Štvanice

Štvanice https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115677/bmid_stvanice-EQb-115677.png 5 705 93

Alfa a Omega série

KNIHA NAVÍC OBSAHUJE NOVELU ALFA A OMEGA, KTERÁ NAKONEC DALA NÁZEV I CELÉ SÉRII Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela, který je jedním z hlavních hrdinů série Mercy Thompsonová a taky syn Brana, alfy všech alfů. Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe. Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka – tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečky.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Cry Wolf , 2008

meda2007
13.02.2021 5 z 5

Tato serie se mi libi vic nez serie Mercedes Thopson. A ano obě jsou ctive a pekne napsane, ale tato ma v sobe proste to neco navic co mi u Mercy chybelo. Oba, jak Annu tak Charlse, jsem si oblibila.

saez
28.01.2021 5 z 5

K první knize série jsem se dostala až naposled, protože nebyla k sehnání. Ale vlastně to vůbec nevadilo. Návrat do světa vlkodlaků jsem si užila.

kniha_v_hlave
12.01.2021 4 z 5

Kniha byla hezky rozdělena do dvou “částí”, dalo by se nazvat - první je taková kratší novela Alfa a Omega a druhá část Štvanice.
V novele Alfa a Omega se dozvíme kdo a proč prodal dítě do otroctví a Charles, jedna z postav, odhalí a vyřeší tajemství Chicagské smečky. Dle všech indicií kniha navazuje na sérii Mercy, také od nakladatelství Fantomprint.
Štvanice sama o sobě měla děj mnohem komplikovanější, setkáváme se tu s vlkodlaky, čarodějkami, duchovním strážcem a obecně magií. Ze začátku jsem se v knize ztrácela, ale postupem času se četla rychleji a rychleji. Kniha je určitě dobrá pro milovníky fantasy!

KájaKoxík
27.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Pro mne jako vždy 5 z 5. Úvodní povídku čtu stále dokola pokaždé, když potřebuji obnovit víru v dobro a prince na bílém koni trochu jinak.
Tuto autorku mám moc ráda je super, že po sérii knih s Mercy přidává autorka příběh o Charlesovi. Jediném vlkodlakovi, který se tak narodil a nebyl proměněn. Vzhledem k tomu, jak těžkou a náročnou práci mu v knihách přisoudila jsem ráda, že má vlastní sérii. I když to začalo spíše někým jiným.

Úvodní povídka Alfa a Omega vypráví příběh z doby korespondující s událostmi v knize Měsíční píseň ze série o Mercy. A začíná setkáním Anny a Charlese. Dozvíme se v ní, jak to začalo s Alanem MacKenzie Frazierem (objeví se i v Měsíční písni), kdo a proč prodal dítě do otroctví a na pokusy (tedy druhou část dějové linky jež je obsahem knihy Měsíční píseň). Charles odhalí pravý důvod v srdci Chicagské smečky a vyřeší ho jednou pro vždy. A jako nečekaný dar získá svou družku Omegu.

Druhá část jež následuje po úvodní povídce se odehrává z Aspen Creek místě, kde sídlí marokova smečka. Kniha v rámci dní navazuje na povídku Alfa a Omega.
SPOILER / OBSAH!
V horách poblíž Aspen Creek zaútočil vlkodlak na jednoho ze záchranářů, kteří tam pátrali po ztraceném turistovi. Marok pošle svého syna a jeho družku postarat se o toho, kdo to udělal. Vemni nepříjemným překvapením je, že situaci narafičila černá čarodějka, aby z marokovi smečky vylákala Asila. Čarodějka umučila Asilovu družku Saraii, také omegu, a udělala z ní svého duchovního strážce a tak získala i její nesmrtelnost. Asila hledá už téměř 200 let a konečně se jí podařilo ho najít. V horách je sveden velmi těžký boj, protože čarodějka skrze pouto se Saraii dokáže využít pouta smečky a donutí poslouchat nejen Charlese, ale i jeho otce, samotného maroka. Esem v rukávu se ukáže býti bývalý starý voják Walter, kterého Saraii proměnila ve vlkodlaka. A také Anna, která dokáže využít Charlesovu magii a svou omega sílu nepodvolit se rozkazům tak jako dominantní a submisivní vlci. Jen díky těm dvou nakonec čarodějka zemře.

Nějak se nemůžu rozhodnout jestli mám raději knihy s Mercy nebo s Annou. Velice se těším, až se tyhle dvě potkají.

johana3160
23.09.2020 5 z 5

Jedna z mych nejoblibenejsich serii a jedna z nejoblibenejsich knih, hlavne uvodni novela. Rada se k ni vracim a vracet budu.

maafa
20.09.2020 3 z 5

Chtěla jsem zkusit tento žánr, ale pardon, vlkodlaci, čarodějnice a podobné věci asi nejsou nic pro mě...Ke konci už jsem přeskakovala stránky...Něco se mi tam líbilo, Charles a Anna byli svým způsobem zajímaví, ale ty zápletky, ta dramata, moc mě to nechytlo. Možná kdyby mi bylo o x let méně, byla bych nadšená, kdoví:)...

Ailee
03.06.2020 5 z 5

Já vlastně ani nevím, proč hodnotím za pět. Ale když jsem dočetla, rozhodně jsem byla spokojená ještě dlouho poté, takže si je kniha zaslouží. Plynula tak přirozeně a ten konec byl taky velmi dobrý.

FairyD.
05.05.2020 5 z 5

Neviem prečo, ale táto prvá časť série je úžasná stále sa k nej vraciam keď zažívam čitateľskú krízu. Je tam láska, akcia, dramatické situácie a prirodzene alfa samec ktorý chráni svoju družku. Úradujú nadprirodzené sily s dávkou humoru.

