Tak už je to tady. Zpoplatnění inzerátu z archivu.


PAJDULAK
PAJDULAK 03.12.2019 v 14:01

No konečně! Konečně překupníci a obchodníci s jetou veteší potáhnou pryč, nebo si za své inzeráty zaplatí.
Ta jejich péče o databázi a kecy o odlivu lidí je legrační, když to není nic jiného než snaha tlačit na to, aby mohli dál inzerovat prakticky zadarmo.
Ještě se budou čílit, že databáze z toho bude mít peníze, když oni sami prodej a nákup knih dělají za účelem zisku :-DDD Komici.
Tohle je skvělé řešení, bazar bude opět pro běžné čtenáře a občasné prodejce a kupující.
Nelíbí se vám nové podmínky? Tak podle těch nových podmínek už neinzerujte. Nebo tu skončete. Nikdo vás nenutí za nových podmínek sem chodit nebo inzerovat. Snad ani nemyslíte vážně, že by měl provozovatel webu získávat dopředu souhlas nebo se vás ptát na názor :-DDD
Tady jsou nové podmínky, zpětně po vás nikdo prachy nechce a je na vás, zda podle těch nových podmínek budete databázi včetně bazaru využívat. Co si o sobě vůbec myslíte, šupáci s jetou veteší? Že se kolem vás točít svět? :-DDD

Doufám, že jde opravdu o všechny inzeráty, včetně poptákových, aby si opruzové díky zpoplatnění rozmysleli, jestli jim ty stovky a tisíce opruzujících poptávek stojí za to. Ještě nějak vyřešit lidi s vysokým negativním hodnocením jako je Da..pp - vytečkováno kvůli ochraně přezdívkových údajů, chi chi, aby tu nemohli takoví opruzovat slušný lidi. Přečtěte si u něj hodnocení a dojde vám, co myslím. A hlídejte přístupy, aby tihle otravové s jetou veteší a překupníci nejeli dál pod více účty.

Pravda a láska vítězí nad lží, překupníky a jetou veteší!
DĚKUJU!!!

QR68
QR68 03.12.2019 v 14:14

Pajduláku, zase se ukázalo, že uživatel s NULA hodnocením tu nejvíc křičí a dělá největší zlo. Proč nás urážíš a nazýváš plošně slušné lidi ŠUPÁKY ?????

PAJDULAK
PAJDULAK 03.12.2019 v 14:39

QR68, uživatel s NULA hodnocením je tu nový a to proto, aby mohl napsat svůj názor a pak nebýt obtěžován labilními úchyláky, kteří jsou schopni vyhrožovat kvůli knihám, a to ženám, protože přijdou o dvě stovky výdělku. Ze svého regulérního účtu s více než STOVKOU hodnocení psát do diskuzí nebudu, učinil jsem jednou a litoval jsem toho.
Nikoho plošně šupáky nenazývám, šupáky nazývám ty, co tu jančí nad novými podmínkami a téměř dávají provozovateli ultimáta. To jsou šupáci.
Sám tu mám přes stovku inzerátů a další budou příbývat. Jsem obchodník, ale poctivý a slušný a je naprosto normální za službu zaplatit, pokud si to druhá strana tak nestaví, jedno jestli od začátku nebo v průběhu existence webu. Těch pár korun za inzerát na tři měsíce a pak pár korun na dalších šest měsíců klidně zaplatím. Inzerát se dostane ke stovkám lidí na největším knižním webu u nás a pyskovat kvůli tomu nebudu, nebudu se dožadovat čehokoliv na provozovateli, protože na to nemám nárok. Když se mi to nelíbí, mohu jít pryč. Nebudu si tu klást ultimáta, nenapádně a skrytě vyhrožovat odlivem lidí apod. Nejsem šupák. Prodané knihy z nabídky mažu, nenechávám, protože mám na skladě tu knihu ještě patnáctkrát. Jak to dělají jiní, šupáci. Buď slušný obchodník, nebuď šupák a nestěžuj si. Přijmi podmínky, nebo nepřijímej. Kecy na toho, kdo tu umožnil roky všem obchodovat zdarma a poté prakticky zdarma jako šupáci neměj. Pak budeš pro mě šupák také. Je mé právo definovat si pro sebe šupáctví a pak tímto termínem nálepkovat. Tudíž tak činím. Databáze není primárně inzertním webem a mírné zpoplatnění jako prostředek k omezení toho, aby se sem hrnulo čím dál tím víc obchodníků, kteří si dělají nároky na podmínky podle svého a aby měli právo inzerovat prakticky zadarmo, je to prostředek dobrý a uvidí se, jestli efektivní.

