Tak už je to tady. Zpoplatnění inzerátu z archivu.


jarkamet
jarkamet 29.11.2019 v 08:09

tsal: Souhlasím. Hodnota DK je převážně v knižních informacích. Takže bazar je jaksi navíc. Kvůli němu DK neskončí.

Lector
Lector 29.11.2019 v 08:16

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

tsal
tsal 29.11.2019 v 08:34

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Lector
Lector 29.11.2019 v 08:40

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

vladimir3043
vladimir3043 29.11.2019 v 08:44

Bonužel zde absolutně postrádám vyjádření lidí, kterých se tato změna nejvíce týká a kteří zde obchodují často. Je to vlákno věnované primárně změnám v bazaru, není třeba zpochybňovat "vedoucí úlohu" DK a neustále nahlížet na přidružený bazar jako něco méněcenného a podřadného. Samozřejmě, že kvůli odlivu inzerátů v bazaru DK neskončí, ale to, že doposud celkem funkční bazar nyní už značně přispívá a financuje chod celého tohoto webu je snad jasné. A jak moc, ví asi jen sám provozovatel.

Text příspěvku byl upraven 30.11.19 v 08:36

reader.007
reader.007 29.11.2019 v 08:51

tsal: jmenujte mi laskavě JEDNU JEDINOU banku, případně mobilního operátora, kteří obchodní podmínky změní ze dne na den a nedají dopředu vědět.
Ale vy jste evidentně dokonalý zákazník, který ochotně přijímá jakoukoliv změnu, bez námitek i divení (a aniž by se pídil, jestli na to má protistrana právo).

Ta, jak říkáte, "hysterie" má, budete se divit, dokonce oporu v zákonech. Zkuste poštudovat paragrafy na téma Změna obchodních podmínek. Neznalost zákona neomlouvá, víme?

Text příspěvku byl upraven 29.11.19 v 10:12


Koka
Koka 29.11.2019 v 09:57

Tsal: na vašich zlostných a jízlivých poznámkách mě jejich tón ani nepřekvapuje - byl vám vždy vlastní. Jediné, co mě překvapuje, je, že jste tady zas, neboť si pamatuji, že již dost dávno jste se poměrně důrazně loučila s DK a oznamovala nám všem, že přenášíte svá DK-data do nějakého jiného, funkčně lepšího či uživatelsky přívětivějšího prostoru. Asi se ten transfér tak zcela nepovedl ...

A teď k věcným omylům:
Velice se plete, kdy tvrdíte, že :
" Koka si zase přišla ublížená, že je nenašla pěkně sesumírované ve zprávě a musí je hledat rozkouskované v podmínkách." -
- je to přesně naopak!!! Našla jsem je oznámené pěkně zesumírované ve zprávě při prvním včerejším přihlašování se do DK (jak, ostatně, všichni, jistě včetně vás), ale poučena předchozími podobnými oznámeními jsem jej před vyslovením souhlasu si okopírovala.

Pamatuji si totiž, že v několika předchozích případech mi Dan k akceptaci předložil oznámení, jehož text odkliknutím té akceptace vzápětí nenávratně zmizel. A proto jsem si tu "hezky zesumírovanou zprávu" , která na nás všechny vyskočila v zeleném poli, nejdřív "obšlehla", až pak odsouhlasila. A tu kopii - doslovna věrný záznam té "zesumírované zprávy", převzatý ze svých osobných zpráv - jsem zde pro použití dalších lidí, a také "pro memoria", sem vložila. Žádný pocti ublíženosti v tom nehrál roli, pouze snad moje "úřednická pečlivost".

Další váš hrubý omyl je ten příměr se změnou podmínek k používání bankovního účtu. Ano, banka nám může nečekaně i nevýhodně změnit podmínky, ale rozhodně nemůže a nesmí jejich nepřijetím nám zabránit dostat se ke svému účtu, hrubě řečeno - zhabat nám naše jmění! A to právě zdejší Pravidla dělají - nejdřív je musíte odsouhlasit, až pak se dostanete ke svým příspěvkům, které byste případně chtěla pře svých odchodem vzít sebou, nebo nenávratně smazat. Když podmínky neofajfknete, tak se už ke svému DK-účtu nedostanete. A to je hodně veliký rozdíl.

