12.) Kniha s válečnou tématikou


DiamonsWolfi
DiamonsWolfi 05.07.2018 v 22:26

Určitě Válečný kůň

zuzi.podzim
zuzi.podzim 07.07.2018 v 16:11

klasika Erich Maria Remarque, nebo Himmler - Reichsführer SS, Treblinka, slovo jak z dětské říkanky

veronika3072
veronika3072 09.07.2018 v 17:53

Král krysa

Lama13
Lama13 12.07.2018 v 14:23

Na západní frontě klid od Erich Maria Remarque

meluzena
meluzena 17.07.2018 v 10:01

Dům - Anna Sedlmayerová
https://www.databazeknih.cz/knihy/dum-157082
Objevení pomalosti - Sten Nadolny
https://www.databazeknih.cz/knihy/objeveni-pomalosti-97584
Trafikant - Robert Seethaler
https://www.databazeknih.cz/knihy/trafikant-220263
Tajný deník Lucrezie Borgii - Joachim Bouflet
https://www.databazeknih.cz/knihy/tajny-denik-lucrezie-borgii-124105

Péťa1950
Péťa1950 18.07.2018 v 21:44

Nevím, proč mi nebyla přijata kniha !Kolaboranti" jako kniha s válečnou tématikou, když se zabývá válečnými zločinci. Vyměnila jsem ji za "Na západní frontě klid".


Marylaa
Marylaa 18.07.2018 v 22:03

On to někdo schvaluje? To asi těžko, lidé mají ve výzvě i knihy nesplňující téma. Chyba bude asi jinde.

Péťa1950
Péťa1950 19.07.2018 v 07:27

Některé knihy se zobrazují nevýrazně šedě a nejsou započítány, Někdo tam takhle má i více knih a asi ani neví, že neplatí.

tsal
tsal 19.07.2018 v 07:45

Uživatel svůj příspěvek odstranil.

Naias
Naias 19.07.2018 v 07:54

Tu nejde o žiadne schvaľovanie, ale o inováciu.
https://www.databazeknih.cz/novinky/novinky-ve-ctenarske-vyzve-824
Co je tedy nového?
Už nemusíte čekat, až knihu dočtete, abyste si ji mohli zařadit do výzvy.
To znamená, že klidně teď hned si do Čtenářské výzvy můžete naplánovat a zařadit všechny zbývající knihy k zatím nevyplněným tématům (klasicky přes detail knihy a tlačítko "Přidat do mých knih" a "Čtenářská výzva"). Knihy se do výzvy přidají, ale jejich obálky i názvy zůstanou černobílé a procentuální stav výzvy bude nezměněn.
Ve chvíli, kdy jednu z těchto naplánovaných "černobílých" knih dočtete, stačí, abyste ji přidali do "Přečtených" a vše ostatní proběhne automaticky (kniha se automaticky "zbarevní" i ve vaší výzvě a přibudou procenta progresu výzvy.)

Péťa1950
Péťa1950 19.07.2018 v 10:06

Díky, asi jsem ji měla ještě v právě čtených. Jsem tady krátce, tak se stále učím.

marketakic
marketakic 19.07.2018 v 21:37

Zlodějka knih - poetické zpracování jedné smutné etapy lidstva.

Vašek56
Vašek56 25.07.2018 v 23:35

Na zapadni fronte klid.
Vitezny oblouk.
Nebesti jezdci.
Cokoliv od Šulce.
Hranice.
Je toho vic, valka ma srdcovka.

MichelleHerchel
MichelleHerchel 02.08.2018 v 07:58

Markus Zusak - Zlodějka knih, silný příběh.

Péťa1950
Péťa1950 04.08.2018 v 18:51

Na západní frontě klid

DoDidDone
DoDidDone 17.08.2018 v 07:38

Co si myslíte o Hunger games?

eva-lupen
eva-lupen 17.08.2018 v 11:11

DoDidDone - Hunger games bych teda mezi válečné knihy nezařadila. Určitě se tím myslí spíš 1 nebo 2 světová. Starší válečné už jsou zase spíš historické.
Jinak doporučuji knihu František Fajtl - Sestřelen.

