Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6292 1644

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

evafort
31.01.2014 5 z 5

Humorná oddychová knížka, pobavila jsem se, dokonce jsem šla googlit, jestli Kostka opravdu existuje, že bych se tam jela podívat:-)

petrzel
30.01.2014 5 z 5

Bavila jsem se celou dobu,takových knížek by mělo být opravdu více.

Clara del Valle
28.01.2014 2 z 5

Legranda se stylu Kameňáku.

Hella
24.01.2014 5 z 5

Fantasticky jsem se pobavila. Milá knížka. A největší záchvat smíchu jsem bezpochyby měla při Josefově vysvětlování pojmu waldorfská škola: "Jedná se o školu, kde státem posvěcená anarchie dosáhla takového stupně, že její absolventi se po 8-leté docházce stěží zvládnou podepsat tiskacím písmem bez vyplazeného jazyka." Tahle perla mě na pár minut fakt vyřadila z provozu !

VenAlud
21.01.2014 5 z 5

Kéž by takových knížek bylo víc :)!

juckey
21.01.2014 4 z 5

Český lide! Poslední aristokratka je kniha humoristická a rozhodně od ní nemůžete očekávat čerstvou teorii relativity nebo snad řešení světového hladu. Pokud po ní šaháte jako po knize, která má pobavit, rozhodně nešaháte špatně. V rámci objektivního hodnocení však vězte, že její vtip je založen na situačním humoru, tedy pokud jste intelektuálními snoby, asi si moc nepošmáknete. Mně to ovšem nevadilo a s čistým svědomím jsem děsila své okolí nekontrolovatelnými výbuchy smíchu, a to dokonce i jen při vzpomínce na některou pasáž. Milovníci suchého humoru si opravdu přijdou na své (už jen kvůli tomu, že autor nepoužívá téměř vůbec přímou řeč, zato nešetří s prozacem a otce nechává celkem často nasedat na koně), což je tedy už úplně poslední informace, kterou jsem vás obtěžovala.

marataheja
18.01.2014 3 z 5

Kniha je humorná, odpočinková. Líbila se mi :-)

felia
17.01.2014 1 z 5

Mnozí moji kamarádi dělí knihy podle jejich oddychovosti. Pro mě jsou všechny knihy oddychové naprosto stejně, pokud se "dobře čtou". Pokud jsou dobře napsané, má-li autor a překladatel bohatou slovní zásobu apod. Jsou-li humorné, tím lépe. Bohužel humor pana Bočka mě úplně míjí a navíc se mi knihy nečetly dobře. Autorovo vtipkování je pro mě příliš těžkopádné. Omlouvám se všem, kterým se kniha líbí. Potřebuji napsat své minění, abych to jejich poněkud vyvážil.

NIK
11.01.2014 4 z 5

Velmi fajn kniha na zapomenutí každodenních strastí, vřele doporučuji koupit či půjčit oba dva díly a jedním tahem tuto oddychovku přečíst. Rozhodně budete své okolí rušit svým nezastavitelným smíchem. Konec konců první díl dostal ocenění nejlepší humoristická kniha roku myslím že 2012. Jinak reálie rozhodně po 50 letech nikomu nic neřeknou. Ale díky.

Mon12
08.01.2014 5 z 5

Skvělá zábavná oddychovka, opravdu jsem se u ní pobavila, krásně se čte. Pokračování už mě tolik neoslovilo, ale tento první díl je fakt super :-)

Anidlo
05.01.2014 4 z 5

Kniha, která potěší a pobaví, občas tečou až slzy smíchu :). Nicméně na to, jak byla vychvalovaná, jsem čekala ještě něco více. Určitě je to však dobrá volba na oddech a relax :)

felia
02.01.2014 1 z 5

Aristokratky jsem si nadělil na Vánoce. Miluju humoristické knihy. Černý humor Roalda Dahla i jemný humor Jamese Thurbera, či Betty McDonaldové. Humor v Zeměploše i ve Třech mužích ve člunu. Líbí se mi Jirotkův Saturnin, Woodehouseův komorník Jeeves i všechny Westlakeovy humorné detektivky. Většinou mě zklame humor prvoplánový, násilný. Tak na mě bohužel působí Švejk i obě Aristokratky. Knížky útlé a, vzhledem k počtu myšlenek a slov, drahé, tudíž s nízkým poměrem výkon/cena. Humor je zde docilován pomocí vtipných přirovnání nebo popisem situací, které se podobají scénkám v Troškových filmech. Dal jsem tři hvězdičky za to, že jsem obě knihy zvládl za večer. Teď přemýšlím, které kamarádce je daruji. Je zjevné, že podobné čtení mají rády ženy.

RADOST
31.12.2013 3 z 5

Osvěží jak sprcha v letním žáru. Za chvíli sice o ni nevíte, ale tu chvilkovou relaxaci poskytne.

MajaG
30.12.2013 5 z 5

Vážně zábavná četba. Knihu jsem četla v práci (vím, že to bych dělat neměla :D)a nejvíc mě štvalo to, že jsem se nemohla smát nahlas. Občas jsem vážně měla problém nevybuchnout smíchy. Přečteno za jeden den, čte se téměř samo. :)

bod
18.12.2013 3 z 5

Když potřebujete vypnout, ideální četba...

Neri
16.12.2013 5 z 5

Poslední aristokratka do puntíku splnila moje očekávání, přímočarý situační humor bylo zřejmě přesně to, co jsem potřebovala. Smála jsem se od začátku do konce, skvělý relax po stresem překypujících pracovních dnech.

Iris_W
10.12.2013

Velmi vtipná knížka, dobře napsaná, smála jsem se nahlas. Je vidět, že autor má zkušenosti s návštěvníky zámku :-) Těším se na druhý díl.

vekune
18.11.2013 4 z 5

Přečetla jsem ji během dne, bylo to vtipný, zábavný, smála jsem se nahlas. Nic víc jsem od knihy neočekávala aproto jsem spokojená.

magnolia
16.11.2013 5 z 5

Tak tato kniha mne opravdu pobavila. Smála jsem se po dlouhé době při čtení často a nahlas - v první třetině až polovině pokaždé,když jsem ji otevřela a přečetla pár vět. S každou další stránkou jsem zírala, jak nějaký "památkář" může napsat tak vtipný deník mladé holky. Tatínek a jeho psi, americká maminka, další osazenstvo zámku a jejich (často bojkotované) pokusy o pozvednutí úrovně vráceného dědictví - spousta nečekaných situací a trefných výroků všech zúčastněných. Nezapomenutelný byl již převoz popela předků:) A nějaké ty malé nedostatky přehlížím, včetně useknutého konce - těším se na další díl (mám pro české autory prostě trochu slabost, zvlášť pro ty vtipné:)

bibi.r
09.08.2013 3 z 5

Chcete se pobavit? Chcete se od srdce zasmát? Co zasmát, ale brečet smíchy? Pak tohle je ta správná volba :). Výborná knížka pro relax, odpočinek a zahnání blbé nálady.