15 roků lásky

15 roků lásky
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/481656/bmid_15-roku-lasky-jwH-481656.png 4 2279 2279

Realita umí být neuvěřitelná a skutečné události někdy působí nepravděpodobně. Aleš by do svých třiceti dvou let nevěřil, že jeho život bude vypadat takhle. Představoval si ho úplně jinak. Jednoho dubnového odpoledne roku 2001 se zamiloval do ženy, která na něj naložila takovou porci lásky, že by to porazilo i vola. Tento román vypráví o všem, co musel zvládnout, aby se s tou láskou naučil žít.... celý text

keny
01.04.2022 5 z 5

Kniha, kterou jsem přesně teď potřebovala. Moc nepřemýšlet, jen si to užívat. Těšit se, že až přijdu domů, bude tam Aleš a zase spolu odjižem další rok jeho života. Pěkně to plynulo, jako by Vám kamarád u vína vyprávěl, co je zase u něj nového a jak jde život....

Toledo
30.03.2022 4 z 5

Dlouho jsem odolávala, zda se do další knihy od p. Hartla pustit, protože poslední dvě knihy mě moc nebavily, ale jsem ráda, že jsem této dala šanci. Téma bylo opravdu ojedinělé a já s chutí četla pořád dál a dál. Moc mě to bavilo a konec mě dorazil :D

evask
30.03.2022 4 z 5

Přemýšlím, proč takhle pan Hartl píše. Asi nás chce všechny vyšokovat.
Že je vulgární, to bych mu odpustila, to je jeho forma projevu, jinak mu to nejde. A tak jsem nejdřív knihu četla s velkou chutí. Aleš je hrdina. Pak ale nastupuje Lenka a to už není jen vulgární, to už začíná být oplzlé a s dalšími krasavami stále oplzlejší. A mně tyhle berličky, oplzlost, porno, připadají trapné. Srážím dvě *.
PS: jednu * ale zase přidávám, protože jsem si den po napsání komentáře uvědomila, že mě jinak ta knížka bavila.

MimaSvk
29.03.2022 1 z 5

Príliš dlhý a veľa krát nezaujímavý opis každodenných činností a myšlienkových pochodov hlavného hrdinu Aleša preložený príhodami, ktoré nijak nepridali na kvalite príbehu alebo nezvýšili môj záujem o osud postáv. Chýbala mi dynamika, ktorá by ma vtiahla do príbehu.
Nemám nič proti intímnostiam v knihách, ale tu mi tieto scény pripadali ako opisy autorových fantázií kamarátom v krčme..a na takej úrovni boli aj poznámky týkajúce sa vzhľadu či chovaniu postáv. Mali byť vtipné? Asi.
Chcelo by to osekať strany a skultúrniť prejav.. ale to by potom nebol Hartl...

Valdora
26.03.2022 5 z 5

Pro mě asi dosud nejpovedenější kniha od Hartla.

Zozol.ka
26.03.2022 2 z 5

Za mě nejslabší kniha Patrika Hartla. Četla jsem ji jen pro to, že jsem byla zvědavá jak to dopadne. Konec mě překvapil.

EvikU.
24.03.2022 5 z 5

Mně přijde, že je tohle nejpovedenější kniha od Hartla. Až teda na jednu scénu s Renatou (kdo četl ví) si dle mého mohl odpustit a škoda, že těch osudových žen měl až tolik, ale někdy to tak asi je. Někdy zaviní rozchod on, někdy ona a někdy prostě jen okolnosti a práce.

Jinak kniha se čte sama a rychle a já si u ní odpočinula. Prostě takový život, někdy dole, jindy nahoře a uvěřitelný příběh. Za to mám Patrika ráda, knihu doporučuji.

Limonadovyjoe
23.03.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha sleduje život Aleše po tom co mu zůstanou na krku dvě novorezaňata, které nejsou jeho a se kterými stráví 15 let lásky i trápení.
15 dnů nudy. Přesně tolik jsem s knížkou strávila…a teda promiňte, ale tohle je tak debilní, že se to ani na odreagování nehodí. Tak blbé, že se to může odehrávat jen pražskejm (omlouvám se Pražáci).
Výrazy jako krasava, prcina, slizomrd a jiné krásy jsou na běžném pořádku, stejně jako všechny ženské jsou zde sexuální bohyně (a nic víc ), peněz se rozhazuje jak by se vyhrálo ve sportce, a Sára s Ellou jsou tak úžasné, že by vyhrály i Česko Slovensko má talent..
Vzhledem k té červené knihovně, bych řekla, že měl autor nějakou krizi středního věku. A proč cpe příběh do Ostravy, když je pak schopný napsat v baru VE Stodolní, nebo pojedeme Do Čeladné, to mi hlava nebere.
Jedna hvězdička za slibných prvních sto stran a druhá za čtivost. Bohužel pět set stran takového nic je moc stran, děj se téměř nikam nevyvíjí a kniha by tak mohla končit klidně po 250 stranách i po tisíci…

