Aristokratka ve varu

Aristokratka ve varu
https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177395/bmid_aristokratka-ve-varu-Yxg-177395.jpg 4 3518 3518

Aristokratka série

Aristokraté jsou v ohrožení, ale situace Marie Kostkové z Kostky je o to těžší, že denně potkává členy své bláznivé rodiny a k tomu několik střelených zaměstnanců „nejchudšího zámku v Čechách“. Otec je skrblík, americká maminka se chce podobat princezně Dianě a největší událostí na zámku Kostka za posledních tři sta let byla svatba Helenky Vondráčkové. Kastelán Josef nenávidí lidi, hospodyně paní Tichá kleje jako dlaždič a celý den nasává ořechovku přímo z lahve a chvílemi příběh rozdrnčí i charakteristické ráčkování Karla Schwarzenberga. Pokračování Poslední aristokratka, nejúspěšnější humoristické knížky roku 2012 oceněné Cenou Miloslava Švandrlíka, nabízí další porci bláznivých situací a gagů, při nichž je hlasitý smích zaručen na 100%.... celý text

jaja10
09.02.2020 5 z 5

Já se u druhého dílu opět moc bavila a už se těším na ten další.

March
29.01.2020 5 z 5

Tato kniha byla takovou jednohubkou, precteno za par hodin. Po prvním dílu jsem se nemohla nevrhnout na druhý a opět mě pan autor "rozsekal":-), bavendo od začátku do konce. To je asi to, co od toho má každý čekat, žádná moudra, žádná krev, žádné vraždy (zatím:-)) a prostě oddychovka. Tuto knihu by měli ordinovat doktoři, jako skvělou medicínu :-)

Elern
27.01.2020 3 z 5

Byla jsem úplně náhodou na adaptaci prvního dílu, která se mi docela líbila. Proto jsem měla nutkání si přečíst celou sérii. Podotýkám, že nejsem ten typ člověka, který by začal až od druhého nezfilmovaného dílu, ale do ruky se mě bohužel dostal pouze druhý a třetí díl. Tak jsem začala až s tímto druhým dílem. Velice mě pobavil. Je plný vtipů, které mě donutily se nahlas smát, což se žádné knize dlouho nestalo. Nebyl to ale žádný trhák. Příběh neměl podle mě žádnou hlubší či hlavní dějovou linku, ale i tak pobavil. Nějak mě ale nepřinutil sáhnout i po tom třetím. Daleko raději bych se asi podívala na další film, protože herečka, co hrála Marii, byla opravdu kouzelná. Zkusím si asi přečíst i tu jedničku, jestli na ni narazím a posoudit zda to bude jedna z mála knih, kde mě adaptace bavila daleko více než původní kniha.

Ani832
25.01.2020 5 z 5

Druhý díl mi přišel mnohem lepší, než první! Smála jsem se skoro pořád, o vtipné situace skutečně není nouze. Otcovo škudlilství, slovník paní Tiché, zahradníkova obava z nemocí a všelijakých chorob... Fakt skvělý. Pokud se vám moc nelíbil první díl, doporučuji se vrhnout na další, protože ty to vynahradí opravdu vrchovatě.

Atak
24.01.2020 5 z 5

Buď jsem si na protagonisty již zvyknul nebo tento díl byl vtipnější.

Ladislav73
19.01.2020 5 z 5

"Svět je nádherný, růžový, béžový" a na to ostatní "sere pes".

veronika9761
15.01.2020 5 z 5

Lehky ctivo, u kteryho se clovek i pobavi. Super.

oolinkaa
12.01.2020 2 z 5

Nemýlila jsem se. První díl byl pro mě velmi slabý, vubec mi to nepřišlo vtipné , ale chtěla jsem tomu dát ještě šanci . Aristokratka není pro mě. Fakt nesdilim nadšení

senbja
11.01.2020 5 z 5

I tato knížka mě bavila.

369369
03.01.2020 5 z 5

Výborně, jen tak dále

marhasx
31.12.2019 3 z 5

Stále vtipné, ale první díl byl mnohem lepší a hlavně delší.

