Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka
https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 2007 2007

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

Usignolo
02.12.2019 5 z 5

Jako vždy veliká legrace! Tak jsem si to šetřila skoro celý rok a pak to přečetla za dvě hodiny :-) Doporučuju i film :-)

Val
27.11.2019 5 z 5

I když byly hlavní postavy v posledním díle upozadněny, knize to vůbec neubralo na vtipnosti. Já tohle prostě miluju. Klobouk dolů a velké díky pane Bočku. Pokud smích prodlužuje život, tak jsem nesmrtelná.

Tenebien
27.11.2019 4 z 5

Bylo to opět vtipné. A tentokrát to nebylo ani tolik zacyklené díky tomu, že jsme sledovali cestu lupičů za lupem. :-)

endroo25
26.11.2019 3 z 5

Tohle byla taky celkem sranda. Trochu mně chyběla paní Tichá, u jejíchž hlášek jsem se nejvíc smál. Ale zloději ji obstojně nahradili.

SSTknihy
19.11.2019 4 z 5

Celá série Poslední aristokratky by se měla prodávat v lékárně jako lék na špatnou náladu, chmury a deprese. Já vím, že to není žádná vysoká literatura, ale schválně, kdy naposledy jste četli něco, u čeho jste se smáli nahlas? Mně se to stalo u všech čtyř dílů. A to se vážně cení :-)

Iva B.
19.11.2019 4 z 5

Všechny Aristokratky se četly dobře a rychle. Jsou to všechno jednohubky na jeden max dva dny... Mně se to líbilo, pobavila jsem se u toho, prostě oddychovka jak ma být.

Allla9
12.11.2019 4 z 5

Krátký příběh, který pobavil.

tessa.mik
11.11.2019 5 z 5

:D To byla tak krásná blbost :D. Zhltla jsem celý díl během pár hodin a pořádně mě bolí bránice...

Anahk1
09.11.2019 4 z 5

Já se moc pobavila.. pohodové počtení..

Ticiana
09.11.2019 3 z 5

Poslední dil pro mne byl nejslabší bohužel. I tak jsem rada, ze sérii jsem si přečetla a i se pobavila.

Pavla79
05.11.2019 4 z 5

Mě se líbilo moc, stejně jako předešlé knihy.. Líbilo se mi, že to byl jeden ucelený příběh.. A líbilo se mi, že jsem se zase mohla u knihy nahlas smát.. :)

emamat
03.11.2019 3 z 5

Přečetla jsem všechny díly. Nemohu říci, že jsem se nebavila, velmi vtipné dialogy,ale přišlo mi to trochu pořád dokola to samé. Možná by z těch 4 dílů byla docela pěkná jedna kniha.

Bomber
01.11.2019 5 z 5

Vzhledem k tomu jak málo humoristických a současně humorných knih se vydává, mám z této další Aristokratky velkou radost. A vzhledem k tomu, že vím o kolik těžší je vypointovat popisy a dialogy tak, aby se čtenář bavil a to především ve srovnání s literárním brakem, který ve stylu efektně vylhaného Nabarveného ptáčete sbírá - díky primitivnímu emocionálnímu ataku na čtenáře - nezaslouženě vysoká hodnocení, musím i tentokrát vtipnou a inteligentně napsanou Aristokratku ocenit nejvyšším počtem hvězdiček.

kacaaba
29.10.2019 5 z 5

Tak tady jsem plakala smíchy. Doma si o mě myslí, že jsem se zbláznila.

Magnovak
27.10.2019 2 z 5

Koupila jsem a přečetla všechny předchozí díly. Už trochu mlátíme prázdnou slámu, nebo tedy princeznu Dianu, Helenku von Dráčkovou, ořechovku a Prozac.

V poslední třetině jsem sice párkrát "hýkala smíchy", ale k celkovému pohledu to třetí hvězdičku nepřidá.

Damato
20.10.2019 3 z 5

První díl jsem přečetla a byla nadšená, na druhý jsem se moc těšila a také se mi líbil, třetí jsem vydržela .... čtvrtý skoro nedočetla... Autor píše skvostně, ale měl by se z Kostky vrhnout na jinou oblast, tohle už se buď opakuje, nebo nudí.
Neustále se opakující zmínka o svatbě současné pěvecké důchodkyně H.Vondráčkové mě už doháněla k vzteku. O ostatních věčně se opakujících situacích, které mi zpočátku prvních dílů připadaly velice vtipné mě už nudily . On opakující se vtip přestává být vtipem... což autorovi ubírá na kreditu. Škoda.

Vlajdula
17.10.2019 4 z 5

Nejslabší z aristokratek.

Margie94
15.10.2019 3 z 5

Bohužel, po třech velmi dobrých dílech (kdy první byl absolutně nejlepší) mě čtvrté pokračování docela zklamalo. Nové postavy mě vůbec nezaujaly, scény byly hrozně vyumělkované až přitažené za vlasy (neříkám, že v předchozích dílech takové nejsou taky), vůbec mi to nesedlo, chybělo mi víc akce na Kostce a to, co se dělo někde na chatě a v Praze mě vůbec nezajímalo. Celkově jsem našla o mnoho míň momentů, kdy jsem se uchechtla nebo se smála jak sluníčko na hnoji, proto tedy hodnotím pouze 3*

bekule
11.10.2019 3 z 5

Třetí díl byl nejslabší, tento začínal katastrofálně nudně , avšak v momentě kdy se na scéně zjevily dvě skupinky opravdu podařených amatérských zlodějíčků - nemehel, jsem se začala opradu bavit a konečně se i od srdce zasmála. Kanibalův manuál mě tak rozesmál že jsem byla ráda že to nečtu ve vlaku ale až v klidu doma. Jen škoda těch prvních 40 stran a divně uspěchaného konce, jako by snad autorovi došel dech.

Dela111
26.09.2019 4 z 5

Tento díl je jiný, je to jeden ucelený příběh a více než o oblíbeném osazenstvu zámku Kostka je o těch, kteří se jej rozhodli vykrást.
Jde o dvě dvojice zlodějů. Jedna je spíš hříčkou přírody, kterou nejlépe charakterizuje známé "komu není shůry dáno..." a druhá se skládá z inteligentních lidí, ale tak vynervovaných, že se dostaví zfetovaní. Shodou okolností si ke krádeži vyberou stejný den a právě při jejich akci dojde ke komickým situacím.
Mně připadal tento díl nejslabší a zasmála jsem se až v poslední třetině. Když přivřu obě oči a vzhledem k minulým dílům budu nadržovat, dám 4 hvězdičky ;-).

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček