Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka

Aristokratka a vlna zločinnosti na zámku Kostka https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/386927/bmid_aristokratka-a-vlna-zlocinnosti-na--NxO-386927.jpg 4 2001 2001

Aristokratka série

Po tragické smrti princezny Diany se ruší repríza rozverné historické revue s Helenkou Vondráčkovou a Heinrichem Himmlerem a na Kostce je vyhlášen smutek. V zámecké kapli vzniká pietní místo s kondolenční knihou a z oken visí černé prapory. Aristokratka Marie využívá příležitosti a odjíždí na hájovnu za Maxem. Není ovšem jasné, jestli nejedná v pominutí smyslů. Na zámek dorazí několik osob, které rozpoutají vlnu zločinnosti. Podaří se Marii celou tu zašmodrchanou situaci rozplést? Tento titul je již čtvrtým ze série mimořádně úspěšných humoristických románů o „poslední aristokratce“.... celý text

katallinka
23.05.2020 2 z 5

Z tohoto dílu jsem hrozně zklamaná. Sérii mám moc ráda a neustále ji někomu doporučuji, ale tento díl jsem měla vynechat. Nebylo to oproti ostatním dílům vůbec vtipné a nové postavy byly tak hloupé a nereálné, že jsem se musela do čtení bohužel hrozně nutit.

Aaloha
15.05.2020 2 z 5

Četla jsem všechny díly, ale zase tak výborná knížka mi to nepřijde. Tenhle humor mi asi moc nesedí, spíš k pousmání, ale nic víc. Štěstí, že je to knížka jen na den. Čte se to rychle.

Veruci
07.05.2020 2 z 5

Předchozí díly se mi líbily, toto je však velmi slabé. Boček vaří z vody a těží z popularity předchozích dílů. Přirovnala bych to k filmovému Kameňáku - lidové fórky poskládané do jakéhosi příběhu. Poctivě musím přiznat, že jsem se občas zasmála a sem tam mi některá situace přišla vtipná, většinou to však vyznělo dost trapně a křečovitě. Naštěstí je to kraťoučké.

TaLu
02.05.2020 5 z 5

Třikrát si sednete ke knize, nejen třikrát se zasmějete a s úsměvem a lepší náladou než před začátkem čtení, knihu odložíte. To není málo. S Aristokratkami to mám tak, že pokud mezi jednotlivými díly přečtu řadu jiných titulů a jiných žánrů, humor mi přijde stejně dokonalý jako v první části. Musím přiznat, že mé hodnocení zvedla nová "partička" naprosto střelených lidí, kteří přišli, přijeli, nebo se připlazili s úmyslem spáchat na hradě Kostka zločin. Některé momenty z hrobky, když si je představíte naživo, vyvolají smích i mrazení. Konzumace různých povzbuzujících prostředků hlavními i vedlejšími postavami mě přineslo naději, že na tom nejsem zas tak špatně. A ještě musím přiznat, že u mě, jako u katolíka, vyvolávají salvy smíchu naprosto dokonalé hlášky Josefa. Užila jsem si každou stránku. Stačí si to představit. Že je to nemožné, aby se něco, byť jen vzdáleně podobného, stalo? Nevím, podle mě dokáže život napsat naprosto absurdní situace.

Rogalka
01.05.2020 4 z 5

Tato již čtvrtá v pořadí mě ze začátku moc nebavila, smála jsem se asi až posledních 50 stránek. Četla se opět dobře ale na pobavení byla slabší.

Lenka339
20.04.2020 3 z 5

Opět rychle přečtená kniha, občas jsem se smála i nahlas. Místy trochu překombinované.

lucie9998
08.04.2020 5 z 5

Je pravda, že "zločinnost" v této knize je možná až moc překombinovaná, ale mě se to líbilo. Velmi vtipné odreagování od běžných starostí.

Verrrunka
07.04.2020 2 z 5

Čeho je moc... Ze začátku to byla prostě legrace, první díly v pohodě, ten třetí už vyloženě jen opakoval. Aby se autor tomu opakování vyhnul, tak zvolil trochu jiný příběh, který byl ale jen snůška blbostí a vyhrocených situací. Lhala bych, kdybych tvrdila, že jsem se ani jednou nezasmála, některé slovní obraty mě upřímně pobavily, ale číst tohle byla vyloženě ztráta času.

Lizard
04.04.2020 3 z 5

Podle mě hodně záleží, kdy knihu čtete.... Pokud ji čtete hned po dočtení předchozích tří dílů, tak opravdu můžete mít pocit, že opakovaný vtip není vtipem. Pokud si ale mezi díly dáte větší pauzu a tuto pauzu proložíte úplně jiným druhem literatury, tak se opět pobavíte - a tak jsem to měla s tímto díle i já ;-)

Kerberos
03.04.2020 4 z 5

Tento díl se mi líbil víc než ty dva předchozí. Hlavně jsem poslouchala audio namluvené Veronikou Khek Kubařovou a ta to namluvila skvěle.

Klaara.cz
25.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, jen jsem čekala, že se více dozvím o dalším osudu vypravěčky, ale tohle je už příběh o něčem jiném. Humor zde však rozhodně nechybí.

madem
13.03.2020 3 z 5

Pro mě nejslabší kniha od autora. Je to pár skvělých nápadů roztažených do celé knihy. Kdyby to bylo jen pár stránek a celá kniha tak nabitá, tak super, ale takhle ne.

Merlinit
10.03.2020 2 z 5

Nejslabší díl, v mých očích zcela zbytečný.

77yasmin
06.03.2020 5 z 5

Já musím říct, že se mi i tento díl líbil. Kniha se čte lehce, odpočinete si u ní. Podezřívam autora, že příběh napsal najednou vcelku a teď nám to jen dávkuje. A jelikož knih, které jsou určeny jen pro zasmání, je opravdu velmi málo, tak dávám pět hvězdiček.

Ani832
05.03.2020 4 z 5

Za mě nejslabší díl ze série. Drtivá většina knihy je o dvou partách, které přijely na Kostku s cílem ukrást určité předměty. Začátek je fajn, pak už ale děj začíná být nudnější. Mě příběhy těch lidí nijak extra nezajímaly, víc bych uvítala příběhy obyvatel zámku. Párkrát jsem se zasmála, zloději s jejich činy a hláškami relativně vynahrazovali hlášky paní Tiché, ale pořád to nemá na předchozí díly - tenhle díl by si autor mohl klidně odpustit. Ale na druhou stranu to bylo zase fajn oddechové počtení, nad kterým nemusíte moc přemýšlet.

Dávám 3,5 hvězdiček z pěti.

Kamaela
03.03.2020 2 z 5

Asi nejslabší díl "Aristokratek".

gordon13
28.02.2020 3 z 5

No, za mě už stačilo...u čtvrtého dílu musím konstatovat, že opakovaný vtip přestává být vtipem...asi tak

Ladislav73
16.02.2020 5 z 5

Moc jsem se pobavil u audioknihy, kterou stejně jako předešlé díly moc hezky načetla Veronika Khek Kubařová. Přesně vystihla tón a vyznění knihy.

Atak
13.02.2020 4 z 5

Další pokračování je líčení osudu lidské hlouposti, ani nevím jestli mi to přijde vtipné.

March
07.02.2020 5 z 5

Tak tento díl me opět pan autor "rozsekal":-) Dle mého to nejde vymyslet, takové dve dua, Majerovi a Sonyho s Angelikou, že by takový "exoti" byli mezi námi....?:-) Pane autore, prodloužil jste mi život o několik let, díky

pro ženy zámecké prostředí

Evžen Boček