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.08.2018 v 11:30

DoDidDone: myslím, že zařadit lze. Já to četla, válka tam je. Kdyby téma bylo: Kniha z velké války nebo Kniha z druhé světové války, tak by Hunger Games nešlo. Ale i tak bych tam neřadila první díl, ale až ten, kde ta válka skutečně vypukla. Klidně tam může být i nějaká kosmická vymyšlená válka.
Je to válečná tématika? Jo.
Nemyslím si, že se to vztahuje jenom na knihy, kde se žánru zaklikne "válečné".

Marylaa
Marylaa 17.08.2018 v 11:31

Válečný tematika není nutně první a druhá světová válka. I dřívější války byly války. A i smyšlené války jsou války. Hunger games, bych tam zařadila, o válku tam jde.

Jacck
Jacck 17.08.2018 v 11:36

LMAO, Hunger Games není kniha s válečnou tématikou, ale jakási fantasy dystopická slátanina pro teenagery. Kniha s válečnou tématikou je třeba Remarque nebo Sienkiewicz nebo dokonce i Švejk. Je legrace, jak se tyto kategorie někdo pořád snaží ošidit :-)

Marylaa
Marylaa 17.08.2018 v 11:43

Nejsem odborník na fantazy, ale myslím, že válka tam bývá dost často. Pokud to musí být jenom nějaký důstojný pohled na válku, tak to by právě ten Švejk byl také obcházením tématu.

Jacck
Jacck 17.08.2018 v 11:49

Marylaa, když už existuje kategorie "kniha s válečnou tématikou", tak já osobně bych to chápal tak, že by to měla být kniha o skutečné válce, tj. kniha, která ukazuje realitu, pravdu a utrpení způsobené válkou a má proto trochu nějakou hloubku. Hunger Games jsou možná zábavná literatura, ale hodnota či hloubka takové knihy je prakticky nulová. (knihu jsem nečetl, stačil mi film). Švejk je považovaný za jeden z nejlepších protiválečných románů, protože satiricky vykresluje celou tu stupiditu a absurditu tehdejší KuK válečné mašinerie. Ale ať si koneckonců každý čte co chce. Já smysl těchto čtenářských výzev vidím jedině v tom, že lidem pomůžou rozšířit obzory tak, že si přečtou knihu z žánru, který obvykle nečtou. Jenže tady vidím snahy naroubovat své obvyklé žánry (fantasy, scifi) na žánr jiný, jen aby si člověk odškrt, že splnil danou výzvu. Pak vůbec nechápu smysl v plnění takových výzev.

Marylaa
Marylaa 17.08.2018 v 12:08

Tak od toho aby si čtenář rozšířil obzory o žánr, který běžně nečte je kategorie "kniha žánru, který běžně nečte té".
Nechci se teda zrovna Hunger games nijak zastávat (četla jsem horší knihy, ale lepší také), ale nemůžete knihu posuzovat podle filmu.

Jacck
Jacck 17.08.2018 v 12:13

OK, beru. Uznávám, že ten film na mne dojem moc neudělal a rozhodně ve mně neprobudil zájem přečíst si i knihu, ale to může být taky tím, že Jennifer Lawrence mi není právě moc sympatická. A nebo to může věkem - fenomén YA literatury typu Harry Potter, Hunger Games, Maze Runner, Percy Jackson, Twilight - prostě v době, kdy toto začalo vycházet, já jsem byl jednoduše už moc starý :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka 17.08.2018 v 12:14

Jacck: no vidíš, jak má na to víc lidí různý názor. Nechápu, proč bych si to nemohla upravit podle svého (jinak info, já už po zadání témat věděla, že nesplním, takže to nebude asi jenom o tom, ať mám toho co nejvíc).
To že někdo nemá rád určitý žánr, neznamená, že ho musí takhke okatě pomlouvat. To se musí dělat nenápadně. A ti všichni, co tam mají Říši bouří si zaslouží záhlavek s poznámkou, ať si raději přečtou něco jiného. Vážně? Nemyslím si, že v šestnácti bude reakce člověka: Jupí, tak já si raději přečtu něco, kde padají letadla...

Koukám, že ty výzvu neplníš. Asi jako rebelství. Což chápu a uznávám. Ale myslela, že tyhle reakce na ty, kdo plnit chtějí skončily už před prázdninami. Už je srpen. Nestačilo to už letos? Příští rok budou nová témata a nové příležitosti...



Vložit příspěvek