Veronika se rozhodla zemřít

Veronika se rozhodla zemřít https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424/bmid_veronika-se-rozhodla-zemrit-xX9-424.jpg 4 3403 450

A dne sedmého... série

Mladá Slovinka Veronika se z omrzelosti nad stále stejným životem i z pocitu vlastní zbytečnosti rozhodne spáchat sebevraždu. Ve svém dosavadním životě se vždy snažila dělat to, co od ní očekávali druzí, neměla odvahu naplnit svou vnitřní touhu a riskovat neúspěch. Teprve když se v sanatoriu pro duševně choré dozví po nezdařené sebevraždě, že má poškozené srdce a že pomalu umírá, probudí se v ní instinktivní vůle k přežití a Veronika začne o svůj život bojovat. Při vyprávění Veroničina příběhu se světoznámý brazilský autor opírá o vlastní zážitky z dospívání z riodejaneirské psychiatrické léčebny.... celý text

Literatura světová Novely
Vydáno: , Argo

Veronika Decide Morrer , 1998

Azizi
28.10.2013 5 z 5

Nevravím, že knižka nebola dobrá, len mám z toho trochu zmiešané pocity. Nedokázala som sa akosi s Veronikou stotožniť a tak celkovo mám dojem, že kniha je venovaná inému čitateľovi. Ale myslím si, že moje hodnotenie hovorí za všetko - nesklamala, potešila. Pre mňa určite lepšie než Alchymista.

08.04. Tak už som sa s Veronikou dokázala dokonale stotožniť! Úžasná kniha!

hardrock
23.10.2013 4 z 5

Rad otvaram Coelhove knizky, pretoze viem, ze znamenaju nahlad do ineho sveta. Ponukaju iny pohlad na zivot, na jeho hodnoty a na to, co je dolezite.

Juicyk
12.10.2013 4 z 5

Bohužel asi nedokážu vyjádřit, co přesně se mi na této knize líbilo, ale prostě mě to dostalo!
Zajímavá kniha, která i když se tak netváří, je plná myšlenek, nutící vás k zamyšlení nad svým vlastním životem.
Moje první kniha od Coelha, proto určitě sáhnu i po jeho dalších dílech :)

Benedygtus
09.10.2013 4 z 5

Pro me nejvetsi prekvapeni na knize je to, ze je v hodne ohledech podobna s knihou, kterou sem cetl predtim. Totiz s Norskym drevem od Murakamiho.
Kniha je bezesporu zajimava, ale +- prvni polovina me proste nebavila. Par zarivych myslenek to nevytrhlo, protoze jich bylo, co by clovek na jedne ruce spocital(ty, ktere se me opravdu dotkly). Potom druha polovina zacala byt podstatne zajimavejsi, zabavnejsi a tak trochu zklamani zas prislo az se samotnym koncem, ktery byl znacne predvidatelny.

gemma
22.09.2013 4 z 5

Zaujímavá kniha, ktorá núti človeka zamyslieť sa nad životom, nad tým čo je normálne a čo už nie a na rôzne chápanie slova blázon, s prekvapivým koncom. Určite odporúčam.

Eridan
15.09.2013

Kniha mě zaujala jak svým poseltvím, charaktery, tak i způsobem vyprávění. Poselství je jednoduché, přesto díky postavám ožívá v několika verzích stále znovu a přesto vždy trochu jinak. Příběhy postav se přitom dozvídáme až jaksi expost, v průběhu vyprávění jako jakési rozjímání nad vlastním prožitým životem. Vše je často také protkáno několika teologicko-filozofickými úvahami. Každá stránka je přitom využita maximálně a má v ději svoje místo. Nic není řečeno náprázdno a vše autor využívá. Tedy podtrženo sečteno, kvalitní vyprávění děje, běžné postavy díky kterým je dílko působivější a příjemné poselství ke čtenáři. Co víc si přát?

lucy.sankova
12.09.2013 3 z 5

Je to již třetí kniha, kterou jsem od Coelha četla, bohužel mě skoro vůbec nezaujala až na některé pasáže. Proto tři hvězdičky. Prozatím jeho nejlepší kniha, kterou jsem kdy četla byla Alchymista

Standa Šebek
04.09.2013 3 z 5

Příběh prodchnutý řadou zajímavých myšlenek. Vadil mi ale Coelhův styl - kdykoli se objevil dialog, chyběla mu jakákoliv civilnost. Obyčejným lidem nevěrohodně plynuly z úst toporně stylizované věty plné velkých abstraktních slov a filosofických zamyšlení.

Patw
28.08.2013 4 z 5

Jednoduchý příběh s jednoduchým poselstvím, 'Žít každý den tak, jakoby byl ten poslední.' A přitom tak složitě napsaný. Popravdě, čtivost tohoto díla je jako houpačka - nahoru a dolů. I přesto mě dílo o Veronice dostalo.

Nefi
09.08.2013 3 z 5

Kniha poměrně dobrá k zamyšlení. Avšak já tento typ knih asi nejsem schopna patřičně docenit a užít si ho.

HalleyM
06.08.2013 5 z 5

Velmi zajímavá kniha vložená do neohraného prostředí. Moc se mi to líbilo.

Lenny33
01.08.2013 3 z 5

Na začátku byla kniha skvělá, ztotožňovala jsem se s myšlenkami Veroniky, některé úryvky dokonale vystihovaly myšlenky nebo celkově lidskou společnost.
Pak se ale začaly objevovat stránky, které mě naprosto nebavily, knihu jsem kvůli tomu odkládala stranou a raději četla něco jiného. A na to, že má kniha jen 160 stran, mě nudila až příliš často.
Děkuji za tich pár stránek či odstavečků, které mě nadchli. :)

Raphael
01.08.2013 3 z 5

Milá knížka, která možná může zafungovat i jako očistná terapie, pokud zrovna prožíváte těžké životní období anebo se nedejbože rozhodnete zemřít stejně jako Veronika. Mě se do ní povedlo naplno ponořit až ke konci, ze začátku se sice nečetla špatně, ale asi jsem byl ve špatném (= šťastném) rozpoložení.

Marčullkas
21.07.2013 5 z 5

Má první přečtená kniha od Coelha. Dojemné čtení o dívce Veronice, která se rozhodla spáchat sebevraždu.
Myšlenky mezi životem a smrtí.

Věro
19.07.2013 5 z 5

Výborné čtení, u kterého člověk chtíc nechtíc, musí redigovat i vlastní postoj k životu.

lusila
11.07.2013 3 z 5

Táto kniha bola lepšia , no veľmi ma neoslovila. Tohto autora vynechám.

TerJac
26.06.2013 5 z 5

Miluji Coelha! Tato kniha zpodobňuje život a jeho vlastnosti ukazující i čtenářům věci, na které mnoho z nás zapomíná.

Kachora
24.06.2013 3 z 5

Nejdříve jsem od Coelha zkusila přečíst Jedenáct minut, to jsem však nedočetla. Po čase se mi do ruky dostala Veronika a s tou to už bylo jiné... Už je to spoustu let, nepamatuji si přesně pocity, které ve mně kniha vyvolala, ovšem i po té době jistě vím, že kniha mě zasáhla daleko víc, než filmové zpracování.

vejik
09.06.2013 5 z 5

Přečteno jedním dechem během jednohoho pracovního dopoledne, je to vážně úžasná kniha... rozhodně patří mezi ty nejlepší, co jsem kdy četla :) Určitě se k ní ráda vrátím a přečtu si ji znovu! :) S Veronikou jsem se ztotožnila a všechno jsem prožívala spolu s ní... Je to velmi silný příběh, který v člověku vzbudí chuť opravdu ŽÍT! :)

vipera
09.06.2013 5 z 5

Pro mne zatím nejlepší Coelhova kniha....Život není složitý, to jen lidé si ho složitým dělají. Žijte a žijte s radostí.

sebevražda zfilmováno psychiatrické léčebny brazilská literatura Slovinsko inzulin astrální projekce

Paulo Coelho
brazilská, 1947
2005  77%Alchymista
2009  81%Jedenáct minut
2000  82%Veronika se rozhodla zemřít
2014  56%Nevěra
2002  73%Poutník – Mágův deník

Kniha Veronika se rozhodla zemřít je v

Přečtených5 610x