Zpětný ráz

Zpětný ráz https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380784/bmid_zpetny-raz-pbO-380784.jpeg 4 427 115

Akta Enzo série

Když nejlepší francouzský šéfkuchař Marc Fraysse svolá novináře z celého světa, aby učinil šokující prohlášení, proslýchá se, že mu hrozí ztráta jedné ze tří prestižních michelinských hvězd. Při příjezdu do jeho odlehlé restaurace na vulkanické náhorní plošině ve střední Francii však novináře přivítá zpráva, že kulinářský génius byl zavražděn a své poselství už nikomu nepředá. Sedm let po jeho smrti zůstává totožnost vraha stále záhadou. Enzo Macleod se pouští do pátého nevyřešeného případu a při rozkrývání spletité pavučiny vztahů, jež geniálního kuchaře se složitou povahou obklopují, nachází podivné paralely s vlastním životem, které otevřou staré rány z jeho minulosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Blowback , 2011

Lumír23
13.02.2020 5 z 5

Baví, pořád mě to baví, i když salta v osobním životě jsou tak trochu až moc artistická. Ale jaká jiná vata by se měla objevit? Unylý popis běžného života by asi nebodoval. Dobrá, odpouštím, piš barde piš, už toho k vyšetření moc nebude!

mi-380
21.10.2019 4 z 5

Peter May umí vždy najít zajímavé prostředí, i když tentokrát u kuchařského analfabeta, který umí umíchat vajíčka a letos už se konečně naučil houbovou smaženici, tak trochu se svými michelinskými hvězdičkami narazil. Jeho Skotové, praví chlapi s velkým srdcem, milovaní všemi ženami, vždy obestřeni velkým tajemstvím a silným životním příběhem, jsou ale zárukou příjemného čtenářského zážitku, což tentokrát u Enza stvrzuji spokojeností na 75 %. Detektivní složka mírně pokulhává, ať už hodnotím neúspěšné první policejní vyšetřování, nebo následné Enzovy „moderní" forenzní metody.
(142 hodnotících s průměrem 85 %).

terimila
18.10.2019 5 z 5

Za mě super. Po dočtené skvělé série Lewis jsem měla strach, co přinese nová série, jestli to nebude nějaká podobná polotrapnost jako Peking. Naštěstí ne. Série Enzo je super. Hlavní hrdina normální, uvěřitelný chlápek, co se pere se svojí rodinnou minulostí. Sympatický na něm je, že ho život moc nešetřil.
Pátej díl a opět skvělá práce. May zase skvěle líčí úžasný a zajímavý prostředí (občas se mi sbíhaly sliny, ale komu ne :-), do toho má vsazenou jednu historickou vražednou záhadičku... a jedem. Postav nebylo moc a byly celkem dobře čitelné a propracované, díky čemuž se dalo dobře odhadovat, kdo a co a proč... Rozuzlení je smysluplné a dobré. Původně jsem myslela, že dám čtyři hvězdy, ale když nad tím tak dumám, tak není důvod, proč nedat pět, knížka nemá slabinu. Nebylo tam sice takový to totální pohlcení a stržení do víru děje, ale člověk nesmí být zase tak moc přísnej. :-)

Toffee
19.08.2019 4 z 5

Pohodová detektivka, čte se rychle a člověk se i dozví pár zajímavostí ze světa top restaurací.

akdar72
14.08.2019 5 z 5

Přečteno během dne. Doufám, že bude další pokračování.

oskli
31.07.2019 5 z 5

Enzo bez nějakých výstřelků a větších nelogičností. Tohle prostředí mu fakt sedlo, příběh byl uvěřitelný, ač zase musela být nějaká větší akce a zamotanice :-) Ale za mě 5* - ideální odpočinková knížka.

mol378
27.07.2019 3 z 5

U mě stále vede série z ostrova Lewis, přesto si rychle koupím každou knihu série se sympatickým Enzem hned jak vyjde a nikdy nezklame. Kromě příběhu je tam vždycky něco navíc z reálií, baví mě vyhledat si, kde se děj odehrává atd. A tady je navíc to jídlo!

rodak
16.07.2019 5 z 5

S prominutím já tu čínskou a tuto sérii prostě žeru.Takže za 5 a bohužel se nám blíží konec.U této knihy jsem měl chuť na ty specialitky.Opět super detektivní linie příběhu.

konicekbily
08.07.2019 4 z 5

Možná i naši televizní šéfkuchaři by se podivili nad tím, jak se autor vyzná v kulinářském řemesle! Kromě toho nám připravil i pěkný detektivní příběh s thrillerovským závěrem. Jako odpočinkovou četbu doporučuji.

kadgam
23.06.2019

Dobrá Enzovská klasika. Zaujímavá a napínavá

Petula.N
28.05.2019

Opět další super příběh :) škoda, že není další kniha. Doufám, že bude další pokračování ....

