Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 1996 480

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Skalara
09.04.2019 3 z 5

Myslím, že by autor již neměl v této sérii pokračovat. V knize je čím, dál méně stránek a humoru taky ubývá. Myslím si, že je to takový průměr...Neurazí, ale ani nenadchne...

yaja8823
09.04.2019 4 z 5

Kniha je super rychle čtivá, vtipná, občas jsem se dost rozesmála... velmi pohodové čtení, které doporučuji :)

Gordonlord
05.04.2019 2 z 5

Tohle mi přišlo o dost slabší než předchozí díly. Humor je tady vystavěný na naprosté imbecilitě hlavních postav a tímhle klíčem vyvolané situace většinou postrádají vtip. Poslechl jsem si to celé ve formě audioknihy, která byla krásným způsobem načtená slečnou jejíž jméno si nepamatuji, ale dovedla krásně modulovat hlas na přímou řeč každé z postav tak, že je skvělým způsobem vystihla a celé to tak pozvedla o level výše. Jinak nic moc. Čas u toho příjemně uteče, ale zítra už nebudu vědět, o čem to bylo.

Peti
05.04.2019

I čtvrtý díl o Marii a zámku Kostka byl vtipný a zábavný. Angelika a Sony mě opravdu bavili :).

karel0684
02.04.2019 4 z 5

První tři díly jsem přečetl jedním dechem na dovolené. Tenhle díl jsem přelouskal během jediného dne. Vtipné, má to spád a zcela mi to zlepšilo den i týden.

lenkaabooks
29.03.2019 4 z 5

Tak u tohoto dílu jsem se pobavila nejvíc. Měla jsem obavy, protože třetí díl mě nijak nenadchl, ale tahle bláznivá motanice stála za to.

Michaeles
28.03.2019 2 z 5

Zatím nejhorší kniha od tohoto autora. Pro mě až nezáživné, nutil jsem se do dočtení. Prakticky bez jakéhokoliv závěru byla kniha useknuta.

panPatejl
25.03.2019 5 z 5

Stupidní zločinci aneb na hradě je pořád veselo. Nevím jak to ten Evžen dělá, ale dokáže všední situaci podat vtipněji než Jim Carrey na cracku!
Stačí pár řádku a ze zdegenerovaných zločinců z jedličkárny je rázem lepší komediální sbor jak klauni u Berousků!
Nechápu tak nízké hodnocení. Lidi typu "marzyka" by měli zvážit návštěvu psychiatra, protože pokud knize s komentářem: "Pěkné, humorné, vtipné. Smála jsem se od začátku do konce." dá tři hvězdičky, tak to indikuje pokročilé stádium schizofrenie.

Opisska
24.03.2019 4 z 5

Tahle mě bohužel bavila nejméně, zbytečné protahování incidentu...

Slunik127
23.03.2019 4 z 5

Vtipné,a le nemá to grády 1. a 3. dílu.

maryzka
22.03.2019 3 z 5

Pěkné, humorné, vtipné. Smála jsem se od začátku do konce. Příběh nebo spíš kniha pro špatnou náladu

NathalieVerdun
21.03.2019 5 z 5

Pekné - aj keď trochu krátke zakončenie série. Trochu mi chýbalo, že hlavné postavy tam teraz boli len okrajovo, ale pobavilo, takže svoju úlohu si to pre mňa splnilo.

Kozel65
18.03.2019 3 z 5

Napsat dobrý humoristický román není jednoduché - a ještě těžší je udržet úroveň v dalších pokračováních. Pro mě bylo téma vytěžené v prvních třech dílech; další pokračování má sestupnou tendenci. Přiznám se, že první tři díly patří k mým nejoblíbenějším knížkám, vracím se k nim a pokaždé se pobavím.... Díky autorovi za výborné téma a zpracování celé série!

cori
16.03.2019 3 z 5

Tentokrát jsou hlavními hrdiny dva zlodějské páry, které se shodou okolností vydaly na Kostku loupit v osudný den 31.srpna 1997, kdy byl zámek z pietních důvodů uzavřen.
Autor tlačí až moc na pilu tím, že zloděje vykresluje jako ještě větší "lůzry" než osazenstvo zámku.

slawa.cap
14.03.2019 4 z 5

Poslouchal jsem jako audioknihu. Podle názvu jsem čekal vykrádačku Wodehouse, ta se naštěstí nekonala. Nekonala se ani aristokratka, jen zápis s policejního vyšetřování. Nebylo to špatné. Vtipy které se v sérii opakují pořád dokola tady nejsou. Komických situací tu není méně, než v jiných dílech. Je tu jen mnohem míň původních postav, o to více dokážou zasáhnout do černého - třeba Josef pokaždé když se ukáže. Přišlo mi to jako svěží vítr a rozhodně to sérii oživilo, i když se děj vlastně nikam nepohnul.

Alethea_k
09.03.2019 2 z 5

Tento díl je bez debat nejslabší. Doufám, že tímto počinem Boček ukončuje sérii Aristokratka, neboť 4. díl nemá s původní sérií prakticky nic společného. Popisovat cizí postavy, nic se na konci nevyřeší, děj prakticky o ničem... Chtěla jsem dát 3* ze soucitu, protože se kniha čte stále skvěle, ale když původní postavy v knize téměř nevystupují, nemůže být o soucitu řeč.

Junne
08.03.2019 5 z 5

za mě je to výborné, protože 2. a 3. díl nebyli tak dobré, ale tady se to vrací do starých kolejí

Barulinkas
05.03.2019 2 z 5

Za mě určitě nejslabší díl. Zamilovala jsem se do prvního a druhého dílu a tenhle už s tím neměl nic společného. Každopádně celek hodnotím velmi kladně.

IrenaLuzarová
04.03.2019 1 z 5

Využila jsem jako nenáročnou oddechovku při ležení s chřipkou, což pro pobavení snad splnilo svůj účel. Nápad s novými postavami, dvojicí Sonyho a Angeliky a pak trojičky manželů Ivana a Olgy a jejich bratra-švagra Majerových, kteří mají své zlodějské záměry na Kostce a způsob nezdařeného provedení (což je vlastně jediný děj knížky) mi nevadil přesto se mi celková úroveň knížky jeví jako velmi slabá.

irskádívka
04.03.2019 5 z 5

Krása, srdečně a hodně hlasitě jsem se smála od prvních stránek až po tu poslední. Po trochu slabším třetím dílu, jsem měla obavy, ale autor dokázal opět najít onu lehkou notu vyprávění, které plyne od jedné absurdní situace k druhé, aniž by působily násilně nebo nuceně. Krásně vtipné, lehké, nenáročné čtení. Vemte na dovolenou nebo nudnou rodinnou oslavu - rozhodně Váš čas oživí.

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček