15 roků lásky

15 roků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2234 518

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

SugarDolly
09.11.2021 2 z 5

No tak tohle je další Hartlův krok směrem dolů...

Susan94
09.11.2021 3 z 5

Podle dosavadního hodnocení, českému čtenáři stačí málo ke spokojenosti. Mám pana Hartla ráda jako spisovatele, ale bohužel jeho příběh mě vůbec nenadchnul. Začátek byl slibný, ale pak jsem Aleše buď litovala nebo nesnášela. Pořád jsem nevěděla co tím vším autor chtěl říct, respektive jsem čekala hlubší myšlenky. Proto byla kniha o obsahu téměř 500 zklamání....

tereza8491
09.11.2021 5 z 5

Knížka se mi moc líbila, 15 let jednoho může, jedné rodiny. Ke konci jsem měla několikrát slzy v očích, líbilo se mi, jak autor popsal emoce hlavního hrdiny. Na něco se tolik let těší a pak je mu vlastně smutno... Nemám vlastní rodinu, ale dovedu se vžít do svých rodičů, že je to dost ze života. Moc hezký námět, pěkné zpracování, vůbec mi nevadilo, že byla 450+ stránek, užila jsem si každou. Jediné co mě trošku chvílema zaráželo, jak hrozně holky byly rozmazlovány :D

Eliškam
08.11.2021 3 z 5

Na knížku jsem se dost těšila. Předpokládala jsem, že bude ve stejném duchu jako ty předešlé - chvílemi spousta humoru a chvílemi smutek. Tentokrát jsem se vůbec nesmála. Spíš mo bylo celou dobu smutno.
To neznamená, že je knížka špatná. Jen se nepotkala očekávání a realita...

Dadula118
08.11.2021 3 z 5

Já z knihy tedy moc nadšená nejsem... Určitě čtivé, to se nedá upřít....ale něco tomu chybělo.... přesně, jak se píše niž,,, pan Hartl zfotrovatěl :-)....
Ale jsem zvědavá na další knížky...

iceVS
07.11.2021 3 z 5

Jsem holt jiná věková kategorie...
Prvních sto stran jsem byla nadšená. Neotřelá zápletka, postav (na rozdíl od předchozí knihy) tak akorát, fakt to vypadalo náramně slibně. Jenže...

Patrik Hartl zfotrovatěl...

Číst následujících čtyři sta stran o tom, jak rozmazlené holčičky ještě na základce šišlají, jak nezvládají běžné učivo ZŠ, ale jinak jsou úúúúplně geniální, to fakt ocení leda maminky a babičky. To vše proložené kňouráním jak se to nedá zvládnout a příležitostným pošukáváním. A aby to vypadalo nablejskaně, tak vyšperkováno známými jmény českého šoubyzu. A vylepšeno o Rádio Impuls a Vivien... Jak já byla ráda, že jsem to dočetla.
A asi by měl autora někdo vyvést z omylu - téměř není většího antierotična než taťulda s dětičkama :-D

Mája777
07.11.2021 4 z 5

Přečteno, a nejsem zklamaná. V těch několika komentářích je napsáno snad vše, co bych asi chtěla říci také.
Pro mě to byl zajímavý pohled na výchovu dětí očima tatínka. No, asi by se choval trochu jinak, kdyby nebyl existenčně a finančně zajištěný. Ale příběh je o tomto a žádném jiném a jako takový se čte velmi dobře. Fandila jsem jim, smála se s nimi i plakala, někdy i pěkně nadávala. A to mluví za všechny komentáře. Doporučuji :-)
(7. 11. 21 - 24 124 - 64)

VeruHoráková
06.11.2021 3 z 5

Ačkoliv Hartl uvedl, že za něj je to jeho nejlépe napsaná kniha, za mě se řadí na poslední místo. Kniha byla jako vždy čtivá, ale co mi tam chybělo, bylo více hlavních postav. Aleše mi bylo stále líto, protože se mu celých 15 let nedaří a rozčilovaly mě jeho holky, které byly v době puberty na proplesknutí. Ale jako celek to nebylo špatný.

Janynka
06.11.2021 5 z 5

Mně bylo strašně líto, když jsem dočítala, že je konec! Krásná knížka! Příběh neskutečný, dojemný, napínavý a moc moc emotivní! Všechny knížky Patrika Hartla mám přečtené,tato myslím,byla nejlepší. On by měl vydávat každý měsíc novou

JitkaH83
05.11.2021 5 z 5

Jsem nadšená! Moc jsem se na novou knihu pana Hartla těšila. A nezklamal, naopak, nejlepší co jsem od něj četla. Neuvěřitelně čtivá, na což jsem u něj už zvyklá. Ale těch emocí a skutečného života, těch tam byl plný kotel. Až mi na konci slza ukápla. Asi jsem jako máma měla na příběh větší napojení, nevím. Zkrátka mě to moc bavilo. Rozhodně doporučuji!