A těm, kteří se zamýšlejí na otázkou, co má v DK větší "komerční hodnotu" (zda jsou to databázové údaje nebo zpoplatněný bazar), doporučuji zeptat se nějakého odborníka na ohodnocování značky a portfolia firem při případném prodeji firmy, či při jejím krachu. Takovým nejznámějším fachmanem v této oblasti byl a zůstává Richard Gere ve filmu Pretty Woman :=)))

koleman2
koleman2 29.11.2019 v 10:30

Osobne tu inzerujem cez 1000 kníh ale napriek novým podmienkam sem už žiaden nové inzeráty vkladať nebudem, pretože ak si sem niekto vloží niekolko tisíc kníh a potom musí inzeráty obnovovať za kredity tak to rozhodne nieje malá suma..

Text příspěvku byl upraven 29.11.19 v 10:30

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 29.11.2019 v 11:06

Takže až dnes v novinkách na webu info o změnách. Jako vždy. Něco se změní a až druhý den si o té změně přečteme. Trochu mi to připomíná toto:
https://m.youtube.com/watch?v=4RgVziKq__k
Celé video je dobré, ale nejvíc vystihuje situaci s bazarem a informovanost o ní od druhé minuty.

Janadvorackova
Janadvorackova 29.11.2019 v 16:33

Vladimir3043: Nemyslíme to samé. To, o čem jsem psala já, se specializuje právě jen na prodej výrobků a materiálu, ne knih. Tedy jedině těch, jichž je prodejce autorem. Je to docela jiná platforma. Funguje právě na principu procent z prodeje a nula poplatku za inzerci. Má to svá pravidla, ale málo kdy jsem tam zaznamenala nějaké ty hádky.
Mouchy jsou, jako všude. Ale dá se komunikovat.
Ale neprodávají se knihy, bohužel.
Jenom jsem zmínila prostě jiný systém, který také funguje. Platby se posílají jednou měsíčně, ne po každém prodeji. Žádná tragédie.

Škoda starých knih.
Moje první kroky sem vedly do bazaru. Ale to jsem sháněla. Pak jsem objevila hromadu knih, které bych třeba vůbec nepřečetla - jenom formou šmírování v cizích profilech. Pak jsem něco prodala.
Ze současné situace jsem taková jako roztrpčená, asi protože nebylo vysvětleno, proč k takové změně došlo.
Řekla bych asi, že naštvaná jsem začala být v okamžiku, kdy jsem vlezla do zdejších diskuzí.
Asi vylezu :).

tsal:
Když mi banka neoznámila změnu podmínek a strhávala mi poplatky za služby, které jsem do té doby měla zadara, ozvala jsem se a dostala je zpět. Žádná divná realita, ale naše vlastní. Když můžou hospodařit s mými penězi, tak se mnou budou i komunikovat.

Když mi dodavatel energie tvrdil, že si MUSÍM zvýšit zálohy, aniž bych měla nedoplatky, neudělala jsem to. A doteď nic nedoplácím.

Když Vám zdraží třeba internet a Vy pohrozíte, že odejdete, zpravidla dostanete levnější službu (to jsem nezkoušela). Zažila jsem ale masáž od operátora, když jsem ho měnila. Najednou pro mě měli služeb, kterých jsem se dožadovala roky předním... ale já už neměla zájem.

To ovšem neodpovídá na to, na co narážíte - na hysterii.
Možná je tu v některých ještě trocha staré známé a dnes už nepoužívané slušnosti a trochu je tenhle přístup rmoutí. Takové ty malé laskavosti, o to jde.
Dneska jsem třeba staré paní podržela tašku, když se hrabala na sedadlo rozjíždějícího se autobusu. Prkotina, ale jí to pomohlo a nic to nestálo. Děláte to také? Rozzáří to den.

A proč jsem třeba ještě na podobné praktiky alergická? Stalo se vám někdy, že vám třeba na úřadě dali k elektronickému podpisu dokument, který jste si ale nepřečetli? Jako "tady to podepište, lejstro pošlem mailem." No, tak to já nepodepisuji. Papír chci vytisknout a dokud si ho nepřečtu, dřepím na přepážce. Co já vím, co obsahuje, ne?
Říkáte si: paranoia?
Nikdy se mi to nevymstilo.
Tenhle včerejší tah mi to připomněl.

Text příspěvku byl upraven 29.11.19 v 17:00

kapr
kapr 30.11.2019 v 01:50

Nejsem primárně obchodník. Nikdy jsem zde žádnou knihu neprodával. Asi 4 jsem podle všeho koupil, šlo o drobnosti za pár šupů. Zřejmě zde skončila doba kdy se knížky o které nikdo moc nestál, (čti měly jen úzký okruh zájemců,) daly prodávat i kupovat často kolem 10 až 30 korun. Jeden kolega v práci sbírá staré knížky z popelnic a vozí si je na chatu na Šumavu, kde s nimi topí. V jednom pražském antikvariátu jsem byl svědkem, jak si někdo odvážel vyřazené knížky a dvojičky do sběru. Nežli by dva stejné exempláře zlevnili, raději ten druhý dali do sběru. Měl jsem v bazaru asi 9 poptávek na okrajové knížky, které vyšly zřejmě v malém nákladu, a nebyl o ně žádný velký zájem. Nikdo se neozval. U těchto položek by bylo zřejmě naprostým nesmyslem do každé z nich pravidelně ty 2 Kč sázet. Mohly by tam klidně viset i několik let, a bez úspěchu.
Nechápu onen výpočet, vysvětluji si jej tak, že počínaje 51. knihou už budu mít každou další poptávku, nebo nabídku zpoplatněnu.
Samozřejmě mi to nevadí, ale pravděpodobně za těchto podmínek zde zveřejním tak jeden inzerát ročně.
Doba je čím dál tím tvrdší, musíme si zvykat, a přizpůsobovat se.
Mimochodem, chodí mi pravidelně různá mailová oznámení z DK. Napadlo mi, že by asi bylo korektnější, kdyby každá novinka na webu přišla mailem, a ne aby na ní uživatel musel narážet při náhodném kontaktu s webem, nebo při čtení příspěvků v diskuzi.
Před časem jsem narazil na informaci, že majitel diskuze nečte. Napadá mne, že ne každý se rozhodne mu poslat mail. Uvítal bych zde jedno diskuzní vlákno, které by nebylo primárně zaměřeno na diskuzi mezi uživateli, ale které by mělo onu funkci:"Volejte řediteli.", a kterou by si majitel uvolil čas od času sledovat. Bez toho by to samozřejmě nemělo smysl.
Před časem jsem zde zažil změnu piktogramů, a přesun menu z levé na pravou stranu.
Myslím si, že prvotním úkolem piktogramu je srozumitelnost, která vyžaduje jednoduchost. Píšeme-li zleva doprava očekáváme ovládací prvky spíše vlevo. Zrovna dnes jsem při nějakém vyhledávání ono menu snad tři minuty někde hledal, používám stránku zvětšenu kolem 150%, a tak se mi stále věci stěhují a skovávají. Já vám to menu vůbec nebyl schopen objevit. A ono celou dobu na té stránce bylo, ale protože bylo vpravo,tak jsem jej vůbec nebyl schopen objevit. Nic, končím, dobrou, a hezký víkend všem!

newtory
newtory 30.11.2019 v 23:15

DK a bazar knih, to je kapitola sama osebe. Maximum čo sa mi tu podarilo predať, bolo 6 kníh za rok, priemer 4 (tých 6 kníh to bolo jediný krát). Na Bazoši predám 50 kníh ročne a to sa príliš ani nesnažím obmieňať prerespirované inzeráty.
Pre mňa za mňa, nech tam dá DAN poplatky aj za pozretie inzerátu nerozhádže ma to. Čo ma mrzí je, že sa nedajú kupovať ani predávať knihy (zo SR) na stránke: "Trh knih" to je celkom iný level, DK je, čo sa týka bazaru oproti tomu "vesnický rybníček".

QR68
QR68 02.12.2019 v 12:01

Vladinír3043:
Ještě jsem celé vlákno nepřečetl, ale jsem tu hlavně za toho prodejce.
Knihy zde vystavuji poctivě a mám noční můru z negativních komentářů, které jsem už také 2 dostal, podle mého nezaslouženě od lidí bez jakéhokoli hodnocení...
Živím se pŕodejem knih, máme obrovský sklad. Na databázi vystavuji, když mám čas. Nemožnost vyhledávání knih podle jakéhokoli systému u jednoho konkrétního prodejce ale v žádném případě nedává možnost mít Databázi knih jako hlavní nástroj pro vytvoření zisku a obratu, ale spíš jako výborný nástroj pro získání nových zákazníků.
Cenová hladina v inzerátech také udává již často nějakou reálnou cenovou úroveň konkrétní knihy na trhu.
Pro přehlednost, založil jsme si tu několik tématických profilů, což bylo výborné, knihy scifi nečtou ti, kteří chtějí esoteriku... To teď budu muset smazat, doufám, že to stihnu nějak včas vyhubit, než mi to vyhubí správce...
Další můj poznatek je shodný s ostatními - vymizí inzeráty na levné knihy, protože se to nevyplatí inzerovat. A to je škoda, protože i mezi starými knihami se najdou takové, o které má někdo zájem... Měl jsem v úmyslu zde vystavit celý mnohatisícový sklad knih za mizivé ceny, aby byly dostupné všem. To tímto padá...

Jednoznačný závěr:
Na Databázi budu vystavovat knihy, u kterých vím, že mají šanci se prodat rychle, nebo knihy, kterých máme více na skladě, ale zase jen ty, u kterých je předpoklad prodeje cca do 1 roku...
Přechod na svůj e-shop, v adresáři máme i díky Databázi tisíce zákazníků, a dále důsledné využití zasílání dat do všech vyhledávačů a srovnávačů.

Ale jinak Databáze knih je naprosto výborný a potřebný server!

kvetulef
kvetulef 02.12.2019 v 12:13

Příspěvek porušil pravidla diskuze, a proto byl odstraněn moderátorem.

QR68
QR68 02.12.2019 v 12:20

Ano dá, ale je to mnohem složitější a těžkopádnější, než v klasickém e-shopu. Když člověk ví, co chce, stačí se podívat na konkrétní knihu, když chce více knih od jednoho prodejce většinou se proklikává seznamem knih odzadu, dokud mu síly stačí...

ijcro
ijcro 02.12.2019 v 13:01

@QR68: Tak si založte vlastní web a můžete vystavovat rovnou na svých stránkách z vlastní databáze a v rámci svého projektu nabídněte provozovateli DK férovou spolupráci, aby cesta k vám nebyla tak jednosměrná.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.12.2019 v 13:03

Ijcro: palec nahoru za komentář ;)

AntikvářPraha4
AntikvářPraha4 02.12.2019 v 15:59

Tak nějak nechápu, že rozšířená varianta prodeje je méně výhodná než základní (základní=každý inzerát je vystaven na 3 měsíce. Poté lze zdarma prodlužovat vždy o další 3 měsíce / rozšířená=každý inzerát je vystaven na 3 měsíce. Poté lze prodlužovat vždy za 1 kredit o dalších 6 měsíců). Neměl by být naopak člověk hodně používající bazar nějak odměněn? Např. kdyby šlo po překročení 50 inzerátů ZDARMA vkládat neomezený počet inzerátů nebo kdyby šlo za nějaký měsíční poplatek vkládat neomezený počet inzerátů, tak by změny v bazaru měli nějakou logiku, takhle jak to je, to je jen další zhoršení podmínek bazaru. P.S. drobná vylepšení v rozšířené variantě bazaru nestojí za řeč, takže jsem je opomenul

Text příspěvku byl upraven 02.12.19 v 16:01

Koka
Koka 02.12.2019 v 16:34

AntikvářPraha4: jste asi jedním z mála, kdo těm novinkám a počtům "50 plus či mínus krát 3 nebo 6 měsíců á 2 Kč, a tak dokola ... la, la la" vůbec porozuměl.
Mě ani několika dalším DK uživatelům, s nimž mailem konzultuji, se to nepovedlo. Navíc místo vysvětlení a nějaké alespoň "mini-případové studie", která by vysvětlila, jak je to myšleno s tou rozšířenou verzí a platbou, tvůrce nových pravidel mlčí, a tak se ke slovu dostávají ti, co vždy všemu rozumí a těm nechápavým rychle dovedou ukázat dveře.

Já osobně nová pravidla vnímám jako pravidla, která přímo likvidují prodej levných knih do 50 Kč - kdo bude 5x prodlužovat inzerát á 2 Kč u 40-korunové knížky?
- přímo likvidují prodej knih, jejichž poptávka bývá časově nárazová (školní učebnice kupované jednou v roce, povinná četba nárazově hromadně poptávaná a pak zas nabízená ve stejnou dobu).
Zřejmě to bude tak, že např. učebnice chemie pro SŠ bude nabízená od srpna do konce září, pak majitel "nechá padnout" inzerát do archivu a z něj jej vytáhne zas až před dalším školním rokem - proč by platil za zveřejnění inzerátu po dobu, kdy je o takovou knihu minimální zájem? Bude zajímavé sledovat ty kolísající počty zdejších inzerátů - dnešní stav jsem si zapsala a jsem zvědavá na ten propad, až dojde k vypršení lhůt.
No a poptávky - ty už zde asi vůbec žádné nebudou, leda od chronických poptávačů, kteří už 6 let (co to sleduji) pořád shánějí stejné tituly, a zas a znova. K prodeji mezi čtenáři už pomalu ani nedojde ...

Text příspěvku byl upraven 02.12.19 v 18:29

AntikvářPraha4
AntikvářPraha4 02.12.2019 v 16:46

Koka: Ano, souhlasím s Vámi, že podmínky pro prodej levných knih a knih málo poptávaných se výrazně zhorší.

Janadvorackova
Janadvorackova 02.12.2019 v 17:31

Bude vtipné, pokud zdejší nabízeči a poptávačí tisíců titulů ty prachy za prodloužení fakt zaplatí :). Někomu to vážně nemusí dělat problém.
https://www.youtube.com/watch?v=zWO36L4W2Eg

Janadvorackova
Janadvorackova 02.12.2019 v 19:32

Je možné, že smažu poptávku a sežere mi to kredit?
Zkusila bych to znovu, ale už nic nepoptávám.

Text příspěvku byl upraven 02.12.19 v 19:32

newtory
newtory 02.12.2019 v 20:09

Ako tak na to pozerám, tak tu je všetko možné...

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 02.12.2019 v 20:33

No, jelikož není nikde psáno, že za stažení poptávky vás to bude stát dva kredity (jeden zveřejnění, jeden smazání), tak je umělé dělání vln zajímavé. Ovšem pokud má jít o komické vystoupení, tak se povedlo ;)

(Jinak, pokud to chce někdo na fest zjistit, dát poptávku na první knihu v seznamu knih a následně jí stáhnout, není těžká práce. Ať ten sociální experiment máme kompletní.)

QR68
QR68 02.12.2019 v 20:45

Tak jsem to za Vás zkusil, a druhý kredit při smazání to nesežere...

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.