Poslední aristokratka

Poslední aristokratka https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6304 6304

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

vysypanel
08.05.2014 5 z 5

ANO tenhle humor můžu. Samozřejmě jsem se neřehtal od začátku do konce, ale často. Některá přirovnání a popisy naprosto excelentní. V době trvalého ataku "Temných severských detektivek" opravdový balzám na duši. Doporučuji.

simonabr
05.05.2014

Humoristické knihy nemám většinou ráda, ikdyž humor a srandu samozřejmě ano. Tady jsem si myslela, že třeba udělám výjimku, ale po 100 stranách jsem to zabalila. Pro někoho vtipné situace se opakovaly a já jsem se spíš začala nudit, kniha mi nic nového či zajímavého nedávala, takže bylo zbytečné číst dál, druhý díl jsem odložila rovnou.

Melanka
04.05.2014 3 z 5

Chvílemi je to až moc velká "řachanda", ale věřím, že se lid baví. Druhý díl už asi vynechám.

Peršanka
04.05.2014 5 z 5

Poslyšte, ten pan Boček nemá chybu. Tedy pokud chápete humor welmi, ale welmi suchý a nenápadný. Namátkou- vycpaný Jaroušek, síťka na pleši pana Spocka, způsob pohřbení Marie II. A nejdokonalejší je hláška: Můj otec byl taky Američan. Chtěl být nenápadným učitelem literatury, kterým také byl. Dokonalé.

Pitbullka
03.05.2014 5 z 5

Ačkoliv jsem na knihu četla rozporuplné názory, kniha se mi velice líbila. Je to nenáročné čtení u kterého člověk nemusí nijak přemýšlet a kniha pobaví. Humor je milý a nenásilný. Mně osobně kniha nadchla už jen proto, že s průvodcovstvím mám zkušenost a některé věci z příběhu jsou realitou. Knihu doporučuji, zejména lidem s kladným vztahem k návštěvě památek.

zulanek
29.04.2014 5 z 5

Tak tohle byl můj šálek kávy,styl humoru velmi podobný mému.Smích mě doháněl až k slzám díky vtipným hláškám a úžasnému líčení neuvěřitelných situací.Opravdu povedené dílko,už se vrhám na druhý díl!

kessey
21.04.2014 4 z 5

Dobře, nejde o žádné hlubokomyslné dílo, ale popravdě jsem se svěle bavila (z MHD mě museli málem vyvést) a odpočinula si. Nápad je to poměrně originální a Olin s Laďou jsou nezapomenutelní, těším se na další díl.

Peace
20.04.2014 2 z 5

Můj humor si vzal při čtení knihy nejspíše dovolenou, protože vtip jsem v příběhu hledala marně.

AlenaV
16.04.2014 5 z 5

Skvělá, humorná kniha, čte se sama.

Paja Ch.
13.04.2014 5 z 5

Hodně jsem se nasmála, hlavně když otec Marie zkoušel vycvičit Olina s Laďou :D

lucin_a
11.04.2014 2 z 5

Od knihy jsem čekala více už díky recenzím. Bohužel mě kniha neoslovila. Tento humor mi nepřijde vtipný, spíše tragický. Knihu odkládám a nebudu dočítat, jelikož je to ztráta času a energie.

vla.sta
08.04.2014 3 z 5

velmi humorná, ale vzorec se důsledně opakuje, a tak mě přestala za půlkou bavit a nakonec jsem nedočetla...

Persefona
07.04.2014 5 z 5

Jednoduše paráda, užívala jsem si každou stráku a neskutečně jsem se bavila. Tohle je kniha, ke které se budu vracet, jen málo knížek mě dokázalo nahlas rozesmát. Existovat hrad Kostka, už jsem tam nastěhovaná. Navíc je dobré vědět, že nejen moje rodina je šílená.

marlowe
06.04.2014 5 z 5

Na začátek jedna rada: Až něky budete potřebovat zlepšit náladu, prostě otevřete tuhle příjemnou knížku (kdekoli, na jakékoli stránce) a prostě se začtěte. A rázem bude po splínu.
Nejsem žádný vyznavač humoristických románů, za svůj život jsem jich zas tolik nepřečetl, ale jedno už vím jistě: že Aristokratku ve svém pomyslném žebříčku zařadím hodně vysoko, určitě až někam k Saturninovi a panu Kaplanovi.

mamaknih
03.04.2014 5 z 5

Smála jsem se chvílemi tak, až mi tekly slzy. Výborná oddechová literatura.

Warden
02.04.2014 5 z 5

Masakr! Nepamatuju si na knížku, u které jsem se řehtal jako u tohohle.... :-D

Irma1
02.04.2014 2 z 5

Tohle je humor vytlačený za každou cenu. Nic pro mě.

e-Lisbeth
26.03.2014 5 z 5

Po dlouhé době kniha, která mne dokázala od srdce rozesmát.

Sonica
24.03.2014

Nebyla špatná,ale znám humornější knihy

amladar
23.03.2014 3 z 5

Jako oddechové čtení mezi oblíbenými detektivkami. Nevím, zda budu číst druhý díl.