Entomologův odkaz

Entomologův odkaz https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/342758/bmid_entomologuv-odkaz-lSO-342758.jpg 4 483 136

Akta Enzo série

Dávný slib umírajícímu muži zavede Enza na ostrov u pobřeží Bretaně, kde se nachází více než dvacet let nedotčená pracovna zavražděného sběratele hmyzu. V tomto klaustrofobním prostředí musí Enzo rozluštit šifru, kterou muž zanechal všem na očích. Enzo čelí nepřátelství místních obyvatel, kteří netouží nechvalně proslulou vraždu opět vidět v novinových titulcích. Pohledná vdova, místní rváč, jehož se nepodařilo usvědčit, místo činu zamrzlé v čase, nebezpečná propast u útesů a sbírka matoucích zpráv dělají z případu jeden z nejsložitějších, které Enzo zatím řešil.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Freeze Frame , 2010

Lenia1606
28.11.2020 4 z 5

Taková milá detektivka. Vrahouna se mi podařilo identifikovat. Závěr zajímavý.

tektit
26.11.2020 5 z 5

Napětí, zápletka a i když jsem si byl jistý jak to dopadne, tak jsem nakonec musel své odhady maličko opravit. Zdá se mi, že je autor nečitelný ???? (tedy je čitelný, ale jeho rozuzlení je dopředu nečitelné)

soma1
23.10.2020

"Zamrznuté v čase" je jen jiný název knihy "Entomologův odkaz".

Katania
06.10.2020 5 z 5

Moc povedený díl! Enzo mě baví víc a víc ! A povedené mluvené slovo od Davida Matáska!

Petass
13.09.2020 3 z 5

Pořád mě to baví, ale už se z toho vytratilo takové to "kouzlo popisu", které Peter May ovládá. Tentokrát jsem prostě na útesu s vlajícími vlasy nestála... Ale jako detektivka na letní dovolenou dobrý.

petunkav
22.07.2020 5 z 5

Nechci se opakovat, tohle je prostě autor podle mého gusta. Zatím mě opravdu nikdy nezklamal.
Opět všech pět hvězd......

vekkr
13.07.2020 5 z 5

Audiokniha. Zase to bylo výborné, závěr skvělý.

DuchDoby
06.07.2020 5 z 5

May jako vždy v dobré kondici.

Didi15
03.05.2020 5 z 5

Sakra, tahle sérka je fakt dobrá!!!! :)
A opravdu uz umím odhalit dotyčného,, vraha,, :)

Evi4
06.03.2020 5 z 5

Super dil ze serie - zatim asi nejlepsi a nejnapinavejsi s necekanym koncem. Miluju Enza :)

Jenny055
22.02.2020 5 z 5

Kniha sa mi páčila. Audioknihy, ktoré som doteraz počúvala od P. Maya čítal Jiří Dvořák a bála som sa, že keď bude čítať niekto iný, tak to nebude ono. Ale dalo sa. Aj David Matásek má príjemný hlas a bolo to celkom fajn. Ale jednotka je u mňa Dvořák. Všetky knihy od P. Maya, ktoré som čítala alebo počúvala mali zaujímavý príbeh a príjemne sa čítali. Sem tam si totiž prečítam aj severskú detektívku, pri ktorej je človeku na vracanie z popisu krvavých drastických vrážd a úchylných vrahov a asi to už nie sú knihy vhodné pre mňa (50+), ani na čítanie pred spaním.

Kyri
13.02.2020 4 z 5

Další příběh s Enzem. Byla jsem ráda, že tam tentorkát nefigurovala celá rodinka. To, že se hlavní hrdina vydá do rizikové situace zcela nepřipraven a bez jištění, je už asi běžná zápletka v každé knize této řady - tentokrát šel v noci na nebezepečné místo za člověkem, který se vydával za někoho jiného. Enzo tam šel, aby osobně zjistil, o co jde ... To, že se objeví dvě ženy, které o hrdinu obě stojí, je už také hra na jistotu. Nicméně jinak se stále něco děje, zápletka je docela pěkně vymyšlená, je to napínavé. Pěkná detektivka.

Lumír23
10.02.2020 5 z 5

A zase se mi to moc líbilo. May je borec, umí to, na poslední chvilku to ještě maličko zamotá, ale vše má logiku. A jdu na pátý díl.

Jaruš7
27.01.2020 5 z 5

Autorův styl je obohatit děj románu o nezvyklou zajímavost, která poskytuje k objasnění případu logickou pomůcku.

Entomologův odkaz je mimořádnost sama, a to "Poslední večeře", (koho, čeho, s kým, s čím,) ??? ...čtěte, poslouchejte, bezvadnost, jako vždy, co se dotkne mysli P.M.
Audiokniha skvělá, načteno Davidem Maláskem.

kob
31.12.2019 4 z 5

Zajímavé, napínavé - jako audioknihu skvěle čte David Matásek

JPBelmondo
07.12.2019 4 z 5

Tento čtvrtý díl ze série Akta Enzo se mi líbil skoro jako jednička. Luštění šifer, jak je u Enza zvykem, bylo neskutečné. Příběh zamotaný a nepředvídatelný - na začátku člověk fandí hrdinovi z první kapitoly, nakonec je všechno jinak. A ještě k tomu úplně (měla jsem za vraha někoho jiného). Sice mi šla Charlotta na nervy, ale i tak to bylo velmi čtivé.

terimila
18.10.2019 5 z 5

Za mě dobrý. Po dočtené skvělé série Lewis jsem měla strach, co přinese nová série, jestli to nebude nějaká podobná polotrapnost jako Peking. Naštěstí ne. Série Enzo je super. Hlavní hrdina normální, uvěřitelný chlápek, co se pere se svojí rodinnou minulostí. Sympatický na něm je, že ho život moc nešetřil.
Zase jeden z lepších dílů série. Na dechberoucí jedničku to sice nemá, ale super to bylo i tak. Perfektní zápletka, dechberoucí šifra, zajímavý osůbky... a do toho teda pitomá Charlotte, které bych nafackovala, chudák Enzo. Nevím, jak to May dělá, že dokáže psát tak nasírací ženské postavy. :) Jo a velice mě pobavil Enzo v kiltu. Nu, May je zase ve své skoro špičkové kondici, děj má logiku, ubíhá parádně, rozplétání zápletek je super... Není to Lewis, ale pět hvězd to je.

Marryzlis
27.09.2019 5 z 5

Po debaklu "Ochráním Tě" si u mě pan May totálně napravil reputaci. Napínák jak má být! Šifry, co vedou k vrahovi a rozluští je jen velkej frajer Macleod, to žeru! Hele, ale lednice běžící 20 let v opuštěném domku?

evickakyticka
17.09.2019 4 z 5

Další díl dočtený a hodnotím - stejně srovnatelný jako předchozí díly. Čtivost, zajímavé prostředí, a navrch náš oblíbený Enzo. Co dodat.

TomHr
16.09.2019 5 z 5

Enzo odjíždí na bretaňský ostrov, čtu a čtu... a jsem zase skoro ve Skotsku! Tahleta zasmušilá, deštivá, lezavá atmosféra, ta Mayovi fakt jde dobře. Navíc zajímavá stará záhada, do toho ještě zapeklitý osobní problém... a o dobré čtení postaráno!