15 roků lásky

15 roků lásky https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2252 2252

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

zapina
27.02.2022 4 z 5

Pan Hartl umí psát prostě parádně. Kniha je velmi čtivá a jeho styl psaní je velmi zábavný. Velmi jsem se u knihy nasmála. Hodnocení jsem však musela srazit kvůli několika rušivým elementům. Neustálé dosazování značek, firem a osobností, které vůbec nebyly důležité, mě v ději celkem rušilo. Dalším zbytečným prvkem pro mě byly zbytečné detaily v oblasti sexu. V některých pasážích tyto detaily zbytečně zastiňovaly skutečnou podstatu děje. Konec mě však příjemně překvapil.

Jinak my v Praze takto opravdu nežijeme :) Po finanční a stykové stránce je to od normálního života běžných občanů velmi vzdálené, ale toto nebyla hlavní myšlenka knihy. Každý si z knihy odnese to, co má a co v ní dokáže vidět. Jedná se o příjemné oddechové čtení.

Slaďoška
25.02.2022 5 z 5

Krásná knížka, která pohladí po duši. Knížky Patrika Hartla mám moc ráda.

allebra
25.02.2022 4 z 5

Kniha se četla dobře, příjemné nenáročné oddechové čtení. Sice to bylo dosti vzdálené od reality, taková pohádka pro dospělé, ale to mi ani moc nevadilo. Já jsem si čtení užila, vypadla jsem při něm z té běžné reality a s napětím čekala, jak to celé nakonec dopadne. Předešlé knihy mě ale zaujaly víc, určitě si nenechám ujít ani další autorovu knihu, jen si na ni teď budu muset nějaký čas počkat.

lerozka
25.02.2022 4 z 5

Dobře se to četlo, občas to trochu dřelo. Jako vždy u Hartla celé hodné přitažené za vlasy. Občas nefalšovaně dojímavé. Ten konec to vytáhl na 4*.

Make20
24.02.2022 4 z 5

Přečetla jsem všechny knihy od pana Hartla a tato mě opět nezklamala. Byla to příjemná oddechovka, dobře se četla. Nevadí mi, že příběh je málo uvěřitelný až pohádkový. Já příběh hltala od začátku až do konce. Ten se mi mimochodem moc líbil. Byla jsem napnutá do poslední chvíle, jak to dopadne.

Potolu
24.02.2022 2 z 5

(SPOILER) Jako... Já nevím... Mně přijde, že všechny Hartlovy knihy jsou taková pohádka značky ideál. On se sice snažil popisovat příběh ze života, ale nebyl uvěřitelný - každá z ženských, která porodila a dítě tam hrálo jakousi roli, tak v zásadě nebylo kojené, protože pak by příběh nemohl samozřejmě pokračovat. V případě 15 roků lásky se o dvojčata solidárně starali všichni kolegové, maminka, tety a strejdové, aby si hlavní hrdina mohl zajet do Tater nebo žít sexuální život... Hlavní hrdina měl i tolik peněz, že 7 milionů je pohoda a dědictví spadne do klína jako Deux de Machina. Jojo... Trošku víc přitažené za vlasy a ta nereálnost mě nebavila.

Val
23.02.2022 5 z 5

Víte co ? Já vůbec nepřemýšlím nad tím , jestli je to reálné a uvěřitelné. Nezajímá mě , finanční situace hlavního hrdiny a už vůbec nerozebírám to , že by to všechno nezvládl , kdyby neměl prachy ... Já prostě čtu a dobře se u toho bavím . I když je to možná tak trochu pohádka . Za mě rozhodně jedna z jeho nejlepších knih .

LenkaV.1
23.02.2022 3 z 5

Moje první přečtená knížka od P. Hartla a řekla bych, že bude nejspíš i poslední. V podstatě není zas tak moc co vytknout, ale taky extra co vyzdvihnout. Přečíst první půlku jsem se skoro nutila, druhá šla trochu lépe. Popis životních postojů, rozhodnutí a nutnosti nést jejich následky není špatný, ani vhled do prostředí smetánky (někdy mi přišel výčet zvučných jmen pro děj trochu zbytečný, nicméně asi měl posloužit k většímu realismu v příběhu). Je to vlastně tak trochu o hledání štěstí kolem nás a zejména v sobě samých. Za mě knížka neurazila, ale ani nijak výrazně nenadchla.

misa.novakova
23.02.2022 3 z 5

Pocity z knihy nejsou úplně špatné, četla se hezky a byla jsem zvědavá, jak příběh dopadne. Už mi ale začíná vadit, jak autor popisuje mužské myšlení jako by všichni muži nemysleli na nic jiného než na sex

Emberize
21.02.2022 2 z 5

Četlo se rychle, hlavní myšlenka zajímavá. Postavy ploché, četné vulgarismy a faktické chyby. Chtěla jsem dát 1*, poslední třetina to vytáhla na 2*.

suvik
20.02.2022 odpad!