Vlaďkaa4
27.05.2019 4 z 5

Posledni dil AKTA ENZO, pribeh je z uplne jineho prostredi a Enzo je porad stejny. Je to svizne a urcite to stoji zaprecteni. Konec se zase trochu zamotal;-)

PetK
22.05.2019 4 z 5

Prostředí michelinské restaurace mě bavilo a jeden si při popisu podávaných dobrot i zaslintal. Čtivost May umí, o tom se není třeba moc bavit. Ale tak nějak se nemůžu zbavit pocitu, že May "nadržuje" čtenářkám nad čtenáři a nikdy si neodpustí nějaký ten motiv z červené knihovny. I když tady to bylo nic proti Ochráním tě, který jsem četla nedávno.

princesse
20.05.2019 5 z 5

Nemohu jinak než, že jsem si čtení opět užila. Bylo mi líto, že kniha už končí a opravdu moc se těším na další. Během pár týdnů jsem doslova zhltla, u tohoto dílu je to ještě trefnější než u jiných, ostrovní trilogii i Akta Enzo a rozhodně u toho nezůstane. Začala jsem hned se čtením Útěku a jsem moc zvědavá jestli budu nadšená i po přečtení. Rozhodně Akta Enzo doporučuji, stojí za přečtení.

milary
19.05.2019 4 z 5

Moc pěkný díl. Pro mě zaručená odpočinková četba. Bavila mě fikaně vystavěná zápletka "na třetí" a taky neznámý svět kuchařiny v lesku michellinských hvězd. Těším se, kam budu moci nakouknout s příštím příběhem.

Jiparis
28.04.2019 4 z 5

Pěkná kombinace napínavého příběhu a kulinářských informací.

wendulka321
27.04.2019 5 z 5

Opět skvělý příběh. Už se nemůžu dočkat dalšího pokračování. Snad jediná "vada" je že z toho popisu jídla a vína na ně člověk okamžitě dostane chuť :D

milena8281
17.04.2019 4 z 5

Na další díl Akt Enzo jsem se moc těšila a nejsem zklamaná. Celá série mě dost baví a Enzo je vážně sympaťák. Těším se na další pokračování

Nelly
04.04.2019 4 z 5

Už jsem si zvykla, že Mayovy knihy se nepyšní brilantní detektivní zápletkou, ale jsou spíše hudbou slovních popisů osob či krajin, vztahů a osudů - a to vše okořeněno nějakým tím napětím, vraždou a pátráním. Proto nemohu jinak než tuto knihu vřele doporučit - spíše jako odpočinkovou, kde budete naplněni literárním koktejlem nejen s kulinářským zážitkem. Toto byl můj první Enzo, ale pustím se ráda i do těch předchozích...

Nočnípták
01.04.2019 4 z 5

Můj obdivovaný Peter May mne opět nezklamal. Moc jsem si čtení užila.
Enzo je sympaťák, má svá tajemství do kterých nás nechá tak trochu nahlédnout.
Zápletka je celkem uvěřitelná, pachatele jsem uhádla, ale to vůbec nevadilo. Děj má spád. Četlo se dobře a až moc rychle jsem byla na konci - to mě teda bylo líto.
Trochu mě rozptylovaly popisy jídel a chutí. Měla jsem pocit neustálého hladu. Ovšem nejrychlejší jídlo, když čtu knihu od které nechci odcházet, je nějaká sušenka nebo čokoláda. Takže kila přibývají.
Co se týká popisů francouzských vín - objevil se u mne Pavlovův reflex. Ten se dal zahnat jedině popíjením vína/obyčejný modrý portugal/, takže dočteno poněkud v náladě.