Muka

Muka https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56721/bmid_muka-4lY-56721.jpg 4 1219 147

Andělé / Padlí anjeli série

Nebezpečné, vzrušující a tajemné romantické dobrodružství Padlých andělů pokračuje v knize Muka. Druhou část série, ve které láska nikdy neumírá, napsala opět Lauren Kateová. Luce prožívá peklo na zemi. Trvalo dlouho, než našla svou pravou lásku, padlého anděla Daniela. Ten teď tvrdí, že ji musí opustit. Jeho úkolem je jít a bojovat proti Vyhnancům, nesmrtelným, kteří Luce usilují o život. Daniel ji ukryje ve škole na skalnatém kalifornském pobřeží. Jejími spolužáky jsou nezvykle nadaní studenti – Nefilim, potomci padlých andělů a lidí. A Daniel odchází hledat nesmrtelné… Luce se ve škole konečně dozví, co jsou ony záhadné stíny, které vídá od dětství, a jak může s jejich pomocí nahlédnout do minulých životů. Ale čím více se rozšiřují její znalosti, tím víc podezřívá Daniela, že jí neprozradil všechno. Něco skrývá, něco nebezpečného. A co když jí lhal o minulosti? Luce začne mít podezření, že ve skutečnosti je její osud jiný. Předurčeným vyvoleným nemusí být právě Daniel.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Torment , 2010

tessa.mik
24.09.2017 4 z 5

Kniha jako taková se čte velice dobře. Nemůžu si pomoct, ale pořád tam vidím velké podobnosti s ostatními fantasy sériemi posledních dob, ale kupodivu mi to vůbec nevadí. Protože, ač je to podle stejné osnovy, pořád je tam něco navíc. Problematika anděl/démon versus ostatní padouši a myšlenka, že černá nemusí být vždycky jenom černá a bílá naopak jenom bílá se mi fakt líbí. A už chci prostě vědět, jak to celé dopadne (ikdyž mám už delší dobu svou teorii a čím dál tím víc si myslím, že je pravdivá :D ).

Brambu
06.08.2017 3 z 5

Pokračování už bylo o krapet lepší, ale na můj vkus je tam stále až moc tajemství. Příběh se nám zamotává. Lucinda pořád neví, co je vlastně její milý zač a na scénu přichází nový kluk. Nová škola, noví přátelé, k tomu cestování časem a prostorem a já se ptám: Vydrží stará láska anebo to všechno dopadne jinak?

KlárčaBA
04.08.2017

Neporadil by prosím někdo kde sehnat tuhle knihu?.. sehnala jsem 1. a 3. díl a zamilovaní andělé. bohužel Muka a Vykoupení snad nikde nemají skladem. :-(

TerezaMondeková
30.07.2017 3 z 5

Bohužel... docela zklamání. Daniel a Luce spolu moc nebyli, nedělo se tam skoro nic, až potom ke konci se to trochu rozjelo... během knihy jsem se občas nudila. Čekala jsem něco jiného. První díl se mi opravdu líbil, tak jsem doufala, že druhý díl bude stejně dobrý. Ale docela jsem si oblíbila nové postavy Shalby a Milese. Snad bude další díl lepší.

Princezna22
05.07.2017 2 z 5

Naprosto zase úplně divná kniha! Po prvním dílu jsem myslela, že druhý bude lepší, ale ne pěkně jsem si naběhla.. Tohle se prostě nedalo za mě číst... Nevím asi mi tohle prostě nesedlo. Nicméně nemám ráda,když mám rozečtene série takže další díly zkusím nějak přežít ve zdraví a přečtu je. Uf.

hanina7
26.06.2017 4 z 5

Kniha se mi zdála cela taková v ponuré náladě, ale určitě se vyvedla více než třetí díl. Do série je určitě nezbytná...a také doporučuji si přečíst.

Peťule159
05.06.2017 4 z 5

Přečetla jsem jí jedním dechem ..

Denčaa
28.05.2017 4 z 5

O kousek slabší než jednička. Děj se občas hodně vlekl, ale dalo by se říct, že se tam pořádně co dělo. Trochu mě mrzí, že pouto mezi Luce a Danielem už není tak velké jako v jedničce, ale věřím, že v pokračování se to změní.

EliaBooks
07.05.2017 5 z 5

Čtivé, chytlavý děj a živé postavy :) Jdu se pustit do dalšího dílu :)

Lenka.Vílka
01.05.2017 2 z 5

Muka. Ne, to neopakuji název knihy, abych věděla, co komentuji. Pouze hodnotím své pocity z knihy. Prostě muka. V prvním dílu jsem na tu hru přistoupila a byla jsem průměrně spokojená (dala jsem 3), ale hodnotit stejně Muka se mi nezdá fér. Kniha se mi četla dobře. Žádné přemýšlení, žádné hluboké myšlenky. A taky jsem po ruce neměla nic jiného. Jinak se musím přiznat, ani bych nedočetla. Zkusila jsem něco, co většinou nečtu, dala dva díly série a dál pokračovat nebudu. Ale berte mě s rezervou, nejsem cílovka.

