Muka

Muka https://www.databazeknih.cz/img/books/56_/56721/bmid_muka-4lY-56721.jpg 4 1219 147

Andělé / Padlí anjeli série

Nebezpečné, vzrušující a tajemné romantické dobrodružství Padlých andělů pokračuje v knize Muka. Druhou část série, ve které láska nikdy neumírá, napsala opět Lauren Kateová. Luce prožívá peklo na zemi. Trvalo dlouho, než našla svou pravou lásku, padlého anděla Daniela. Ten teď tvrdí, že ji musí opustit. Jeho úkolem je jít a bojovat proti Vyhnancům, nesmrtelným, kteří Luce usilují o život. Daniel ji ukryje ve škole na skalnatém kalifornském pobřeží. Jejími spolužáky jsou nezvykle nadaní studenti – Nefilim, potomci padlých andělů a lidí. A Daniel odchází hledat nesmrtelné… Luce se ve škole konečně dozví, co jsou ony záhadné stíny, které vídá od dětství, a jak může s jejich pomocí nahlédnout do minulých životů. Ale čím více se rozšiřují její znalosti, tím víc podezřívá Daniela, že jí neprozradil všechno. Něco skrývá, něco nebezpečného. A co když jí lhal o minulosti? Luce začne mít podezření, že ve skutečnosti je její osud jiný. Předurčeným vyvoleným nemusí být právě Daniel.... celý text

Literatura světová Romány Pro děti a mládež
Vydáno: , Knižní klub

Torment , 2010

Val
19.02.2012 4 z 5

Souhlasím s názorem, že druhý díl je o dost lepší než první. Obě tyto knihy je nutné hodnotit s vědomím, že jsou určeny čtenářům od dvanácti let a tudíž od nich nelze čekat bůhví jaké umělecké dílo. Pokud se rozhodnu tohle číst, měla bych taky tušit, co můžu čekat od knihy, která je vlastně pro puber´táky.... Docela se mi to líbilo, i když už mám pubertu dávno, ale opravdu dávno za sebou.... Docela se těším na třetí díl :-)

Buhvico
10.02.2012 4 z 5

O dost lepší než Pád..Má to šťávu, byla jsem docela překvapená, jak se to zamotalo s Milesem, ale četlo se to skoro samo..Super oddych..Těším se na pokračování :-)

KateCullen
18.01.2012 5 z 5

Rozhodně lepší díl než ten první. Mělo to spád, dobře se to četlo a dokázala jsem se vžít do děje - představila jsem si, jak se Luce noří do Hlasatele - brr! Je pravda, že hodněkrát přemýšlela o Danielovi a o tom, jak se spolu nedokáží bavit, co by měli ve svém vztahu vylepšit, bla bla bla... když jsem to už četla potřetí, nebavilo mě to. A když se tam objevil Miles, fandila jsem mu, říkala jsem si, Daniel měl spoustu holek a taky jí podváděl, tak mu to Luce může oplatit... ale když jsem si přečetla poslední kapitolu z pohledu Daniela, hned jsem změnila názor a zase doufám, že se naše dvojice nerozdělí a zůstanou spolu.

KrvMys
11.01.2012 3 z 5

Tak jsem to zhltla za jediný den. Druhý díl je určitě daleko lepší než první. Myslím, že se autorka zlepšuje nejen v ději, ale i vykreslení situace a postav. Přesto spousta situací zase nedávala smysl, někdy mi opravdu připadá jako by autorka vynechávala či zapomínala na důležité spojitosti, které jsou v knize brány jako samozřejmosti, ale nějak jsme nevyčetli, kde se to vzalo. Jinak ubrala bych v první části neustálé láskyplné kňučení a možná opakování děje, ale myslím si, že to ve čtení nijak nebránilo. Četla jsem už i horší.
Nejvíce jsem si užila konec. Díkuvzdání bylo opravdu pěkné, místy jsem se smála a zakončení bylo to pravé.
Doufám, že třetí díl bude snad poslední a i kdyby nebyl tak doufám, že nás autorka konečně odmění rozuzlením a odpovědmi, aby to vše už dávalo větší smysl.

Škoda, že si autorka nedala více záležet na detailnějším popisu děje, postav i situací, myslím, že by se dalo z této série dostat daleko víc. Ale třeba to přijde časem se zkušenostmi ;-) Každopádně si myslím, že Lauren nepíše vůbec špatně.

dqenisa
27.12.2011 5 z 5

Úžasný příběh. Ve všech ohledech lepší než první díl. Přečetla jsem to během dvou dnů a úplně jsem to hltala. Vážne super. Už se nemůžu dočkat pokračování.

gfdsa123
06.11.2011 5 z 5

Druhý díl se mi líbil více než první. Měl více děje a jsem zvědavá na třetí pokračovaní, kde bude cestovat časem. Knihu doporučuji jako příjemné oddechové čtení u kterého se nebudete nudit.

Zuzkanka
01.11.2011 4 z 5

dobrá oddechovka, nic náročnýho, jen mi docela vadilo to neustálý vzdychání nad tím, jak se děsně dlouho neuvidí, když šlo o pár dní apod.. Tyto knížky bych doporučila asi spíš osobám do cca 20ti let. Mně už nějaký to vzdychání a naříkání nad tím, že HO neuvidím týden - čtrnáct dní, přijde být směšný.. ale jinak na odreagování ok a čekám na další díl, nicméně ne tak netrpělivě, jako jsem čekala třeba na pottra a další seriály, kde jsem byla jak na trní, co se bude dít dál...