15 roků lásky

15 roků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2235 519

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

OldaB
06.02.2022 3 z 5

Pořád se to dobře čte, ale tentokrát mě strašně štval hlavní hrdina. Plus ty jeho "dcery", ty bych bil jak žito.

cherubinka
05.02.2022 1 z 5

Opět zavádějící anotace.
Každopádně za mě je to nejslabší Hartlovina. Žádný humor, samé fňukání. Sice to bylo čtivé, ale to je tak vše.

luckomar
05.02.2022 2 z 5

Zklamání

Kevina
04.02.2022

Upřímně pro mne byla kniha od Hartla veliké zklamání. Těšila jsem se na vtipnou oddechovku a místo toho jsem se silou vůle prodirala těmi zbytečnými 500 stránkami jen proto, abych se konecne zbavila toho věčně ukrivdeneho "hrdiny".

pocketka
03.02.2022 2 z 5

Mno... Co napsat? Příliš zdlouhavá kniha, která by řekla to samé na 300 stranách. Hartl se vždy čte dobře, děj ubíhá, nemusím nad knihou příliš přemýšlet, jsou to oddychovky. Ale tato byla tak trochu mimo realitu. Na začátku jsem si říkala, že to nevydržím, pokud postava Jeleny bude provázet celou knihou, no a místo ní tam byly dány stejně protivné a labilní děcka. Vlastně to mohu uzavřít tak, že kniha je vcelku dost velké zklamání.

martineden
01.02.2022 1 z 5

Oujé! Tak co napsat? 500 stran. Čeho vlastně? Jednoho života mládence, který dobyl Prahu. Nebo rodinné kroniky? Nebo výchovy dívek v Čechách? Každopádně téma vůbec špatné není, co pokulhává, je zpracování. Slovní zásoba primitivní, pokud tedy za bohatství řeči nepovažujeme prciny, tulení, tuleníčko, šmikalky, z těchto slov se mi opravdu navalovalo. Postavy knihy snad nemá smysl řešit, muži chlapáci, homosexuálové, nebo chlapáci s romantickou duší (nebo co to ten hlavní hrdina měl být), ženy hlavně sexbomby, děti rozmazlené, rozjívené... snad žádná postava sympatická... Ale je to v duchu nekonečných vztahových seriálů, ordinací, ulic... takže úspěšné to je. Uf! Aspoň vím, co frčí, co se prodává a přemýšlím o kariéře spisovatele. Jenže pod takové dílo bych se bála podepsat.

stejsdan
01.02.2022 4 z 5

Četlo se mi dobře, knížka splnila účel, který jsem od ní očekávala. Chtěla jsem si odpočnout od těžších témat a přečíst si něco odlehčeného, u čeho se nemusí moc přemýšlet a co člověka trochu i pobaví. Pan Hartl je opravdu skvělý vypravěč a dokáže mě zaujmout, knížku jsem zhltla asi za tři dny:)

terkezka
31.01.2022 5 z 5

Po několika ne moc pochvalných recenzích jsem od této knihy zpočátku moc nečekala. K mému údivu jsem se do knihy začetla, přečetla ji takřka jedním dechem. Kniha mě moc bavila, nemohla jsem se odtrhnout a doporučuji všem :)

Lachtaan
31.01.2022 4 z 5

Po každé Hartlově knížce jsem hned dychtil po další, třebaže jsem věděl, že to nějaký čas potrvá. Během covidu jsem úplně zapomněl na další kousek čekat a on se loni objevil úplně zčistajasna. 15 let lásky zase staví na obdobných obyčejných lidských tématech, kdy se s mnohými z nich může sžít člověk jakéhokoli věku, nelze se ovšem ubránit pocitu, že tentokrát Hartl využíval spousty nitek, za které už nebylo třeba tahat. Nebudu tu vyjmenovávat, co všechno by se dalo redukovat, každému čtenáři tu mohou vadit jiné záležitosti. Ale navzdory tomu, že se objevily pasáže, co už příliš nepoutaly mou pozornost, jsem měl kolikrát i na krajíčku. A to je stále známka dobrého čtení.

