Andělská tvář 1

Andělská tvář 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/37118/bmid_andelska-tvar-1-PO0-37118.jpg 4 339 88

Andělská tvář série

Píše se polovina devatenáctého století. V rodinném sídle Mornay na jihu Francie, v napjaté atmosféře vzájemné nenávisti spolu žijí dva bratři - divoký a nezkrotný Filip a jeho pravý opak, aristokraticky jemný a ve společnosti oblíbený Raoul. Jeden z nich kdysi dávno zachránil z hořícího kláštera krásnou neznámou dívku… a ta se po letech shodou podivných náhod ocitá na Mornay jako nevěsta zámeckého pána. S Charlottiným příchodem zámek doslova ožívá. Pod zdánlivě klidným povrchem bezstarostných slavností, plesů a honů však doutná skrytá, všudypřítomná hrozba. Charlotta se mnohokrát ocitá v nebezpečí života, ale jako by nad ní bděl anděl strážný… Klasický příběh o věčném souboji dobra a zla byl převeden i do filmové podoby.... celý text

Shui-Xian
23.10.2015 3 z 5

Čtení je to příjemné - Körnerová zvolila přitažlivé prostředí i tematiku, která nikdy nezklame. Přesto se ale divím tak vysokému hodnocení: z mého pohledu jde jen o trochu lepší četbu pro ženy. Nemyslím si, že by Körnerová zasluhovala srovnání třeba s Austenovou (viz komentář o něco níže) - na to je její hrdinka přeci jen poněkud charakterně plochá a pokud jde o vykreslení společenských poměrů, o zvlášť pronikavé a výstižné sondě se také nedá hovořit. Romantická zápletka je -přijde mi- dík četným předznamenáním vyčerpaná už před samotným vyvrcholením...
Přesto, upřímně oceňuji tu postupující tajuplnost a napětí - jde o knihu, která má své kouzlo a mysl se k ní ráda vrací.

Julia_pt
04.10.2015 5 z 5

Úžasný příběh !! Krásná napínavá romantika !! Vůbec jsem se od ní nemohla odtrhnout !!

Eumenida
08.05.2015 5 z 5

Nejlepší romantika, jakou sem od H.M.K. četla (a vlastně ji řadím na špici vedle dalších nejlepších romantik). Krásný příběh s tajemstvím, slušná milostná zápletka, ne sentimentalita, dobře nadávkováno nebezpečí. Knihu bych doporučila i pro ty, kteří shlédli film a byli poněkud zklamáni - kniha je totiž opravdu lepší!
(Ještě k filmové adaptaci - kostýmy, výprava, hudba - výborné, jen výběr herců byl vyloženě nešťastný, aspoň co se dvou hlavních postav týká. Kuklová a Pomeje tam vážně neměli co dělat, oproti tomu Filip Blažek se své role zhostil skvěle).

gatear
19.01.2015 5 z 5

Viděla jsem film , a tak jsem byla trochu zvědava, jaká je knížka - rozhodně mě nezklamala a hned po přečtení jsem sáhla po Andělské tváři 2. Mohu říct, že se mi obě dvě knížky líbily - doporučuji

jindra13
19.01.2015 4 z 5

Moc pěkné čtení už se těším na druhý díl

hanča34
07.12.2014 5 z 5

Krásná romantika, snese srovnání s J.Austenovou, těším se na druhý díl.

dadlixx
15.10.2014

Škoda, že jsem nejdřív viděla film a pak až četla. Ten příběh je úžasný, vývoj vztahu Charlotty a Filipa, proměna Raoula. Četla jsem to nejmíň 6x :-) Jen nechápu jednu věc, Charlotta má být devatenáctiletá a k tomu blondýna, proč tam musel dát Kuklovou (nemám ji zrovna v oblibě)

renefer
02.10.2014 4 z 5

Já jsem film neviděla, nemám s čím srovnávat, ale knížka se dobře čte, je to spíš detektivka než romance, určitě doporučuji.

Pedruska01
20.08.2014 4 z 5

Viděla jsem film, který se mi velmi líbil a z něhož jsem vyzjistila, že existuje knižní předloha. I ta byla pěkná. Dokonalý a promyšlený příběh. Jediné, v čemž vidím problém je jednoznačně pořadí, které se bohužel ovlivnit nijak nedalo, za to ono, to pořadí, ovlivnilo můj pohled. Hrozně jsem porovnávala s filmem a nejhorší bylo, že se to nedalo nějak bloknout :D, takže jsem z toho čtení vlastně moc neměla, což je obrovská škoda. Film byl hodně totožný, což je vzácnost s porovnání s ostatními díly-pokusy. Ale rozhodně si přečtu druhý díl, a to mi rozhodně neznehodnotí dojmy nějaký film. Ještě, že není. :D

Irenka8
10.05.2014 5 z 5

Kniha je skvělá, doporučuji, krásně se čte. Film se mi také moc líbil.

betzukla
20.03.2014 5 z 5

Nejlepší kniha této autorky!! Čtu Andělskou tvář již po třetí"

Jossie
29.01.2014 3 z 5

Alespoň jeden klad má otřesný Troškův film, díky němu jsem objevila tuto spisovatelku. Kniha je fajn a dobře se čte a jistě se dala natočit mnohem lépe.

locin
27.12.2013 5 z 5

První jsem viděla film, až po dlouhé době jsem zjistila že je i kniha a to hned 2 díly. A tak jsem si ji hned vypůjčila. Musim říct, že mě mile překvapila. Film je s knihou velmi podobný a to se dá říct málo kdy, vždy se mi více líbila kniha, ale tady je vyjímka. Opravdu povedené dílo už se těším na druhý díl :)

RockMartina
11.11.2013 5 z 5

První jsem viděla film, který mě naprosto uchvátil, a kniha je taky super, nemám co vytknout. Doporučuji:)

BeruškaB
11.11.2013 5 z 5

Film jsem neviděla a kniha SUPER!!
Má to zápletku

Moňule13
05.09.2013 5 z 5

První jsem viděla film a protože se mi líbil námět, přečetla jsem si i knihu, která byla mnohem mnohem lepší, stejně jako jsou dobré všechny knížky od této spisovatelky :-)

Lucka385
16.07.2013 5 z 5

Jako že romantiku a červenou knihovnu moc nemusím, ale tato kniha mě úplně dostala, stejně jako její pokračování a pár dalších knih od této spisovatelky. Viděla jsem i film a obojí je moje oblíbené.

miriama
09.07.2013 5 z 5

Nejprve jsem viděla film a ten mi přišel takový nijaký. Ze zvědavosti jsem si přečetla i knihu a musím říci, že je to úplně něco jiného. Není to ani červená knihovna, ale spíše příběh s tajemnem. Autorka umí dobře popsat měšťanské prostředí i prostředí aristokracie.
Líčení plesů, honů a slavností je velmi zdařilé. Příběh mě vtáhl do děje a četl se opravdu jedním dechem.

VladkaBU
24.06.2013 5 z 5

Musím říct, že stejnojmenný film mě tehdy moc nezaujal, ale po přečtení této krásné knížky ho shlédnu ještě jednou. Nejsem si vědoma, že by to takhle bylo i ve filmu. Mně se příběh líbil

Millagros115
02.04.2013 5 z 5

Krásná kniha, romantický příběh plný dějových zvratů. Nic není tak, jak se zdá. Film také nebyl špatný, ale kniha je kniha.