Hanisek
04.04.2020 4 z 5

Celkem zajímavý koncept vlkodlaků. Někdy se mi příběh zdál moc uspěchaný. Jako odpočinková knížka, ale dobré. Jsem zvědavá na další díly.

Catyna
25.03.2020 5 z 5

Super série

Alena_S
17.03.2020 3 z 5

Uff. Na čtvrtý pokus jsem se dostala za úvodní novelu, a dokonce až do konce.
Teoreticky prima čtení. Zajímavé postavy, pořád se něco děje. Nemám nic proti tomu, že si hlavní pár ihned "sedl", za mě lepší než váhat tři díly, jestli jó nebo né. Ale ta ukecanost! Na co všechno rozebírat, opakovat, a tolikrát, jako by to byla zvlášť pro sklerotiky? Přitom zrovna tahle autorka svět svých sérií (hlavně u Mercy docela obsáhlý) umí prezentovat celkem dobře. Ale počkám si, jak se vyvinou další díly.

misa8170
08.01.2020 5 z 5

Velmi dobrý příběh

havrmoni
06.11.2019 5 z 5

Jsem si říkala jestli se po Mercy pustit ještě do tohoto. No ještě, že jsem to udělala. Ty vlci co mi přišli zajímavý v Mercy jsou tady a spoustu dalších. Jo, to by se mi mohlo taky líbit.

Kacennnka
04.11.2019 4 z 5

Štvanice mě nezklamala ani trošku. Bylo to jedno překvapení za druhým, napínavé a akční. Oproti Mercy se příběh zabýval hodně i tou citovější stránkou věci, což byla příjemná změna, nikoli ale na úkor akčnosti. Zápletku jsem nedokázala odhadnout, dokud se v příběhu nezačaly objevovat ty pravé indicie, což rozhodně oceňuji. Přesto nedávám plný počet hvězdiček, ostatně jako je u mě u Patriciiných knih zvykem.

katallinka
05.10.2019 5 z 5

Předpokládala jsem, že tato série nemůže být ani zdaleka tak dobrá jako Mercy. Jsem mile překvapena, že mě autorčin styl psaní baví i s jinými hlavními hrdiny. Anna jsem si velmi oblíbila a rozhodně se pustím do dalších dílů.

MiraiYume
05.09.2019 4 z 5

Tuto autorku mám neuvěřitelně ráda. Umí to se slovy a dokáže čtenáře doslova vcucnout do příběhu. Ani Štvanice nezklamala. Opět velmi dobré čtení s promyšleným světem, skvělou zápletkou. Moc ráda jsem Asila poznala blíž, jeho minulost. Už když se v sérii s M.Thomsonovou objevil, zaujal mě. Jediné mínus bych viděla v té okamžité "nehynoucí, vášnivé a osudové" lásce. Mohlo to být trošku rozvinutější, takhle to bylo hrc prc. Prostě láska na první pohled a hotovo. Na druhou stranu, kdo ví, jak funguje vlkodlačí mysl, že jo.

luculi
05.08.2019 4 z 5

Velice příjemné a napínavé čtení s vlkodlaky. Přesto oddechové na jedno odpoledne. Trošku mi to připomínalo Stmívání, ale mnohem dospělejší a promyšlenější... :-)

Lenka.Vílka
05.08.2019 5 z 5

Asi bych komentář rozdělila na dvě části. A díky autorce můžu. Napsala knihu tak, aby se do ní mohl pustit i ten, kdo nečetl Mercy. Třeba někdo jako já.

Úvodní novelu Alfa a Omega beru jako hezký úvod do příběhu. Takže i já vím, kdo je kdo. Bylo to napsaný dobře. Já jsem tvůj, ty jsi moje a problém se smečkou. Navíc na těch pár stránkách autorka hezky popsala (volně naznačila, má to šedesát stran) hierarchii jejího světa, protože každý autor to bere jinak. Za mě dobré, svižně napsané. Ona osudovost trochu rychlá, takže to zamrzí, ale nic není dané. Zatím si klikli ti dva vevnitř, tak uvidíme, co bude dál. Ale je fajn, že to vyšlo v knize. Ne jako volně šiřitelný ebook, jak to občas vydavatelství dělají. Ale svým způsobem by to taky fungovalo jako delší úvod, pokud by se jednalo o nový příběh, ne spin-off k Mercy.

A potom přijde Štvanice. A je škoda, že má kniha tak málo stran! Protože se tam musí narvat všechno. Jak to s odpadlíkem, tak to mezi Charlesem a Annou, a taky spousta věcí ve smečce. Takže je jasné, co bude ve větším poměru. Ale to mi nevadilo. Druhý díl je. Dobře napsáno, bavila jsem se, mělo to hlavu a patu. Navíc zápletka s odpadlíkem (nebo že by věci byly trochu jinak?) nikdy neomrzí. Za mě všech pět. A nadšení jako bonus.

Příjemná vlkodlačí fantaska, která má všechno. Akci, lásku, skvělý příběh a dobře se čte. Já rozhodně jdu do Loviště :)

A nesmím zapomenout na tu nádhernou obálku... :)

LiLLu
05.05.2019 5 z 5

po nekolika letech jsem si ji precetla znovu...byla moje druha fantasy a je to srdcovka! Tenkrát jsem ji cetla asi tak rychle ze jsem se ted podivila jak nadherny pribeh to vlastne je....
Briggsovou jsem tenkrat cetla v kuse vsechny knizky a tusim ze se to mozna stane znova:-)))) a to jsem nikdy opakuji NIKDY zadnou knihu dvakrat necetla!!! protoze knizek je tolik zejo a neni cas ztracet cas ale ted nevim nevim:-.))))

kkarmela
08.11.2018 5 z 5

krásná celá série, velmi čtivé