PAJDULAK
PAJDULAK 03.12.2019 v 14:46

Knižní šupák. To je ten správný výraz. Knižní šupáci to jsou. Nabízejí veteš ve velkém a teď někteří z nich prskají, že se jim nelíbí nové podmínky. Pan provozovatel to měl s náma konzultovat, hmm. Pan provozovatel by měl odměnit nás, co bazar využíváme ve velkém, hmm. Využíváme ve velkém, zdarma až skoro zdarma, tak by nám snad měl ještě platit, když mu sem ty inzeráty dáváma, hmm.
Kulový, šupáci, kulový. :-DDD

Koka
Koka 03.12.2019 v 14:53

pajdulak - váš "hrdinský" čin, spočívající v účelovém založení nového profilu, prostřednictvím kterého vynadáte všem zdejším opruzům, otravům, vetešníkům - to je vážně hodné OBDIVU! Pokud mladí čtenáři hledají moderního hrdinu schopného se postavit zlu a dát své počestné jméno všanc, konečně je zde: veliký, silný a odvážný PAJDULAK - žádné pokrytectví, žádná střelba "ze stínu", žádná rozzuřená jízlivost krytá zbabělostí a anonymitou - jste fakt pašák (nebo pašík?)

Proč těm komikům vy, tak "seriozní" analytik, nevynadáte a nenaplijete do ksichtu pod svým zde již léta používáným jménem? To, že v zájmu boje o čistotu zdejší DK přijmete nové jméno, na jednou použití, abyste to své dosavadní nekompromitoval, je špinavost, a co mám zkušenosti - tak špinavostmi ještě nikdo čistých cílů nedosáhl.
Zda jsou kecy o odlivu lidí legrační - to se může vyhodnotit tak za půl roku.
Zpochybňujete, žeby se provozovatel webu mohl uživatelů ptát na jejich názor. Kdybyste si na DK všímal i něčeho jiného, než jen ten vámi nenáviděný Bazaru který vás už léta trápí, možná byste zjistil, že hned na titulní stránce se provozovatel webu ptá uživatelů DK na jejich názor, a dokonce tam zmiňuje, že ten názor vezmě případně v budoucnu v úvahu. To vám ve vašem zaslepeném zuřivém příspěvku ušlo?

PAJDULAK
PAJDULAK 03.12.2019 v 14:53

AntikvářPraha4, podmínky pro prodej knih se nezmění ani trošku, podmínky se nemění u knih, ale u lidí podle počtu inzerátů. Že to ovlivní u obchodníků výběr knih a odfiltrují levné knihy a nechají drahé knihy je možné, ty levné ale budou stále nabízet mimo databázi. A nemusíte se bát, že ty levné knihy lidé neseženou, antiků s weby je dost na to, aby si takovou knihu zájemce koupil mimo databázi. S tím, že levné knihy, které jsou nabízeny ve velkém, tu stejně nabízeny jsou, ale soukromými osobami. Péče o blaho ostatních, pokud jde o levné knihy, netřeba.


Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 03.12.2019 v 15:05

Myslím, že současný stav bazaru je pouhým výsledkem toho, že každou dobrou věc vždy sice zkazí pár kusů, ale odnesou to všichni. Jako to bývá vždycky. Ideální stav je (vím, že nereálný, alespoň v tom jsem soudná), že si uživatelé mezi sebou prodávají věci navíc, kousky, které už nechtějí a podobné případy. Jenže současný stav je ten, že hodně profilů má u všech seznamů na profilu nulu (tedy nově kromě hodnocení) a potom x tisíc knih v bazaru. Ano, jsou tady, aby prodávali místo toho, aby četli a když už to přijde, prodávali. U těhle lidí jsem úplně nepochopila, proč nejsou jinde (asi i jsou, na vím), když tady je to pro mě furt horší a horší. Asi už hodně provařená značka téhle databáze. Ale potom to odskáčou i ti ostatní normální uživatelé.

PAJDULAK
PAJDULAK 03.12.2019 v 15:06

Koka, nesuďte mě podle sebe a vašich 1033 příspěvků k bazaru, mě bazar netrápí! :-DDD Pletete se, špinavost je nadávat ve zprávách někomu, kdo si dovolil napsat do diskuze příspěvek. To se mi stalo a nebudu jako prodejce, který je dohledatelny podle DIČ na internetu riskovat, že mi bude nějaký zdejší labilní ouchyla strašit děti cestou do školy nebo jim psát na facebooku přes proxy nadávky. Nebo mně, mojí ženě atd. Klidně mě mějte za sraba, já už to nějak vydýchám, milá zlatá :-*
Ušlo mi to ho jistě mnohé, ale že je toto opatření reakcí na názory lidí, především soukromých osob, ne. Proto se směju šupákům, kterým toto opatření, které tu je právě kvůli nim, i když jim to asi nedošlo, nevoní a chtěli by dál obchodovat zdarma nebo za málo a radit provozovateli, jak má tento web provozovat. I to, co píšu, je názor. Názor vyjadřující souhlas s tímto opatřením. To píšu pro jistotu, aby vám to neušlo :-*
Ve velevážně úctě srab nehodný obdivu.

PAJDULAK
PAJDULAK 03.12.2019 v 15:12

Omluvte mě, musím pracovat a také vyřídit reakci na inzerát v mém hlavním účtu. Reakce na mě budu pečlivě číst, nebojte. Ať jich je co nejvíce. Odpovím jen na ty od lidí s vysokým samonasíracím a konfrontačním koeficientem. Soudružky a soudruzi budou mít přednost.

Koka
Koka 03.12.2019 v 15:20

... konečně jste se alespoň na závěr svého příspěvku podepsal svým "pravým jménem"! Tak to má být. Ještě kdybyste se mohl i jednoznačně rozhodnout - zda vás tedy ten Bazar trápí, jak píšete v mnoha mnoha svých větách, nebo vás netrápí - jak píšete v úvodu svěho dosud posledního příspěvku. Víte, ono to totiž není jedno, a od heroického bojovníka, schopného rozeznat veteš od literatury, bych čekala, že dovede lépe svá vážit slova a rozeznávat jejich význam.
Jak je to s tím vašim srabstvím - nerozhoduji já, ale je dost pravděpodobné, že ještě dnes večer se v koupelně podíváte do zrcadla, a tam si to přečtete. Znám lidi, kteří unesou i hnus z vlastní bezcharakternosti a zákeřnosti, ale ne napořád .... jednoho dne je to začne tížit víc, než zvládnou. Zkuste si o tom nějakou knížku přečíst - třeba ve zdejším Bazaru je široký výběr vhodných titulů :=)))

PAJDULAK
PAJDULAK 03.12.2019 v 15:34

Koka, v mnoha svých větách nepíšu, že mě bazar trápí, v mnoha svých větách se vysmívám šupákům! :-DDD Na kádrování a hodnocení bezcharakternosti je trošku pozdě, soudružko, nechte si to na zítra od půl sedmé ve vaší kanceláři. Jsem tuze zákeřný, napsal jsem pár komentářů, ze kterých se tu můžou někteří zvencnout! Soukromě jim ale psát svinstva nebudu, na to mě neužije, a to ani jako reakci když to někdo dělá mně a na základě mého naprosto slušného komentáře v diskuzi tady asi před dvěma lety. Ale aby se to neopakovalo, píšu takto zákeřně a srabácky pod novým profilem. Jistě jsem tím mnoha lidem ublížil, fňuky fňuk. Knihy netřeba mi doporučovat, máme doma celou knihovnu, manželka je dětská psycholožka a neustále dokupuje další a další knihy, občas v nich zalistuji a něco si přečtu. Ničemu z toho moc nerozumím, jelikož jsem nejenom srab a bezcharakterní zákeřňák, ale i výstavní blbeček! Dokud ale samonasíracím lidem stojím za reakci, je to se mnou stále dobré. Slunce v duši a čest práci!

alibrum
alibrum 03.12.2019 v 20:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Majsha
Majsha 04.12.2019 v 11:32

A jaké kdo máte zkušenosti s jinými bazary? I kdyby mě neodradily nové podmínky, tak tahle diskuze ano.
Mně osobně Trh knih nevyhovuje. Je tam bordel ve vydáních a v sériích. To, že nemůžu před zaplacením s prodávajícím komunikovat, mi přijde jako nevýhoda. Kolikrát ani netuším, co by mi přišlo. Jednu knížku jsem se snažila dvakrát vložit, bezúspěšně, na dotazy, proč se knížka nezobrazila, nikdo nereagoval.
Jinak ještě k těm podmínkám tady. Dočetla jsem se opět, že negativní hodnocení se mohou dávat jen za to, že někdo nekomunikuje. Do jaké doby jsem tedy povinna odpovědět? Když jsem pár dní mimo a nahromadí se mi nové zprávy, tak část jich spadne do nějaké černé díry mezi stránkami a zobrazí se mi třeba až po dalších pár dnech (neděje se to jen u nových zpráv, černé díry fungují i na přečtené).
Jinak to, že někdo poptá knížku a po mé odpovědi se už neozve a nereaguje ani na další zprávu, se mi stává běžně. Ale nemyslím si, že to je důvod na udělení negativního hodnocení, to by se to v hodnoceních dost červenalo a ztratilo by to podle mě tu hlavní myšlenku - zaplatíš a knížky se nedočkáš. I když i dnes jsou tam negativní hodnocení za blbiny... Kromě toho, není to tak dlouho, co se zobrazovalo, za jak dlouho prodejce reaguje, ale už to tam zase není?

AntikvářPraha4
AntikvářPraha4 04.12.2019 v 12:29

Majsha:
Taky si myslím. Podle mě by se negativní hodnocení mělo primárně dávat za případ zaplatíš a knížky se nedočkáš, případně dočkáš a kniha je ve fakt mizerném stavu (předtím než člověk dá negativní hodnocení, je dobré u prodejce knihu reklamovat, s trochou dobré vůle se vždy dá dohodnout..). Jinak to, že lidi vůbec nekomunikují, je bohužel normální. U mě si tak ve 20% případů někdo něco objedná a pak už se vůbec neozve (pravděpodobně knihu sehnal jinde, ale může i zapomenout či cokoliv...). Za to negativní hodnocení nedávám, prostě to řeším tak, že hned v první zprávě napíšu, do kdy je platnost rezervace, a když rezervace vyprší, prostě knihu prodám někomu jinému.

Janadvorackova
Janadvorackova 04.12.2019 v 16:51

Lenko, jojo, přesně o to šlo. I když ne, vlastně jsem měla opravdu dojem, že jsem měla o kredit víc. Už jsem vypínala počítač a položila tenhle dotaz. Říkala jsem si: "Co za možné odpovědi asi dorazí." Ale co už, jsou to jenom prachy :). Do knih člověk investuje rád, když chce. A o tom to je - všechno je věcí volby.