EvikU.
06.04.2017 3 z 5

Chápu Luce, že se tak chová. Je to čtivý. Jsem moc zvědavá jak to bude dál. Hezká představa, že letíš nad zemí se svým milovaným andělem. ☺

lulu28501
26.03.2017 5 z 5

Úžasná kniha.
Nikde jsem ji nemohla sehnat,až sem ji sehnal.
To shánění stálo za to .
Popravdě chápu Luce jak se cítila a proč dělala to co by ji mohlo stát život.
Když někomu neříkáme proč se děje to co se děje ,tak ve většině případů by člověk dělal to co Luce.
A Milese je mi líto ,ale věděl od začátku tě Luce někoho na tak se měl snažit se do ní nezamiloval :D (ano vím ze nemůže ovlivnit do koho se zamiluje)
Je mi líto že doma nemám další díl a že moc lidí nenadchla tak jak mě .
Doporučuji přečíst :)

PeťkaW.
23.03.2017 3 z 5

Na druhém díle je rozhodně patrný pokrok. Příběh je čtivější, dynamičtější, trochu akčnější a propracovanější. I tak je tu ale spousta chyb, ze kterých se z prvního dílů autorka nepoučila. Pořád opakuje určitá schémata, která začínají nudit. Vrací se ke stejným frázím a momentům a příběh tak vypadá otřepanější, než ve skutečnosti je, což je trochu škoda. Vadilo mi i určité protiřečení si - Luce a Daniel jsou osudová dvojice spojená tisícem životů a společných zážitků a Luce stejně myslí na jiného... nevím, prostě mi to tam nesedí. Ani tentokrát jsme se nedočkali většího odhalení minulosti a vztahů mezi anděly a démony.
Ale i přes to všechno je druhý díl podstatně lepší, lépe se četl a dokázal navnadit na pokračování. Na 60 % nemá, ale těch 50 si zaslouží...

1259
22.03.2017 5 z 5

Na to, že se tam furt opakovala tatáž věta ,''Daniel tohle a Daniel tam to'' jsem byl nakonec hezky překvapená, jak to dopadlo. Akorát jsem nečekala, že vstoupí do stínu a tím to skončí. Nemůžu se dočkat dalšího dílu, do kterého se pustím hned teď.

dancadragneel
07.03.2017 4 z 5

Překrásný druhý díl, který konečně nebyl zklamáním jak to u některých sérií bývá. Rozhodně se mi líbilo, že tam většinu času nebyl hlavní hrdina a hrdinka si musela na vše přijít sama. Skvělá kniha, rozhodně doporučuji.

MíšaK.
31.12.2016 4 z 5

Mně se knížka dost líbila. Byla lepší než Pád (v něm jsem se na konci absolutně neorientovala). Trochu jsem začínala fandit Milesovi, ale bylo to spíš proto, že Daniel tam moc nebyl, a když byl, tak se hádali (Haha, jak manželé po třiceti letech). Také můžu říct, že na konci jsem se teda dost zasmála. Ta ironie byla hodě vtipná.

Napůlanděl
24.11.2016 4 z 5

Kniha byla na podobné bázi jako první díl...první třičtvrtinu se nic moc nedělo a na konci knihy se toho stalo až moc..ale myslím, že to je autorčin styl psaní... Jinak jsem si příběh oblíbila, je to pěkná oddechová kniha k čaji..Opravdu jsem zvědavá jak to dopadne... Na některé otázky jsem dostala odpověď, ale bylo jich velmi málo..spíš mám ještě více otázek...

KateChatt
01.11.2016

A jéje, v ráji se to mračí. Kniha by mě docela bavila, kdyby se Luce nechovala tak hrozně - na druhou stranu musím připustit, že jí skoro nic neřekli a tak ani nevěděla, že jedná pitomě. Tak jako tak mě její chování štvalo.

Kelen30
15.10.2016 5 z 5

Řekla bych-že tenhle díl byl na sto procent lepší než první. Možná to bude i tím,kde se děj odehrával.Pobřežní Akademie byla daleko zajímavější než nějaká polepšovna Meče & kříže.A nové postavy byly taky super.Shelby jsem si zamilovala hned a Milese jsem taky měla ráda, kdyby si to ke konci tak nepokazil.Jinak jsme se taky dozvěděli hodně nového.Luce byla už mnohem snesitelnější .Nějak jí prospělo, když neviděla Daniela každý den.Ale to by prostě nebyla ona, kdyby mě v nějakých chvílích neštvala.Ale i přesto všechno ji mám pořád ráda.

No,ale ještě něco k ději.Sice jsem si přála, aby Luce jela za rodiči na Díkůvzdání, ovšem nevyvinulo se to zrovna tak, jak jsem si myslela.a řeknu vám,chudák Callie. Nedokážu si představit zmatenějšího a vystrašenějšího člověka, než musela být ona. Konec přímo navádí k přečtení pokračování téhle série, takže jsem opravdu moc ráda, že ho mám doma a můžu po něm hned sáhnout.

dzejn187
28.09.2016 odpad!

Tato kniha by možná nebyla zas tak špatná, kdyby hlavní hrdinka neměla tak příšerný charakter. Měla jsem nezkrotnou touhu jí přetáhnout opakovaně židlí, za to, jak sobecky a naivně se chová. Všude musí být ve středu pozornosti a dělá si co chce, i přes výslovný zákaz. Jenže jí to všechno stejně prochází. Dějově mě tato kniha taky moc nezaujala, málo akce, autorka ve velké míře popisovala běžné činnosti, takže to působilo poněkud nudně. Další díly této fantasy série si plánuji přečíst, jelikož jestli Luce nebo Daniel umře, tak by to nakonec nemuselo být špatné.