tak dobře prodával, pojďme z toho rychle vytřískat další peníze.

Mabie
06. srpna

Tolik jsem si na základě komentářů přála přečíst Aristokratku. A teď jsem opravdu zklamaná. Možná to bylo také tím, že to byl až druhý díl a že se autor vyčerpal v díle prvním, ale podle mě to byly hlavně prvoplánové vtipy (navíc někdy opravdu trapné).
Mám ráda humor, ale příště zvolím spíš něco ve stylu Saturnina, Pan kaplan má třídu rád nebo cokoliv od Žáka.
Takže za mě opravdu ne.

shmaic
22. července

Druhy dil uz neni tak zabavny, jako prvni, porad ale pobavi. Je to jen v tom, ze clovek uz vi, co muze od autora cekat.

medlovice
21. července

Super !
Smála jsem se a bavila od začátku až do konce . / Cože už konec druhého dílu , toto rychle uteklo !!! / Druhý díl jsem četla jako první a tak jsem ocenila slovníček .
Když jsem o této knižce řekla mojému chlapovi, že jsem z toho napůl mrtvá , tak mi doporučil si ihned sehnat další díl. Je to psycho.
Hezký obal, takový aristokratický. Jo a taky mám tlustou kočku , které říkám Carevna

JIVaJaH
21. července

Četla jsem jen tento díl, od E.Bočka první kniha.Ze začátku jsem si pomyslela, že se mi snad humorná kniha bude líbit. Kolem strany 50-60 toho bylo až moc. Knihu jsem dočetla, ale styl mi nesedí.

111moni
15. července

Pokračování osudu hrabėcí rodiny,kdo nečetl předchozí, nemějte očekávání literatury,která vás må obohatit.Tato kniha vás pobaví .Něco přibylo,děj se rozvíjí,nicméně už asi čtenåře nic nepřekvapí.

katuu123
11. července

Oproti Poslední aristokratce byla tato knížka slabší. Vlastně to čtení bylo pořád a pořád dokola. Mně to sice moc nevadilo, protože mám Bočkovu tvorbu ráda, ale pokud máte rádi jisté gradace v knihách, tak vás tato asi zklame. Za mě hezké a zábavné počtení.

Terkishead
10. července

Narozdíl od mnoha jiných komentářů, tento díl se mi líbil více. Jednak měl trochu jasnější dějovou strukturu a také mi přišel vtipnější. Je jasné, že je to lehká oddechovka, ale přesto mi stále chybí nějaký začátek, děj a závěr. Čte se to jako nekonečný seriál. Manželovi jsem občas četla úryvky a vůbec mu nepřekáželo, že nezná všechny souvislosti. Počítám, že stejným tempem se bude ubírat i další díl a tak už se na něj těším. Je to výborná potrava na dovolenou.

Layyen
03. července

trošku slabší ač pořád vtipný díl serie o poslední aristokratce, určitě v levných knihách, nebo někde ve výprodeji nezklame

VeronikaStan
28. června

Druhý díl hodnotím taky jako velmi povedený, smála jsem se stejně jako u prvního dílu. Přišlo mi však, že spousta hlášek a situací je stejných jako v první knize..škoda.

Kika28
17. června

Knížka se mi líbila i když né tak jako první díl. Dávám 4,5* z 5.

Hanulka25
16. června

Četla jsem z velkým odstupem od prvního dílu, který mě moc nenadchl. Rychlé, oddechové čtení.......no a to je tak všechno. Rozhodně nic, co by mi přišlo k smíchu a neustálé vysvětlivky v závorkách už mě dost štvaly.