Naivně jsem si myslela, že po nudném Nejlepším víkendu se autor chytne za nos a zlepší se.. no nic, očividně to může být ještě horší

Děs běs.

janka2000
23.03.2022 5 z 5

Já mám strašně ráda styl psaní Patrika, a proto může s radostí napsat, že mě nezklamal. V podstatě je to příběh kadeřníka Aleše, který se zamiluje a díky tomu získá 2 holčičky. Jenže je na ně sám. Je to další takový komunitní příběh, který není tak jednoznačný a vlastně krásně ukazuje, že člověk potřebuje ostatní, potřebuje ale také být sám...

Arwen777
22.03.2022 4 z 5

Jako oddych od vážné literatury a zapeklitých nebo krvavých detektivek ideální. Kniha má své klady i zápory, mně asi nejvíc vadil trochu nadnesený idealismus, finančně nic nebyl problém, ochotných pomocníků taky bylo vždy dost a ačkoliv se Aleš nechal tak nějak vláčet osudem, všechno mu v podstatě vyšlo. Také známých celebrit se tam motalo trochu moc. A chyběl mi Hartlův humor, čekala jsem trochu méně vážnou notu.
Ale v podstatě se mi to jako odlehčení líbilo. Příběh plynul svižně, dialogy byly uvěřitelné a reálné, místy lehce vtipné. Ze začátku jsem si říkala, proč bych v této době četla ještě o marastu někoho jiného, ale nakonec jsem to dočetla ráda a byla to zábava. Styl Patrika Hartla mám ráda.

čef
22.03.2022 4 z 5

Přelétl jsem tuto knihu divoce, nejsem zrovna obdivovatel tohoto stylu, takže si netroufám ji hodnotit nějak hluboce. Život úžasného debila, jak se sám nazval, plný sexu chtivých žen, dvojčat, pádů a vznosů, je určitě vhodný pro jinou sortu čtenářů, než jsem já. Hodnotím, jak je kniha otevřená, některé scény jsou jak živé a tak si myslím, že se toto dílo může směle měřit s ostatními díly tohoto ranku.

LunaL.
21.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Četla jsem všechny knihy autora, nějaká se mi líbila více, jiná méně. A tahle asi nejvíc!
Jako vždy je kniha čtivá, veselá i smutná a hlavně je o životě, o věcech a situací, které se mohou stát nám všem.
A proč mně právě tahle kniha tak nadchla? Protože mám doma dvouletá dvojčátka - holky, tak mi příběh byl blízký :) U situací, co mám s holkama za sebou, jsem se smála, u těch, co na mě čekají, lehce děsila.. :D Bylo skvělé, jak si hlavní hrdina s rolí táty poradil :) Celkově mi byli postavy dost sympatické- jak Aleš, holky, Kišmo (jak lehce může přezdívka vzniknout!), tak sousedka nebo Sova..
Sice jsem knížku dostala k Vánocům, schválně jsem ji ale nechala na později - jako u všech Hartlových knih je plná vulgarismů, nevěr, životních proher a depresí. Kolem Vánoc bych na to neměla náladu, teď mi tahle knížka skvěle sedla :) Ani se mi nezdála zdlouhavá, jak si hodně lidí stěžovalo. Je ale pravda, že jsem se tak začetla, že jsem ji měla během pár dnů přečtenou :)
Snad budou další knížky autora takhle povedený!

Téra
21.03.2022 3 z 5

15 roků utrpení, tak bych to nazvala. Láska? Ta by tam snad i byla, ale hlavní hrdina ji neviděl nebo nechtěl vidět, kdo ví. Neustále se litoval a ze svého neštěstí vinil ostatní. Často jsem kroutila hlavou nad jeho debilitou fakt, jestli takhle chlapi opravdu uvažují, tak to potěš koště. Jinak je to ma první kniha od Hartla, tak vůbec nevím, jestli se mám pouštět do další.