MakiMel
31.01.2022 3 z 5

Tak přiznám se, že jsem čekala něco víc. Tohle mě sice bavilo, ale od půlky už mi to přišlo jako houpání na vlnách, chvilku se hlavnímu hrdinovi daří, chvilku ne, stárne, kopíruje problémy s dospívajícími dcerami stejně jako tolik lidí před ním. Určitě je to spíše pohodové čtení, ale ty předchozí mě tedy bavily více.

LenkaMacak
30.01.2022 3 z 5

Milé, čtivé, oddechovka.

Fialka78
30.01.2022 5 z 5

Hartl opět nezklamal. Čtivý, zajímavý příběh, propracovaný do detailů. Moc mě kniha bavila.

lopinka
30.01.2022 5 z 5

Já mám “Hartlovky” prostě ráda. Vždy se těším na tu novou.
Tahle se četla skvěle jako všechny ostatní .
Pro mě pohodovka, fajn příběh .

Kuci12
30.01.2022 4 z 5

Kdo z nás nemá své sny a cíle? Všichni, jen osud nám občas rozdá karty, které úplně nezapadají do hry o "štěstí". Aleš je na první pohled úspěšný, dobyl Prahu svým kadeřnickým uměním, vede prosperující podnik. Je mladý, zdraví, nezávislý a teď chce jen najít někoho s kým by si svůj úspěch užil. Takto začíná celý příběh, který je neuvěřitelně čtivý a který nám dokazuje to, že štěstí člověk najde tam, kde by ho nikdy nehledal.

Annie10
29.01.2022 2 z 5

Za mě tedy velký špatný. Hartlovy knihy mám ráda, ale tady se to nejdůležitější stalo v prvních 50 stránkách. Navíc je to tak nepravděpodobný příběh, že jsem to chtěla hned na začátku odložit. Kdybych to udělala a jen se dozvěděla odpověď na otázku, jestli to holkám přizná a oni ho budou mít i přes to rády, tak jsem nemusela číst zbývajících 450 stránek. Ty totiž byly skoro o ničem. Velké zklamání.

kape97
29.01.2022 4 z 5

Velmi čtivé, na můj vkus jsou Hartlovy knihy příliš zaměřeny na sex, ale to k němu patří. Kniha se velmi dobře četla a jelikož znám život s dvojčaty v některých situacích jsem se úplně viděla.

Cami.lla
29.01.2022 3 z 5

(SPOILER) Nenáročná oddechovka. Kniha se dobře čte, děj rychle plyne a najednou čtenář zjistí, že se v knize odehrálo už 15 let...
Jak zaznělo v ostatních komentářích, příběh byl chvílemi opravdu těžko uvěřitelný. Vzhledem k žánru knihy je to v pořádku, ale někdy mě ta přehnanost až rušila od čtení.
SPOILER:
Nejvíce mi však vadily historické nepřesnosti v první části knihy. Děj začíná kolem roku 2002 a hlavní hrdina, v té době třicátník, ovládá angličtinu, úplně jednoduše a bez omezení cestuje po světě, využívá internet v mobilu, jede po chorvatské dálnici, mluví o babyboxech... Tyto věci v roce 2002 ještě nebyly běžné. Několikrát mě to přinutilo vyhledat si fakta a ověřit si to, např. otevření prvního babyboxu v České republice. Na druhou stranu tyto nepřesnosti udržovaly čtenáře ve střehu a nutily ho přemýšlet i u takto oddechové literatury :)

simona4901
29.01.2022 3 z 5

Dobře a lehce se to čte, Hartla mám ráda, ale tenhle příběh mi přišel trochu přehnaný a chvílemi až těžko uvěřitelný.

viweb
27.01.2022 5 z 5

Klasická *hartlovka". Příjemná, oddechová, čtivá. I když má bez mála 500 stran textu nemějte obavy čte se to samo. Doporučuji

Magrata15
27.01.2022 5 z 5

Knihy Patrika Hartla se mi líbí, některé víc, některé míň.
Tenhle příběh je hodně zajímavý a emotivní (už méně pravděpodobný, ale to není důležité) a do poslední chvíle není jisté, jestli to dopadne dobře.

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl