Štvanice

Štvanice https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115677/bmid_stvanice-EQb-115677.png 5 705 93

Alfa a Omega série

KNIHA NAVÍC OBSAHUJE NOVELU ALFA A OMEGA, KTERÁ NAKONEC DALA NÁZEV I CELÉ SÉRII Knihou Štvanice z nové série Alfa a Omega Patricia Briggs opět potěší milovníky vlkodlaků. A také všechny fanoušky předchozí mimořádně úspěšné řady knih s Mercy Thompsonovou v hlavní roli. Charles, hlavní hrdina Alfy a Omegy, je bratr Samuela, který je jedním z hlavních hrdinů série Mercy Thompsonová a taky syn Brana, alfy všech alfů. Anna netušila, že vlkodlaci existují, dokud jedné noci nepřežila krutý útok… a nestala se jedním z nich. Po třech letech na poslední příčce hierarchie smečky se naučila klopit hlavu a nikdy, nikdy nevěřit dominantním vlkům. Pak ale do jejího života vstoupil Charles Cornick, zabiják a syn vůdce všech vlkodlaků v Severní Americe. Charles tvrdí, že Anna je nejen jeho družka, nýbrž i vzácná a ceněná omega. A právě Annina vnitřní síla a konejšivá přítomnost se ukáží být neocenitelné, když se spolu s Charlesem vydá na lov vlkodlačího odpadlíka – tvora pod kontrolou magie tak temné, že by mohl ohrozit celou smečky.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Cry Wolf , 2008

ala.mihalikova
08.05.2013 5 z 5

Nádhera, knížka se mi moc líbíla, hlavně vztah Anny a Charlese. Byla v tom romantika, ale i dobrodružství. Krásně napsaný. Četlo se to samo, teším se na další díl.

Kagya
11.04.2013 5 z 5

Patricie mě opět nezklamala :)

Iworri
05.03.2013 3 z 5

Píše se 4.3.2013 - den, od kterého se nemůžu odtrhnout od Olfy a Omegy :D
Jakoby knížku psal někdo jiný s podobným humorem. Velice se mi líbí, jak je líčen vztah Anny a Charlese. V tomto podání "šup šup" je to mnohem čtivější. Nejvíce mě však poutají odstavce, jak své city líčí Charles a následně Anna. Tomu dávám plus. Neodpustím si drobně vytknout, že od druhé poloviny, kdy se Anna vrhne s Charlesem do pátrání, to začne být hodně táááhlééé, nic se neděje a stránky jsem přeskakovala. Proto musím ze svého hodnocení ubrat, nýbrž toto mě zklamalo :/

malagelo
06.01.2013 5 z 5

Další série od Patricie je skvělá. Hrdinka Anna je omega tedy nejsubmisivnější členka smečky, ale je to jen zdání, protože ve skutečnosti nemusí poslechnout ani Maroka. To je to co se mi na knížce nejvíc líbí, jak Anna získává odvahu nekrčit se před dominantními vlky. Charlese jsem si ze série s Mercy vůbec nepředstavovala, jak ho autorka vykreslila, takže pro mě rozhodně příjemné překvapení. Mam ráda i odstavce s Branem, kterých je v této sérii dost a určitě by si zasloužil svoji serii :-)
Patricii jsem začala číst hned po Stephenii, když jsem hledala další fantazy. A v současné době u mě těžce vede. Je to autorka, která píše dospěle a její dialogy jsou skvěle vystavěné bez prázdných frází.

ValKing
31.12.2012 5 z 5

Mě teda naprosto okouzlila, Mercy mám sice ráda, ale tohle je zase nový a zajímavý příběh. Nejvíce se mi asi líbí to nové postavení mezi hlavními hrdiny, jejich vztah, tím myslím Annu jako vcelku bezbrannou a roztomilou dívku, zatímco Charles je prostě správnej bouchač, i když se v knize zatím moc nepředvedl. Tvrdohlavá Mercy co po sobě nenechá nikým šlapat a výbušný Adam jsou fajn, ale když člověk přečte všech šest knih s nimi, změnu uvítá. :)

ivannnka
24.11.2012 5 z 5

Okouzlila mě hlavně novela Alfa a Omega... je naprosto úžasná. Je pravda, že knížka sama o sobě už není tak okouzlující jako série o Mercy, ale z mé strany je to možná tou er-formou. Na druhou stranu ale máme mnohem větší "výhled" do světa vlkodlaků a dalších postav, které už známe. A přesto, že to není Mercy, je stále na 5*

lanusinka
25.10.2012 4 z 5

Zajímavé, ale ne tak dobré jako série o Mercy Thompsonové. Od téhle asi můžeme čekat větší náhled do vlkodlačího světa, ale tak trochu mi to připadá jako pokus o doplnění světa a ne jako samostatný román.

Monisek.B
08.10.2012 4 z 5

I když je příběh zajímavý a bavil mě, něco mi při čtení nehrálo. Nejen, že to bylo na můj vkus až moc ukecané, ale zároveň to bylo dost těžké čtení, nejednou jsem se musela kousek vracet, protože mi přišlo, že mi něco uteklo... I tak se mi to ale dost líbilo a určitě si přečtu další díl. Na rozdíl od Mercyiny série však po této knize znovu pravděpodobně nesáhnu.

niell
22.08.2012 5 z 5

tahle kniha je úžasná u každého náznaku na mercy jsem se smála a vůbec celá kniha mě pobavila a imponovala :DD

trynitrix
02.06.2012 4 z 5

Ok není to Mercy ale i tak hlavní postava Anna se mi zalíbila jasný je to první díl takže je to takovej strašpytel (anna) ale od poloviny se projevovala svoji autoritu. Mno a Charles úplně jsem si ho oblíbila indián jeden :-D charakterní postava. Jinak děj šel vcelku rychle nikde nic nedrhlo až na nějaké kapitoly ohledně toho odpadlíka jsem nevěděla o co přesně jde vám to skočí do příběhu ani nevíte jak :-D ale s koncem to pochopíte jak jinak. A přesně tady konečně v knize bylo pořádně vysvětleno dominantní, submisivní a teď i omega. A co se tykalo toho konce tak mi přišlo že to bylo zbytečně dlouhé ten příběh od té doby co vyšly do hor po konec. Mno jinak jsem zvědavá na Loviště.

fionKa
23.05.2012 5 z 5

Už se těšim až mojí knihovnu bude zdobit celá sága Alfy a Omegy... stejně jako je to teď se ságou Mercy :) Její knihy jsou tak úžasné, že to ani slovy nedokážu popsat ;))) Zamilovala sem se do Mercy a Adama (a nejen jich :)) a s Annou a Charlesem to prostě ani nemohlo dopadnout jinak XD Ať už je na pultech další díl!!! já ho prostě potřebuju!!! :P

jaja91
26.04.2012 5 z 5

skvělá... výborně se čte :) upřímně mě potěšilo, že jsme se časově dostali k začátku série s Mercy...

Niky20
08.04.2012 5 z 5

Já Patricii a její knihy prostě miluju, píše skvěle a tahle kniha opět nezklamala :) A navíc má opravdu nádhernou obálku :)