Ovšem další zajímavá věc se ukázala dnes.
Můžete si napsat jakýkoli text ohledně prodeje. Ale nesmíte uvést, že Vám můžou zájemci napsat s dotazem na nenabízené knihy.
Co jim zabrání zeptat se přímo, když na to přijde?

A odpověď přišla "Text o prodeji byl úspěšně schválen."
On jde schválit i neúspěšně?

alibrum
alibrum 04.12.2019 v 18:09

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

reader.007
reader.007 04.12.2019 v 20:23

No tohle je už opravdu vrchol.
Je mi ukradené jestli se tady zvednou ceny za vystavení třeba do nebes - využiji ty co mám a pokračovat budu jinde, ale vyzývat mě abych vyplnila svoji adresu na předávání?
To si snad dohodnu s kupujícím sama a žádný ochotný vlezlý formulář na to nepotřebuju. Prodávám a kupuji knihy jako sběratelka a tudíž nemám provozovnu kterou bych potřebovala troubit na veřejnosti. Kdo ji má, vysoce pravděpodobně vlastní i e-shop nebo má zápis v rejstříku firem. Zase funkce k... ničemu.
A to jen aby Daník mohl lépe kontrollit nás pitomce kteří jsme se odvážili prodávat mu tu knížky a přispívat na jeho bohulibou dobročinnost (viz. https://www.databazeknih.cz/o-nas )
Nakašlat.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.12.2019 v 20:30

To jsem nepochopila. Po mě nikdo nechtěl adresu. Jenom zaškrtnout, že jsem povolná k osobnímu předání a jak chci platbu. Což je teď další záložka bazaru, ale předtím to stejně bylo u každého inzerátu. Takže nevím, kde to bylo vyštracháno :(

reader.007
reader.007 04.12.2019 v 20:38

Mně to přistálo dnes v "osobních" Upozorněních:

Plánujeme některé kroky, které urychlí komunikaci a obchodování v bazaru. Zde si, prosím, nastavte, jaké způsoby platby akceptujete, a kam jste ochotni knihy posílat. Děkujeme. (dnes v 15:22)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.12.2019 v 20:55

Mě taky, ale nikdo po mě nechtěl adresu a něco vyzkouším...

Vyzkoušeno. Není třeba mít nic z toho zaškrtnuto. Stejně to samé mám u inzerátu. Že pošlu, nebo Most. A že na účet, je jasné, protože dobírkou to chce jenom...víme.

Asi je to kvůli tomu, aby si to lidi nepsali na profily. Potom se řekne, místo na to je tam a tam, smaž si to z profilu nebo my smažeme tebe. Opět něco, co se dotkne spíš prodejců ve velkém

Text příspěvku byl upraven 04.12.19 v 21:00

alibrum
alibrum 04.12.2019 v 21:00

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

mattuch
mattuch 04.12.2019 v 21:14

Pan Pajdulák s manželkou dětskou psycholožkou...,Lenka skoro víla...

Text příspěvku byl upraven 05.12.19 v 09:36

reader.007
reader.007 04.12.2019 v 21:34

To vím taky že to není povinné, jenže promiňte, ale já nejsem debil, takže si podmínky umím formulovat sama když mi přijde poptávka na knihu. Pohádky o urychlování komunikace mi smrdí spíš bedlivější kontrolou. Rozhodně mi to nepřijde příliš souladící s dosavadní místní mantrou: "Vaše obchody, vaše věc."

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 04.12.2019 v 21:36

Ano, to je druhá věc. Bazar po nás furt něco chce, tak je ironie, že když se něco stane, tady nikdo nepomůže :(

alibrum
alibrum 04.12.2019 v 22:19

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Tato diskuze byla uzavřena a není možno do ní vkládat nové příspěvky.