Rogalka
25.12.2019 5 z 5

Nejvíce mě pobavila ta část, kdy tatínka vysadili na koně a on vyjel s ostatními na projížďku. Popis jeho návratu z projížďky byl opravdu barvitý a hodně jsem se u něj nasmála. Už se těším na třetí díl. Nečekala jsem, že mě tato série tak pohltí. Ano je to oddechovka, ale velmi příjemná a nenásilná.

Ayame420
22.12.2019 5 z 5

Naprosto mě odrovnalo posledních několik stránek o školních výletech. Velmi povedený druhý díl!

jannik
24.11.2019 3 z 5

Stejne jako prvni kniha o Aristokratce je to lehka a zabavna cetba. Nic zasadniho vam neprinese, ale krasne si u ni odpocinete a dokaze vas i pobavit. Nejvtipnejsi pro me byly zapisky z navstevni knihy :)

TaLu
23.11.2019 5 z 5

S naprostým klidem dám plné hodnocení. Už je to nějakou dobu, co jsem měla možnost číst první díl, a přečtené knihy se snažím nesrovnávat. Ano, je to podobné, ale když jsem se během čtení příběhu dusila smíchem, aby si o mě doma nemysleli, že mi chřipka vlezla na mozek a stejně jsem se neudržela a smála se chvílemi nahlas, tak ráda to hodnocení zvednu. Ono tolik knih není, u kterých se můžeme svobodně rozesmát. Příprava tatínka k proslovu svatebčanům, kde apeloval na to, aby se naučili šetřit, neměla chybu. Jediné nad čím opravdu přemýšlím, je to, jak autor vždy vyzraje na GDPR ??? Každá kniha mívá v záhlaví, že podobnost s osobami je čistě náhodná, což určitě o těchto knihách neplatí. Nu - nevím, napadá mě jediné, že zmiňované osoby mají procenta z tržeb :o)) Ovšem v případě královské anglické rodiny to asi neobstojí...takže otázka zůstává .

endroo25
23.11.2019 4 z 5

Druhý díl, díky své "tloušťce" (té knihy, né mojí) jsem přečetl během jednoho dne. Dávám o hvězdičku víc, protože jsem se smál víc než u prvního dílu. Obyvatelstvo zámku mi připomnělo rodinku z amerických komedií National lampoon. :)

indyka
21.11.2019 4 z 5

O něco slabší než první díl, ale stále skvělé oddechové čtení, u kterého jsem se několikrát zasmála z plných plic.

Ano, chápu, že je to jednoduchá zábava (čtyři hvězdičky zde jsou něco jiného než čtyři hvězdičky jinde), ale občas prostě nemám chuť na cokoliv jiného než se u čtení dobře pobavit a k tomu Aristokratka poslouží více než dobře.

Roscata
20.11.2019 5 z 5

Pokračování Poslední aristokratky, s názvem Aristokratka ve varu, nás znovu zavede na zámek Kostka a i tentokrát bude o zábavu postaráno.
Stejně jako v prvním díle i zde Marie popisuje všední dny jedné velmi nevšední rodiny a svéhlavého personálu pracujícího na zámku Kostka. O kuriózní a vtipné příhody není nouze a já se pouze divím kam na ty nápady autor chodí. A že se zatím nedočkal žádné žaloby.
Strašně se mi zamlouvá Mariin sarkastický styl a často jsem se divila co ta holka dokáže zvládnout. Je to báječná odpočinková četba.

kytarka
19.11.2019 3 z 5

Musím uznat, že první díl se mi líbil o hodně více. Nechci tím říct, že tenhle díl je špatný, to ne. Jen jde o to, že u prvního dílu jste nevěděli co čekat, tady už tušíte co se bude dít, ne přesně. Do dalších dílů se nebudu pouštět. Asi v tom nenajdu nic nového. Humor je tam dobrý. Jako hodně velké oddechové čtení doporučuji.

MarceD.
18.11.2019 5 z 5

Vypečené pokračování Poslední aristokratky, super oddych. Opět velmi příjemný jazyk i styl vyprávění.