Mishera
21.03.2022 2 z 5

Jednoznačně velké zklamání. Patrik Hartl mě vždy moc bavil, ale nevím proč, u této knihy jsem měl problém ji dočíst. Nějak jsem se nemohl ztotožnit s hlavním hrdinou a nebavilo mě o něm a jeho životě číst. Kniha na mě působila jako mix ordinace v růžové zahradě a sexu ve městě. Problémy, které hlavní hrdina řešil nebyly způsobeny jeho vlastní touhou něco změnit, ale tím, že mu do života prostě připluly a musel je řešit. Ženy, které Aleš v knize potkává nebere jako partnerky a potenciální kandidátky na matku pro dcery, ale vždy jen jako objekt své touhy, takže nebude muset masturbovat. Fakt nechápu, proč jsem si musel u každého setkání s nějakou ženou číst o tom, jak probíhal jejich sexuální styk. Připadal jsem si jako bych četl harlekýn z devadesátých let. Byl Patrik v době kdy to psal nějak sexuálně frustrovaný? Knihu jsem měl mockrát chuť odložit, zahodit nebo rituálně spálit. Ale dával jsem si naději, že po vlnkách banalit na oceánu plochých charakterů postav doplujeme společně k nějaké super pointě, která celou tu úmornou společnou plavbu pozvedne do výšin, kde si řeknu, že stálo za to tuto knihu číst. A tak jsem otočil stránku a zjistil… že byla poslední. Takže ta kniha klidně mohla skončit o 100, 200, 300 stránek dřív nebo o 100, 200, 3000 stránek později a na její příběh a kvalitu by to nemělo žádný vliv.
Patrik Hartl nikdy nebyla zážitková restaurace, ale tahle kniha je čistý McDonald. Dvě hvězdy dávám pouze za to, že ve mně kniha vzbudila negativní emoce. Sice nebudu za měsíc vědět o čem kniha byla, ale pocit frustrace, z jejího dočtení, si budu pamatovat dlouho.

Kniha vás bude bavit, pokud:
- Máte nudný život a na nočním stolku vám leží Rytmus života, Vlasta a Blesk.
- Myslíte si, že chlap kadeřník musí být nutně buzna.
- Máte nutkavou potřebu dávat všem lidem ve vašem okolí infantilní přezdívky. Takže děti jsou pro vás žížaly, prciny, krasavy, divočáci. A žena, na kterou si myslíte, je Frnda, protože její příjmení je Kosočtvercová.
- Myslíte si, že všechny vaše problémy způsobuje ochablé bříško a rozhodně se vše spraví chozením do gymu.
- Říkáte fitku gym.
- Myslíte si, že slovo slunko je normální výraz i na západ od Jevíčka.

Jikovka
20.03.2022 5 z 5

V době války na Ukrajině ideální čtení. Knížky Patrika mám moc ráda. Neočekávám vysokou uměleckou hodnotu, pouze odreagování od stresu... Příběh krásně plynul, pořád se něco dělo, nenudil. Líbil se mi pohled mužského elementu na život. Já mohu jen doporučit!

Palus
19.03.2022 4 z 5

Nebylo to špatné, jako oddechovka fajn...

MarNe
18.03.2022 3 z 5

Hartlovy knížky mám ráda, ale tentokrát jsem zklamaná. Nevím, jestli je to tím, že šlo o tak neuvěřitelný motiv, anebo jsem zrovna měla náladu na něco veselejšího a svižnějšího. Knížka se čte dobře, ale za mě by mohla mít klidně polovinu stran. Místy jsem se i nudila, některé pasáže zbytečně nastavují děj.

klara.franta
17.03.2022 5 z 5

Od Patrika Hartla jsem nikdy předtím nic nečetla, takže mě překvapil už nadhledem, vtipem a odlehčeným psaním na začátku knihy. Možná i proto, sem se tak rychle začetla. Nebýt toho slovního spojení ''VE Stodolní'', tak si asi budu i myslet, že je autor z Ostravy. Ale ne, Ostravák bude vždy ''NA Stodolní''...
Kniha se četla docela fajn, bylo tam dost vtipu, ale zároveň těžkých životních situací, s kterými se hlavní hrdina musel potýkat a ani závěr knihy neskončí jednoduše a jasně.
Obvykle takhle hrubé knihy nečtu, ale doporučuji jako oddychovou četbu pro kohokoli.

Martial
17.03.2022 5 z 5

Pěkně se četlo...

Kira283
16.03.2022 5 z 5

Nikdy jsem neholdovala českým autorům. Ale asi je načase to přehodnotit :)

15 roků lásky kolem mě kroužilo už delší dobu. Jednou jsem viděla plakát, pak na mě bafla na intenetu, známí ji dostali k vánocům... Procházím seznam Čtenářské výzvy, dostávám se k tématu nešťastné lásky, kouknu se na doporučované knihy a hele, co tu máme! Patrika Hartla a jeho 15 roků lásky. Takže volba byla jasná.

Od první stránky až po tu poslední to bylo čtení na výbornou. Příběh mě pohltil. Líbil se mi autorův nadhled, smysl pro humor, styl psaní. S hlavním hrdinou jste se dříve nebo později museli prostě ztotožnit.

Každý, kdo má chuť si trochu oddechnout od všednodenních starostí, pusťte se do čtení. Garantuju vám, že se nebudete moci odtrhnout :)

láska dvojčata otcovství

Patrik Hartl