Aristokratka u královského dvora

Aristokratka u královského dvora https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/449882/bmid_aristokratka-u-kralovskeho-dvora-57M-449882.jpg 4 1491 377

Aristokratka série

Již v pátém dílu ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o "poslední aristokratce" mimo jiné dojde k následujícím událostem: Marie Kostková se rozzuří na Maxe Launa, zorganizuje výpravu do Nizozemského království, dostane briliantové šperky nesmírné hodnoty, objeví v sobě vášeň pro nakupování, v doprovodu své matky a paní Tiché odletí do Haagu, kde se setká s královnou Beatrix, omylem navštíví obchod s marihuanou, zažije oslnivý úspěch na recepci v královském paláci a potká sympatického mladého muže. Paní Tichá poprvé poletí letadlem a Jejímu Veličenstvu Beatrix se při audienci představí jako "nějaká Tichá." ViVien hraběnka Kostková zastaví přísun Prozacu a dočká se ocenění jako dvojnice princezny Diany. Zámecký zahradník překoná úzkost ze smrti a začne toužit po lásce. Kastelán Josef zůstane stejný.... celý text

katka.oo
16.01.2021 5 z 5

Tak tenhle díl se mi opět velmi líbil, milé, vtipné, příjemná oddechovka, no a ten konec :-D už se těším na pokračování .... :-)

Eva-K
15.01.2021 3 z 5

Opět příjemná oddychovka, přečteno jedním dechem během jednoho dlouhého zimního večera...

Jirok
14.01.2021 4 z 5

Skvělé!

Sofonisba
12.01.2021 5 z 5

Výborně napsaná kniha. Stále mě rozesmívá představa paní Tiché, která je královského dvora představena jako kurátorka sbírek a líčí jak pečovala o vzácný Rembrandtův obraz: "Péče je silný slovo. Já jsem to čas od času orajbovala smetákem od pavučin a jednou za rok jsem to přejela mokrým mopem, aby pustil ten nejhorší sajrajt..." Doporučuji si přečíst

VojtěchL.
12.01.2021 5 z 5

Po nevyvedeném čtvrtém dílu návrat do starých dobrých kolejí poslední aristokratky

ilčidlo
12.01.2021 5 z 5

Opět skvělá zábavná knížka pro dobrou náladu, zvláště v dnešní době, pani Tichá je nejlepší

Hana62
12.01.2021 5 z 5

Bavila jsem se, jak dlouho ne. Paní Tichá je úžasná. Doporučuji jako oddechovku pro dobrou náladu.

RMarkéta
11.01.2021 5 z 5

Tenhle díl tomu všemu nasadil korunu, tedy tu královskou a málem posadil na zadek nizozemské království. Paní Tichá by vám to sdělila ale trochu jinak. Bavila jsem se od začátku do konce. Hlavní prim tu hraje právě hláškující paní Tichá, která se obejde i bez ořechovky. Opět se předvedla. Co slovo to perla. Z Marie se stala dáma, taky to má geneticky dané. Info kolem tetičky Nory se taky začíná pomaloučku rýsovat. Ta stará babča mě zajímá. Chtěla bych o ní vědět víc. Už se těším na další díl. Chci vědět, jak vykrystalizují Mariiny trable v ráji.

Amneris
11.01.2021 5 z 5

Tak tento díl Aristokratky se opravdu povedl. Od začátku jsem se skvěle bavila a nejvíc mě bavily hlody paní Tiché. Na avizované pokračování jsem opravdu zvědavá :-)

hzd
10.01.2021 5 z 5

Aristokratka opět nezklamala. Byla to sranda. Jejich výlet do Holandska mě moc bavil. Díky tomu že jsem před pár dny viděla film natočený podle prvního dílu jsem si postavy pěkně představovala a o to víc si čtení užila. Těším se na pokračování.

ondras666
09.01.2021 5 z 5

Tak tenhle díl byl za mě asi nejlepší. Začátek sice nudnější, ale od cesty do bytu pana Bendy jsem se smál a smál. Paní Tichá nezklamala a ukázala, co v ní je.
A závěr lákající na další díl... Už aby vyšel.

petronella1
07.01.2021 5 z 5

Skvělé, skvělé prostě skvělé... oproti předchozímu slabšímu dílu

Abako
05.01.2021 4 z 5

Klasická Aristokratka - oddechovka, kterou přečtete rychle a nechce se vám přestat. Nečekejte veledílo české literatury, ale něco milého a vtipného na pár hodin odpočinku.

drakamena
03.01.2021 3 z 5

Řekla bych, že zatím nejslabší díl série. Převážná část knihy mi připadala trapná, ne humorná. Navíc se mi vždy líbil kontrast velmi rozumné Marie a uhozeného osazenstva Kostky, jenže v této knize se Marie chovala jako nána utržená ze řetězu. Mariin úspěch u dvora byl takový záchranný kruh, díky němuž jsem v konečném důsledku nedala knize jen 2 hvězdičky. Přesto velké zklamání.

Alex.Barunka
03.01.2021 2 z 5

Aristokratka si mě kdysi dávno získala prvním dílem. Pak už to bylo jak na houpačce, ale nikdy jsem neměla pocit, že by to za to nestálo. Až teď. Jak se říká, opakovaný vtip už není vtipem. A zde to bohužel platilo u každého druhého. Někdy je potřeba říct si stop, zvlášť, když je každá kniha založená na tom stejném. Za čas to nebude stačit, nestačilo. A nepomohla tomu ani změna prostředí.

Nina291
02.01.2021 5 z 5

Po trochu slabších posledních dílech zase povedený kousek. Paní Tichá nemá chybu.

Slunik127
02.01.2021 4 z 5

Evzen Bocek s Aristokratkou je zpatky ve forme! Precteno jednim dechem. Tesim se na avizovany dalsi dil.

LahoferRose
02.01.2021 4 z 5

Zločin v předešlém díle mne vůbec nebavil. Všichni byli na můj vkus už až příliš šílení a vše až moc pritazene za vlasy. I tak jsem se nechala ukecat dobrými komentáři zde, na databázi. A dobře jsem udělala. Tento díl je opět stará dobrá Marie Kostka. S dalšími díly se již sice u knihy nesmějí nahlas, ale i tak mne baví. Pani Tichá mne bavila, ale stejně mám nejradši Miladu, takže ta mi tu chyběla. Reputaci si ale pan Boček tímto dílem napravil. A zápletka následujícího dílu vypadá slibně.

aktijnov
01.01.2021 4 z 5

Do první čtvrtiny jsem přemýšlela, že knížku odložím. Marie v roli afektované hysterky mi moc neseděla. Chyběly mi vtipné glosy, které ale naštěstí nakonec přišly....

Marla
01.01.2021 5 z 5

Super, z Marie se nám najednou stala dáma a už se těším na další díl, to bude určitě na tunu prozacu:)))