Leona333
05.11.2021 5 z 5

Jak osobitý má tento autor smích, kterým téměř každého strhne jako lavinu - pobaví... Tak i tak osobitě a výstižně - vtipně píše.
Za sebe hodnotím jako takovou knižní explozi, plnou nečekaných událostí a zvratů, která vás na samém konci úplně porazí...
Opět jsem se při čtení knížky od pana Hartla pobavila.

bigben
04.11.2021 4 z 5

Na knížku jsem se moc těšila..příjemné pohodové čtení ze života...psané jak jsme my čtenáři Patrika Hartla zvyklí...Jediné co mi lezlo na nervy celou knihu, byla rozamzlené dvojčata a výchova "tatínka". A na můj vkus té sebelítosti hlavního hrdiny bylo až na moc.
Ale pořád to byla kniha, kterou nechcete aby skončila a dál tak plynula pokračovala.

MarBra
02.11.2021 4 z 5

Asi takhle: je to typické Hartlovo psaní, takže kdo má Hartla rád, bude potěšen, kdo k němu úplně netíhne, 15 roků lásky ho pravděpodobně nepřesvědčí o opaku. Není to vysoká literatura, nutno ovšem dodat, že si to na vysokou literaturu vůbec nehraje. A čtivé to je (což je samozřejmě velmi subjektivní hodnocení).

eva3992
01.11.2021 4 z 5

Moje první setkání s Patrikem Hartlem, nevěděla jsem, co od něj mám očekávat a musím říct, že jsem byla příjemně překvapená.

Tentokrát nás autor seznámí s Alešem, úspěšným mužem, třicátníkem, který se v roce 2001 zamiluje do ženy. Ta na něj naloží takovou porci lásky, že není jasné, jak to celé Aleš zvládne. Bude se s ní muset naučit žít. Je to příběh o štěstí a o radosti, ale hlavně o běžných starostech a strastech, které nás v životě mohou potkat. Kniha ze života a o životě. Je dojemná i napínavá, akční i rodinná. Čekají nás nečekané zvraty, které nás nutí číst dál, protože budete potřebovat vědět, jak to celé dopadne.

V příběhu se mnoho z nás najde. Nejdřív jsem si říkala, že v tomto příběhu se přeci nemůžu najít, ale nakonec tu byly pocity, které jsem sama v životě zažívala a já se díky tomu mohla do knihy ještě více ponořit. K tomu pomohlo také to, že Aleš, ač mi ze začátku lezl na nervy, tak po pár stránkách se z něj vyklubal sympaťák, se kterým bych šla klidně i na kafe.

U knížek mám ráda, když o nich vím co nejméně. Anotace této knihy moc neprozrazuje, a to je super, protože přijdou nečekané zvraty a úžasná překvapení v ději. V některých částech jsem vůbec neodhadla, jak se bude příběh dál vyvíjet.

Co mi na knize vadilo, tak některé pomalejší pasáže. Kniha má pět set stran a někdy se stále dokola opakovaly myšlenky hlavního hrdiny. Kdyby se trochu zkrátily, vůbec by mi to nevadilo. A druhá věc, kterou já osobně v knihách nemám ráda, jsou sprostá slova. A že jich tam bylo! Ale jinak jsem zjistila, že se autora „nemusím bát“ a určitě si v budoucnu ještě nějakou jeho knihu přečtu.

mmiirrkkaa
30.10.2021 5 z 5

Další Patrikovu knihu jsem otvírala plna očekávání a zároveň obav, jestli se náhodou už nevyčerpal a jestli mě tato novinka spíše nezklame. Hartlův rukopis je více než patrný. Stejně jako v předchozích titulech i tady někdo zemře, narazíte na cizojazyčný text a vypravěč ví víc než postava samotná. Narozdíl od předchozího titulu je zde největší prostor věnován jedné postavě - Alešovi, který se pohybuje převážně v ženském světě. (dcery, hlídací sousedka, švagrová, kolegyně v zaměstnání, matka, přítelkyně...) Mužský pohled na svět se ke čtenáři dostává prostřednictvím jeho gay kámoše, staršího bráchy a opileckého otce. A klíčovým tématem není nic jiného než vztahy (ať už sexuální nebo ty v rodině). I když z některých slovních obratů (typu načechrat činičilu či nebýt sráč) už jsem otrávená, nemám to Hartlovi za zlé a jsem autorovi vděčná, že po dlouhé době bylo co číst. Za sebe musím říct, že titul nezklamal. Uff :-)

bflm
30.10.2021 5 z 5

Pozor!! Tohle neni kniha na dovolenou. To je na samotku!! Uplne me paralizovala. Uzasna!! :-) Znate ten stav, kdy jdete spat az k ranu, protoze musite za kazdou cenu docist knihu? Tak do tohoto stavu jsem se dostala jiz po par strankach. Mazec! :-)

Zuzulinka
28.10.2021 5 z 5

Fantastická kniha! Přečteno na jeden zátah! Láska..

DreamerX9
25.10.2021 4 z 5

Pan Hartl opět ukázal nejednotvárnost našich životů, které se mohou kdykoliv změnit a obrátit to, co jsme znali vzhůru nohama. Postavu Aleše vykreslil velmi trefně, až jsem chvilku měla chuť ho poplácat po rameni a říct "seš dobrej, že tohle dáváš, vydrž!"
Láska může život obohotatit ale i ho parádně zkomplikovat a pak je na nás co s tím dál.
Celkový dej se četl svižně, několikrát jsem se pobavila a jsem ráda, že jsem nad knihou neváhala a přečetla si jí

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl