Pravidla Diskuze

Cílem Diskuze na Databázi knih je nabídnout prostor, ve kterém se mohou uživatelé setkávat a vyměňovat své názory a postřehy. Jsou zde vítáni i ti, kteří je chtějí pouze pročítat. Aby tento prostor mohl splňovat svůj účel, musí v něm platit určitá pravidla, stanovená provozovatelem.

Pokud některý z uživatelů nebude tato pravidla dodržovat, moderátoři si vyhrazují právo bez předchozího upozornění nevhodné příspěvky skrývat. V případě hrubého nebo opakovaného porušování pravidel může provozovatel webu vkládání dalších příspěvků daného uživatele zablokovat úplně.

Základní principy udržitelné diskuze

- slušnost a dodržování zákonů
- nezneužívání prostoru ke spamování

Žádáme vás, abyste k ostatním přistupovali s úctou, neútočili na ně, nezneužívali diskuzí k výhrůžkám, obtěžování, pomluvám a šíření nepravdivých informací. Příspěvky podněcující k násilí vůči konkrétním lidem nebo skupinám obyvatelstva a k rasové, etnické a náboženské nenávisti jsou zakázány. Do diskuze nepatří obscénní a vulgární příspěvky. Přitom nezáleží na tom, zda jsou vulgarity výslovné, nebo jsou "vytečkovány", či je obscenita vyjádřena "opisem". Provozovatel webu si spolu s moderátory vyhrazuje právo mazat podle vlastního uvážení texty urážlivé, agresivní, úmyslně komolené a také zjevné provokace.

Je nepřípustné propagovat v diskuzích komerční produkty, firmy a politické strany a hnutí. Vzhledem k tomu, že není možné předem přesně definovat, co ještě souvisí s diskuzí a co už je záměrná propagace, vyhrazují si moderátoři právo toto posuzovat ad hoc. Diskuze jsou primárně určeny k výměně názorů uživatelů kolem knih, autorů a literatury, ne k distribuci informací z jiných zdrojů. Pokud diskuzní příspěvek obsahuje odkaz (URL adresu) na jinou webovou stránku, vystavuje se jeho autor riziku, že příspěvek může být posouzen jako spam.