Poslední aristokratka

Poslední aristokratka
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/189006/posledni-aristokratka-189006.jpg 4 6308 6308

Aristokratka série

František Antonín hrabě Kostka z Kostky je potomek šlechtického rodu, žijící v New Yorku. Po pádu komunistického režimu se s americkou manželkou Vivien a dcerou Marií (III.) vrací do Čech, aby převzal rodové sídlo. Kromě zámku „zdědí“ hraběcí rodina i personál: zpátečnického kastelána, hypochondrického zahradníka a kuchařku, která si ráda cvakne a občas to přežene. Chudobný navrátilec, krkolomně navazující na slavný rodokmen, emigrantství, místní zemitost, zámek jako konkurenceschopná atrakce, kníže Schwarzenberg, zpěvačky Cher a Helenka Vondráčková, to jsou motivy, z nichž autor, profesí kastelán, upředl sérii panoptikálně komických situací. V deníku Marie III., posledního potomka rodu, nenajdete sex, násilí, vraždy ani hluboké myšlenky. Má jedinou ambici: pobavit čtenáře!... celý text

olma
13.01.2016 5 z 5

Chcete si odpočinout, nechcete přemýšlet, přečtěte si aristokratku. Lehké čtení a já se docela dobře pobavila.

lenka7091
13.01.2016 5 z 5

Už dlouho jsem se tak skvěle nepobavila ....... velké díky panu Bočkovi

Merlin70
09.01.2016

Koupila jsem si oba díly na doporučení knihkupce... nejvtipnější román.. No.. účel to splnilo v tom, že je to nenásilná četba, která odlehčí přeplněné hlavě, občas se člověk zasměje, ale jestli tohle byla nejvtipnější knížka roku, tak mám trochu obavy o humor u nás. Podle mě, dobrá do vlaku, ale místo v knihovně mi zabírat nemusí.

mariva
09.01.2016 5 z 5

Dlouho jsem se u žádné knížky tolik nenasmála, skvělá oddechovka, sice žádné náročné čtení, ale sranda musí být. Těším se na druhý díl.

Elisabeth9
07.01.2016 4 z 5

Super oddychovka. Smála jsem se často a nahlas, což u knihy velmi cením. Hlavně jsem si postavy reálně ztotožnila se skutečnými postavami a o to víc mě kniha bavila. Určitě doporučuji.

Spineli
05.01.2016 2 z 5

Začátek slibný, ale pak jsem se do čtení musela nutit. Tento způsob humoru mi není blízký. Knihu jsem nedočetla.

Imor
04.01.2016 1 z 5

Já nevím - ano kniha mě měla pobavit, ale ... bavila mě chvíli a bojím se otevřít ten druhý díl !

myjka
03.01.2016 4 z 5

Po prečítaní Deníku kastelána som sa s nadšením vrhla do čítania Poslednej aristokratky. Kniha nie je zlá, pár krát som sa zasmiala, ale je to slabší odvar a neubránila som sa pocitu, že sa humor opakuje stále dokola. V každom prípade fajn oddychovka, len od toho človek nesmie moc očakávať.

MayaBu
03.01.2016 5 z 5

Jde o první humoristickou knihu, která se mi dostala do ruky a zklamaná jsem nebyla. Těším se na druhý díl!

Moymeer
03.01.2016 4 z 5

Návrat aristokratické rodiny z USA na rodnou Kostku přináší přirozeně celou řadu vtipných situací, které pramení hlavně z velmi rozličných a místy až karikaturně vykreslených postav a jejich interakce s okolním světem. Pokud neočekáváte hlubokomyslné zamyšlená nad stavem české šlechty a chcete se příjemně pobavit, sáhněte po Poslední aristokratce.

Chvatěrubský
31.12.2015 4 z 5

První čtvrtina (asi do str. 60) je opravdu mimořádně zábavná, už dlouho jsem u žádné knížky nezažil tolik záchvatů smíchu... Ale pak už na můj vkus přibývá hluchých míst a opakujících se situací, takže pět hvězdiček dát nemůžu. Přesto je to příjemné oddychové čtení.

Elisa.Beth
28.12.2015 3 z 5

Kniha po čtenáři opravdu nechce nic jiného, než aby se uvolnil a zasmál. Takže jako oddechovka výborné. Bohužel mé nadšení z knihy postupně mírně klesalo. Asi ji autor mohl ukončit krapítek dřív.

AnnieBarming
27.12.2015 5 z 5

Já si tuhle knihu nemůžu vynachválit. Našla jsem ji pod stromečkem, přečetla jsem ji ohromně rychle a několikrát jsem utrpěla výbuch smíchu. Za mě pět hvězdiček a hurá na druhý díl!

knedlik
25.12.2015 4 z 5

Když se mi dostala do rukou Poslední aristokratka, ani jsem netušila, jak populární knihu čtu (rozumějte: právě mě dosti překvapila záplava komentářů, která se tu vyskytuje!) A protože nerada omílám již stokrát řečené, nebudu tak činit ani zde a jen stručně tedy:
Aristokratka je zábavné čtení, které - bijte mě - dost odráží a vystihuje povahu českého národa - o šlechtě pomlčím, protože kromě jednoho setkání s knížetem a zahlédnutí Kinských v Chlumci na zámku nemám žádnou zkušenost. A protože tu naši českou povahu tak pěkně vystihuje, tak mě i vcelku bavila. Postavičky rodiny Kostkových, ale zejména zámeckého personálu mají jisté nezpochybnitelné kouzlo a svéráz sobě vlastní. Na konci už mi ale vyprávění přišlo trochu zdlouhavé a ničím nové, což nezměnilo ani čtení dalšího dílu. Asi příliš mnoho prozacu. Po třetím a dalších dílech sahat nebudu, tento hodnotím čtyřmi hvězdami, ač to vidím jen na tři a půl. Ale za ten svěží humoristický závan na poli české literatury tu půlhvězdičku přidám.

vkontextu
21.12.2015 4 z 5

Nenáročná kanonáda velevtipných momentů vedoucí k občasným výbuchům smíchu. Vše končí v pravou chvíli, situace se už začínají trochu opakovat. Povedené čtení pro šedivěj čas.

angelice
20.12.2015 4 z 5

Rozhodně skvělá a vtipná kniha na oddych. Vždy, když po mne někdo chce knížku na půjčení, podávám tuhle.

Ester71
18.12.2015 4 z 5

Ze začátku mi kniha přišla hodně vtipná, ale se stále se opakujícími vtipy mě malinko přestávala bavit. Mým oblíbeným žánrem jsou thrillery, tato knížka byla pro oddych. Doporučuji těm, co si chtějí odpočinout a vypnout..

n.ezn.amy
18.12.2015 5 z 5

kniha, u které se opravdu budete smát

Mikkinnen
16.12.2015 4 z 5

Jako jednodenní vtipně sepsána oddechová jednohubka ok. Ke konci se některé scény opakovaly, ale vzhledem k tomu, ze se nejedná o tisíci strankový opus, tak to až tak nevadí. Po dlouhé době jsem sáhl po české současnosti a nebyl jsem zklamán a docela jsem se i nasmál. Ovšem já v tomto smeru nejsem zcela směroplatný, neb preferuji spíše depresivní knihy. Ale jako vsuvka mezi náročnější knih úplně ideální. Rozhodně 100x lepší než třeba Viewegh!

romikp
02.12.2015 5 z 5

Super čtení pro odreagování.