Ne. Tohle me fakt hrozne zklamalo. Postavy malo uveritelne, jazyk hodne jednoduchy, plno slov, ktera mi vylozene lezla na nervy (krasava, prciny apod.), obcas mi to navic prislo zbytecne vulgarni a opakujici se. Libily se mi Okamziky stesti, ale tady jsem rada, ze jsem knihu mela jen pujcenou a ne koupenou. Nedocetla jsem. Mam Patrika Hartla rada jako osobnost, bavi me rozhovory s nim, ne kvuli jeho typickemu smichu, ale jak je otevreny a uprimny. Toto bylo jak kdyby vykradal sam sebe nebo Radku Trestikovou. Ale tak ne vzdy se zadari…

aliza
20.02.2022 5 z 5

Od autora první kniha, kterou jsem četla a moc se mi líbila. Shrnula bych ji slovy : milé, velice čtivé, oddechové. Co bych snad , dle mého názoru, malinko vytkla, je zbytečně moc vulgarit. Ale jinak super.

mirka0586
20.02.2022 5 z 5

Je to výborně napsané. Od knihy se nedá vůbec odtrhnout. Bavila mě každá stránka.

escapelle
20.02.2022 5 z 5

Je to delší doba, co jsem četla předchozí Hartlovky a s odstupem času, mi tahle přišla nejlepší. I když mě bavily všechny. Aleše jsem si zamilovala. Je to prostě bombarďák. S každou otočnou stránkou jsem mu přála, aby se to už konečně zlomilo a našel štěstí. Klobouk dolů před ním.

Kajami
19.02.2022 3 z 5

Konec knizky byl pekny, ale trosku jsem se do cteni musela nutit. Pribeh byl dobry, ale nektere pasaze moc dlouhe

Lienilda
19.02.2022 3 z 5

Má očekávání od další Hartlovy knihy nebyly moc velké (Nejlepší víkend mi přišel dost slabý). Začátek této knihy vypadal výborně, úplně jsem se vžila do Alešovy stísněné situace a neuměla si představit, že si dobrovolně/nedobrovolně naložil, co si naložil. Další spousta stránek byla jenom taková výplň vaření večeří, vulgaritek a myšlenek životem unaveného chlapa, které spravil až dost dobrý závěr. Přesto další knihu od pana Hartla už číst nebudu, nemá mi co nového nabídnout. Na závěr ještě pochvalim obálku, ta k příběhu krásně pasuje.

JaKa1974
18.02.2022 5 z 5

Teď jsem knihu dočetla a musím napsat bylo to super, bylo to krásný. Příběh ze života, ve kterém bylo všechno, co k životu patří, ale úplně všechno. Když jsem se blížila ke konci, měla jsem strach, co autor vymyslí. A konec mně dojal, nádherný konec.

AnnaR.
18.02.2022 4 z 5

Ne všechny Hartlovy knihy se mi líbily. Třeba Okamžiky štěstí či Nejlepší víkend byly dost slabé nikoliv námětem, ale stylem psaní. Proto jsem dost rezervovaně přistupovala k této poslední, o které jsem nevěděla dopředu vůbec nic. O to víc mě pozitivně překvapila, skoro jako by byla dílem jiného autora. Zajímavé téma, hezky napsané. Na konci vlastně netušíme, zda byl pro hlavního hrdinu happy endem či nějakým božím trestem. Když jsem si představila, co toho chudáka v budoucnu čeká, tak mi ho bylo spíš líto.

Blazule
17.02.2022 5 z 5

Na knihu se názory různí,nicméně já situaci s hlavním hrdinou prožívala,jelikož jsem single matka a často mám úplně stejné myšlenky. Za mne i překvapivý konec,nicméně asi pozitivní. Já jsem přečetla opět jedním dechem,jako všechny knihy od Hartla.

ivzu77
17.02.2022 4 z 5

(SPOILER) Příběh zajímavý, kniha se rychle četla, autorův milovaný paperback má krásný obal, o postavách jsem si díky trošce propojenosti s realitou dělala jasnější představy ( nejlepší kadeřník v Praze, natáčení seriálů Horákovi, Rodinná pouta, ateliéry Barrandov a Kavčí Hory, Ráááádio Impuls, aj. ). Opravdu jsem se začetla, místy mi bylo Aleše líto, místy jsem si říkala, to je chlap s odvahou .... dvě děti vychová, k dalším přijde díky tomu, že konečně pozná skvělou ženskou... a pak další na cestě? bude na něj mít "sílu"? ... ale vždyť to poslední konečně má jeho krev a bude jeho vlastní :-)
Nakonec je to ale pro mne spíše taková pohádka, každý není celebrita , nemá statisíce k kapse, nepřijde k dědictví, které děti po zbytek života zajistí...ale děkuji

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl