Aristokratka na koni

Aristokratka na koni
https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308389/bmid_aristokratka-na-koni-4S9-308389.jpg 4 2762 2762

Aristokratka série

Mladá aristokratka Marie Kostková z Kostky opět řeší nezáviděníhodné problémy. „Nejchudší zámek v Čechách“ zůstává věrný svému označení, a tak tu hraběcí rodinka ani personál rozhodně nemají ustláno na růžích. Místo davů návštěvníků se na zámku kupí neproplacené faktury za vodu a hrozí, že záhy bude největší atrakcí každodenní koupel obyvatel zámku v kašně s dešťovkou. Chce to nějaký nápad… Projekt nazvaný Aristokratka před smrtí se zdá být skvělým řešením. Smrt přitáhne senzacechtivé turisty, bulvární tisk jim udělá reklamu… a budou mít vyhráno. Jenomže všechno je opět jinak — projekt Aristokratka před smrtí je mrtvý. A zabil ho kníže Schwarzenberg. Nikdy ale není tak zle, aby nemohlo být hůř. O tom nás s nevyčerpatelnou dávkou humoru přesvědčuje pokračování úspěšných knih Poslední aristokratka a Aristokratka ve varu.... celý text

Ainyska
20.08.2019 3 z 5

Za mě je to pořád průměr, ale perfektní oddechovka. Klidně bych zvládla více dílů. V knize se ve finále nic moc neděje, ale i tak mě to bavilo a doporučuji.

Tyrkysová
16.08.2019 4 z 5

Celý příběh je pořád vtipný a zábavný, i když začínají být jednotliví hrdinové už trošku stereotypní. Opakovaný vtip vždy ale přestává být vtipem, a proto je rozhodně třetí díl o něco slabší, než první. Na druhou stranu opět o něco pozdvihl laťku oproti dílu druhému :-) Mezi jednotlivými díly u mě vždy pomáhá pauza...

jaroiva
15.08.2019 5 z 5

První Aristokratka mě rozesmála, pomohla mi překonat nudné čekání před ordinací v nemocnici.
Druhá aristokratka mi připadala jako recyklace myšlenek z prvního dílu... V podstatě, kdyby se spojil první a druhý díl, s tím, že by se nemuselo opakovat totéž, zbylo by z druhého dílu jen velmi málo.
Proto jsem od třetího pokračování v podstatě nic neočekávala a sáhla jsem po ní po nějaké době spíš ze setrvačnosti, protože se mi nechtělo nořit do ničeho vážnějšího a dlouhého.
A tentokrát jsem si uvědomila, že kromě spisovatele (případně interpreta, pokud jde o audioknihu), se na spokojenosti při čtení podílí velkou měrou i sám čtenář - tím, jakou knihu si vybere v které době, vzhledem ke svému rozpoložení, ročnímu období a cojávímčemu ještě.
Možná taky proto, že jsem už neměla žádná přehnaná očekávání, ale že zároveň jsem věděla, co asi tak můžu čekat, sedla mi tentokrát tahle knížka naprosto dokonale do aktuální nálady. Proto moje hodnocení berte jako velice, ale velice subjektivní, ale tento díl jsem si užila mnohem víc než ty dva předešlé, humor mi tu už přišel příjemně známý a méně trapný nebo snad méně pubertální než v prvních dvou.

Stanas513
13.08.2019 4 z 5

První a druhý díl se mi líbil mnohem víc, teď se stále opakují stejné narážky, už tady není nic, co by skutečně překvapilo. Ale čte se dobře.

Peqvy
05.08.2019 3 z 5

Přestože i tento díl byl velice vtipný, autor už mě nijak nepřekvapil.

Tenebien
07.07.2019 4 z 5

Zase mě to bavilo. :-)

Petibrko
25.06.2019 3 z 5

Kdo zná první dvě knihy, nebude zřejmě moc překvapen. Vše se odehrává v přibližně stejných kolejích. Občas se objeví nové vtipy, ale v zásadě nic nového.
Komu se líbily předchozí díly, bude zřejmě spokojen i zde.

Jurfinka
21.06.2019 5 z 5

Docela oddychovka….:)

Burinkacdbd
06.06.2019 4 z 5

Jako pozitivní prvek (a příjemné zpestření) tohoto dílu vnímám novou postavu - tetičku Noru. Jinak vše ubíhá víceméně stejně jako v předchozích dvou dílech. Vzhledem k tomu, že byl trochu problém je zarezervovat v knihovně všechny najednou, abych při čtení nemusela jednotlivé díly přehazoval, tak se přikláním k tomu, aby knihy vyšly dohromady v jedné... A ještě jsem nepochopila, proč se tento díl jmenuje Aristokratka na koni, když o koních je v předchozích dílech napsáno víc než v tomto dílu?
Jinak jsem se opět bavila, hodnotím na 3, 5 *.
2019

annettka1098
06.06.2019 3 z 5

Tento díl je srovnatelný s prvním dílem. A to tak, že byl slabší, než díl druhý a nejvíc mne bavil konec. Čímž se autorovi povedlo navnadit mě na díl 4. ;)

Kory98
06.06.2019 3 z 5

Zase už konec, opět upřímně lituji. A jak lituje moje máma , už třetí díl jsem předčítala nahlas. Autor opět nezklamal - vyloudil na našich rtech úsměv a často i hlasitý smíCH :-) Těším se na čtvrtý díl, jsem v pořadníku v knihovně. A čím dál tím víc se těším na filmové zpracování.

Lucissia
04.06.2019 5 z 5

Autor opět sršel vtipem, po prudkém rozjezdu v poslední třetině zvolnil tempo, přesto jsem to četla ráda a dost se při čtení zasmála. :-)

Mirin1349
04.06.2019 4 z 5

Opět jsem se výborně pobavila, knížka tak pěkně plyne, že máte chuť ji dočíst na jeden zátah, ale zároveň nechcete, aby to už skončilo. Obzvlášť oceňuji příchod nové postavy na scénu. Tetička Nora, ač sama extrémně spavá, přinesla na zámek svěží vítr. Doufám, že v příštím díle dostane víc prostoru.

Miláček484
29.05.2019

Opět píšu fajn vtipná oddechovka.

Mirka2778
26.05.2019 3 z 5

Přečteno za dvě hodiny. Námět byl zřejmě už náležitě vytěžen v minulých dílech. Děj se nijak zvlášť neposunul a asi tři zajímavé strany mohly být klidně přilepeny k předchozímu, nebo následnému dílu.

allebra
26.05.2019 4 z 5

Zajímavé příběhy takové jedné „normální aristokratické rodinky.“ Výbuchy smíchu se na rozdíl od první Aristokratky už nekonaly, ale i občasné pousmání potěší na duši. Jako relax na víkend ideální. Ráda si přečtu i další pokračování příhod této netypické rodinky. Film si určitě nenechám ujít.

jaruva
13.05.2019 5 z 5

S chutí jsem se pustila do tohoto oddechového čtení, opět jsem se smála nahlas, až jsem budila pohoršení u svých pubertálních potomků. Těším se na pokračování i na film!

Matita310
12.05.2019 5 z 5

Pěkné pokračování série Aristokratka. Ale musím říct, že na první díl nic nemá. Jdu se pustit do posledního dílu.

SmisekIvuska
02.05.2019 4 z 5

A znovu mužu jen napsat,že je to super oddechovka,u které se člověk dobře pobaví :-)

ilčidlo
28.04.2019 5 z 5