Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 2001 2001

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Mufka
06.08.2019 4 z 5

O jednu hvězdu méně než maximum dávám za to, že se vlastně jedná o prakticky dva dny života na Kostce.. :-) Přesto jsem se bavila, ale budu ráda, když se případný další díl bude odehrávat na delší časové ose.. :-)

Petass
04.08.2019 2 z 5

Už to nějak není ono... Stále stejné postavy, stále stejné vtipy... Zápletka sice nová, ale nijak převratná. Jako oddechovka na dovolenou použitelné. Pokud vás nezaujal nijak zvlášť předchozí díl, tento už neotvírejte...

Ketesh
31.07.2019 4 z 5

Zase mi tekly slzy smíchem. Nicméně, už to není ono. Trochu mě zklamalo, že už vlastně to nebylo psané klasicky deníčkově jako předchozí díly. Ale i tak si do drží skvělou úroveň.

Veggi
27.07.2019 4 z 5

Za mě nejslabší díl, což je asi způsobeno tím, že hlavními hrdiny není Marie a její famílie hraje spíše druhé housle. I přesto je to kniha, která potěší a pobaví.

Verpax
22.07.2019 4 z 5

Kniha se mně libila. Možná trochu slabší, než předešlé tři dily, ale celkově splnila, co jsem očekávala. Legraci a odreagovani.

jarin58
09.07.2019 5 z 5

S chutí jsem se zasmál.

majavcelicka
04.07.2019 5 z 5

Za mě super, první a poslední díl jsem se dost bavila. Druhý a třetí díl jsem si říkala, že už chybí vtipnost a že čtvrtý díl bude úplný brak, ale překvapil mě.

sachista
30.06.2019 1 z 5

Velký propad kvality, už to zkrátka není ono. Začátek ještě jakžtakž, ale pak už se nezadržitelně jede dolů a já jsem si přál konec už v půlce knihy. Mám pocit, že se pan Boček vyčerpal. Ideální by bylo nalézt inspiraci pro 5. díl a tím tuto sérii nějak důstojně uzavřít, bylo by škoda končit tímhle nepovedeným čtvrtým počinem.

josefina_silena
28.06.2019 2 z 5

Asi jsem všechny knihy ze série četla moc rychle po sobě, a to i přes to, že jsem se je snažila číst s alespoň dvou měsíčním odstupem. První a druhá část měl bavila velmi, třetí jsem stále ještě přečetla s chutí, ale tato část mi přišla už zbytečně překombinovaná, do čtení jsem se musela nutit a konec se mi zdál takový ošizený. I tak se autorovi podařilo vykouzlit mi několikrát úsměv na tváři a jednou se snad vrhnu na Deník kastelána.

MayaBu
23.06.2019 3 z 5

Nebylo to špatné, párkrát jsem se i nahlas zasmála, ale kdybych zůstala jen u předchozích tří dílů, o nic bych nepřišla. Vtipy se opakují a některé situace byly už na můj vkus příliš vyhrocené (plus množství prášků zkonzumovaných jednotlivými postavami a ideálně zapitých ořechovkou se s každým dílem jen stupňuje).

Arwen777
21.06.2019 4 z 5

Já jsem se rozhodně velice dobře bavila. Oproti předchozím dílům, které mi už přišly na jedno brdo, byl tento díl s novými postavami svěží a vcelku akční. Eskalace bláznivých příhod mi přišla zábavná a rozhodně obdivuji schopnost pana Bočka najít takové množství vtipných přirovnání. Super odpočinkové čtení, když si chcete spravit náladu. Ale každopádně je potřeba přečíst předešlé díly, jinak to nebude dávat příliš smysl...

Mirin1349
21.06.2019 3 z 5

Přečteno za jedno odpoledne a opět musím říct, že jsem se pobavila. Zakomponovat nové postavy do příběhu byl dobrý nápad, i když ani jedna z nových postav nedosahuje ztřeštěnosti našich starých známých. Nevím, jestli se chystá pokračování, ale pokud tomu tak je, měla bych trochu obav, aby zábavnost knížka nevyčpěla. Oddechové prázdninové čtení.

Eigis
20.06.2019 5 z 5

Nové postavy zlodějů přinesly do čtvrtého dílu potřebné osvěžení.

Susan94
18.06.2019 1 z 5

Bohužel opakovaný vtip přestává být vtipem. Nenašla jsem nic nového co by stálo si i tento díl přečíst. Je mi líto, nedocitam....

sabca
16.06.2019 3 z 5

Jako mnoho čtenářů co zde píši i mě tato kniha tolik nepobavila jako úplně první díl této série.

VladiKlaisner
12.06.2019 4 z 5

Ač název knihy předurčoval nezvyklé "psycho", moje bránice se chvěla od začátku do konce. Tentokrát je Marie jen vypravěčkou v pozadí a rodové sídlo navštívíme až ve druhé polovině, přesto se autor od svého tématu příliš neodchýlil. Seznámíme se s novými "muflony", kteří přicházejí na Kostku s nekalými úmysly, vyberou si k tomu ten nejnevhodnější den a ještě se potýkají se svoji neschopností.

Lucissia
12.06.2019 4 z 5

Jak se dá o jednom "obyčejném" dni na zámku napsat knížka. :-) I když to už kvality prvního dílu nedosahovalo, přesto se mi četlo krásně a fascinuje mě, kolik slovních obratů pan Boček vymyslí. :-)

mirektrubak
09.06.2019 2 z 5

Měl jsem chuť na knížku, která by mě rozesmála a přivedla na jiné myšlenky. S předchozími Aristokratkami jsem měl poměrně dobrou zkušenost, tak jsem k další návštěvě hradu Kostka vzhlížel s jistou nadějí. Ale kdepak. Ani jsem se nerozesmál, ani jsem nebyl vysvobozen z reality.
Měl jsem pocit, jako by pan Boček šáhl počtvrté do stejného šuplíku, aby tam našel jen zbytky, jen to, co nebylo dost dobré pro předchozí díly. Z původního svěžího nápadu tak už nezůstalo skoro nic, tohle je jen miliontá (a navíc dost nenápaditá) knižní variace na žánr Crazy komedie. Taková literární verze filmu Blbý a blbější.

Nakonec jsem ani nedočetl.

Laška082
09.06.2019 1 z 5

První Aristokratka, do které jsem se nezačetla. Odkládám na později.

Opatov
07.06.2019 4 z 5

Trochu jina Aristokratka. Zmena oproti minulým dilum je podle me pozitivni. Predchozi 3. dil uz podle me vyznel trochu krecovite, tahle audiokniha muj dojem zlepsila. Faktem je, ze poslech urcite prida na zajimavosti. Audio doporucuji.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček