Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 1996 480

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Janniska
02.06.2019 5 z 5

Jap sem se dlouho takhle u knizky nenatlemila.Super!!!

Adelaide777
01.06.2019 5 z 5

První kniha, kterou jsem z této série přečetla, po doporučení že jsem vtipnější knihu nečetla. A opravdu. Od samého začátku jsem se nemohla přestat smát. Těším se na ostatní knížky.

L.Helena
31.05.2019 2 z 5

Nelíbilo se mi to :-(

Atlantis
31.05.2019 2 z 5

Čtvrtá Aristokratka vypadá jako lehký odklon od předchozí série. Představte si ji jako seriálový spinoff. Děj se odehrává ve známých kulisách, naši oblíbenci se v něm také objeví, ale hrají pouze druhé housle a celé to působí jako slabý odvar toho, co máte rádi.
Aristokratka a vlna zločinnosti mi občas svým stylem připomínala třeba Stoletého staříka. Řada absurdit, které se na sebe vrší a spouští lavinu dalších událostí. Což funguje zhruba do poloviny této miniknihy, ale pak už čtete jenom, jak o sebe lidé stále zakopávají, někam padají a hází do sebe různé medikamenty.
Celý čtvrtý díl vypadá, jako by autora napadla vtipná scéna do chystaného pokračování, kterou ale rozepsal na celou knihu.

Miláček484
29.05.2019 5 z 5

Knížka se mi líbila, fajn vtipná oddechovka.

Fillipa
29.05.2019

Tady opět platí, že co se nedá v tištěné podobě, je v podání dobrého interpreta přijatelné. Hodnotit nebudu, ale při poslechu jsem se některým pasážím smála. Ať děláte, co děláte, když nejde o život, není nad cizí neštěstí.

bookcase
26.05.2019 2 z 5

Po předchozích třech dílech jsem byla namlsaná a natěšená na tento, ale neskutečně mě zklamal. Tohle už bylo hodně zbytečné /podle mě/.

wiwi
22.05.2019 4 z 5

Nejpovedenější ze všech dílů, ideální oddechovka, smála jsem se i v tramvaji.

Juri81
20.05.2019 5 z 5

No to je psycho...

Lusie
18.05.2019 5 z 5

Úžasný, po slabším předešlém díle,opět velice povedené.

4761
17.05.2019 4 z 5

Nejslabší díl z celé série, ale i přesto se mi líbila

Chajda69
15.05.2019 5 z 5

Ve svém žánru je Aristokratka skvělá - oddechovka, u které jsem se poměrně často pousmál a občas dokonce i nahlas uchechtl. Nelze očekávat žádné intelektuální hody (i když s trochou fantazie je možné v textu nějaké odkazy najít, resp. si je možná přimyslet), ale to určitě ani není autorův záměr. Jako jednohubku na pobavení pro chladný večer beru Aristokratku všemi deseti.

Nejlepším dílem (zatím?) tetralogie pro mě byla Aristokratka na koni, tedy předcházející díl. Vlna zločinnosti pak vyhnala groteskní dění na Kostce až do absurdní roviny a jako takovou jsem knihu i bral. Motivace postav podpořených Prozacem zapitým vším možným jsou samozřejmě naprosto šílené, ostatně šílení jsou nejen obyvatelé Kostky i bez Prozacu, ale i ti, kdo na Kostku sem tam přijedou.

Byl jsem spokojený - obzvlášť podrobná instruktáž pro Sonyho (přezdívku chápu, i vzhledem k "zaměstnání" postavy, jako odkaz na Kmotra) mě pobavila opravdu královsky. A Marii jako jedinému racionálnímu prvku v minigalaxii šílenství snad ani nejde nefandit.

V souhrnu, osvěžení oproti předchozím dílům, jiná koncepce, ale jsem zvědav, jakým směrem se autor vydá dál (a jestli vůbec).

Matita310
13.05.2019 4 z 5

Tak tento díl tedy rozvodně nejhorší ve všech čtyřech dílu. Úplně jinak psané. Už ani tak zábavné jako předchozí díly. Asi bych se než přečtení této knihy obešla.

Jitty82
09.05.2019 4 z 5

Je to má první kniha od tohoto autora. Jako oddechové čtení paráda. Málokterá knížka mě donutí smát se při čtení nahlas. Pokud se chcete pobavit, nešlápnete s ní vedle.

Madelisi
09.05.2019 3 z 5

Smála jsem se, líbilo se. Jenom se nemůžu zbavit dojmu, že vlna zločinnosti těží z aristokratky, bez její existence bychom měli pouze šílený příběh se šílenými postavami.
Zkrátka je to něco jiného než předchozí trilogie. Navíc bez Karla Schwarzenberga.
Ovšem poslední stránka dává tušit, že se můžeme někdy těšit svatbu aristokratky a tedy na návrat ke stylu trilogie.

kessey
05.05.2019 4 z 5

Já se bavila. Tak jako na Pulitzera to není, ale na druhou stranu příjemná oddechovka na jeden večer u které se zasmějete a vyčistíte si hlavu.

Skoupka
02.05.2019 3 z 5

Tak trochu mně to přijde jako zbytečné natahování příběhu. Smíšené pocity. Kniha je vtipná, ale přije mi, že už se snaží být vtipná až moc.

ilčidlo
28.04.2019 5 z 5

Tentokrát jsem se nasmála nejvíc

sowatson
28.04.2019 4 z 5

Vlna zločinnosti je důstojným, o nic slabším vyvrcholením předchozí trilogie. Poslední víkend letní sezóny na Kostce – šílená akce – šílené osazenstvo zámku – ještě šílenější lupiči. Aby toho nebylo málo, zemře lady Di... Osvěžením ve způsobu vyprávění je, že Marie, která prostřednictvím svých deníků doposud sérii vyprávěla, se na zámek vrací, až když se po všem, a pokouší se události osudné noci zpětně rekonstruovat. Největší grády má knížka v první půlce. Jakmile se začne ten neuvěřitelný zašmodrchanec situací rozmotávat, ztrácí vyprávění dech a do konce dojede už jen z povinnosti. Jsem zvědavý, jestli a o čem bude Boček psát dál. Podrobněji na blogu: "Proč je to bestseller?" (viz Recenze)

Bublinka.
12.04.2019 4 z 5

První Poslední Aristokratka byla super. Další dvě knihy byly takové pořád nějak stejné. A tady to nabralo nějak zase spád. To, že to nebylo několik deníkových zápisů, ale "rekonstrukce" událostí jednoho šíleného dne na konci prázdnin, dle mého osvěžilo děj ubírající se nikam. Jsem spokojená. Fajn odpočinkové čtení, na které jsem se opravdu těšila a nezklamalo.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček