Novinky ve Čtenářské výzvě

Novinky ve Čtenářské výzvě

Pozor, pozor! Od této chvíle se lehce změnil postup přidávání knih do Čtenářské výzvy, a také v ní nově můžete vyhrát! :-)

Co je tedy nového?

Už nemusíte čekat, až knihu dočtete, abyste si ji mohli zařadit do výzvy.

To znamená, že klidně teď hned si do Čtenářské výzvy můžete naplánovat a zařadit všechny zbývající knihy k zatím nevyplněným tématům (klasicky přes detail knihy a tlačítko "Přidat do mých knih" a "Čtenářská výzva"). Knihy se do výzvy přidají, ale jejich obálky i názvy zůstanou černobílé a procentuální stav výzvy bude nezměněn.
Ve chvíli, kdy jednu z těchto naplánovaných "černobílých" knih dočtete, stačí, abyste ji přidali do "Přečtených" a vše ostatní proběhne automaticky (kniha se automaticky "zbarevní" i ve vaší výzvě a přibudou procenta progresu výzvy.)

Zároveň můžete vyhrát hrnky Databáze knih a také všechny knihy do výzvy 2019, která se nyní usilovně chystá. Více ve videu níže:

02. července, autor: Dan

Komentáře (65)

jarki
včera

MalaMys: děkuji, snažím se, malé čtu od 6 měsíců a nějak jsem se do toho ponořila.

MalaMys
včera

jarki: Maly ctenar je potreba vychovat od perinky. Doma se docela dari u vsech deti ;-)

jarki
včera

Hrneček je dokonalý. Hned bych ho brala. Kéž by bylo více malých čtenářů, jako je ten chlapeček.

slezmon
včera

Bylo by možné přidat knihu do Výzvy i v aplikaci? Snad téma pro nějakou další aktualizaci. Super práce. Díky a přeju hodně elánu do další práce.

barbora1201
včera

Hrníčky mám rád a hned by šel na poličku do mé sbírky :-)

makhushka
předevčírem

hrníčku není nikdy dost!

kozisek1
předevčírem

Já chci ten zápisník :-),prosíííím :-)

munka
14. července

Dobrý nápad...neprečítané knihy som si doplnila do výzvy, mám aj nejaké v rezerve ak by tieto nevyšli. Hrnček by potešil, ale asi koho nie

HancaB82
13. července

Hrníček by se moc líbil. Splnit se mi výzvu na 100 % asi nepodaří. Moje děťátka mi to nedovolí. Zaměstnávají mě hodně. Nicméně čteme pohádky před spaním a když je vybiram,tak se i divam,zda bych je nemohla do výzvy zařadit. Převážně v mé výzvě jsou knížky pohádek pro děti. O to mám výzvu zajímavější. :-) Dělám to takto již druhým rokem. :-) Jinak mám téma do další čtenářské výzvy - Knížka, kterou jste dostali k Vánocům, ale ještě jste se k přečtení nedostali,jelikoz vás po přečtení obsahu nezaujala a stále vám doma leží v knihovně :-)

veselaa
13. července

super nápad..hrníček by potěšil,ale nejvíce by mě potěšilo knihy zdarma do výzvy dalšího roku :)

ela1972
13. července

Já bych taky chtěla hrníček...

SakuraLuci
13. července

super nápad

Silwinka87
12. července

A ty hrničky jsou úžasné ❤️Hned bych si jeden koupila..

Silwinka87
12. července

Dobrý nápad..To vylepšení je super

lusila
12. července

Mám otázku, platí to aj pre užívateľov zo SR? Mám na mysli možnosť výhry.

tsal
12. července

MalaMys: Protože tisknout se budou, až se sesbírá dost objednávek. Knihovna není nakladatel a potřebuje mít jistotu předem, že pokryje náklady. Proto na stránkách píší:
"Jakmile budou objednávky naplněny, diář bude možné zakoupit na přelomu září a října v knihovně."
(S možností zaslání poštou v objednávce.)

MalaMys
12. července

tsal: jak jsem sla nedavno kolem knihovny, chtela jsem se na diar podivat a nebyl, pry se jen musi objednat pres formular

Dan
12. července

to KnihovniceVěra: Děkuji, už by to mělo fungovat odkudkoliv :)

KnihovniceVěra
12. července

Ahoj Dane,
Knížka označená černobíle ve čtenářské výzvě se po přečtení vybarví, jenom když se jde přes čtenářskou výzvu a tam se zařadí do přečtených.
Dneska jsem to udělala obráceně, tj. šla jsem přes právě čtené knihy, zařadila jsem ji do přečtených, ale při tomto postupu mi ve čtenářské výzvě zůstala nadále šedivá. Šel mi tam normálně vložit komentář a hodnocení, ale ve čtenářské výzvě zůstala šedivá. Myslím, že by se měla vybarvit automaticky při přečtení.
Tak jsem musela jít znovu do čtenářské výzvy a znovu ji označit jako přečtenou.
Doufám, že to to píšu srozumitelně.
Je možné to opravit?

Díky,
Věra

tsal
12. července

Sova15: Diář páchá Knihovna Jiřího Mahena v Brně a dá se objednat přes formulář:
https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScCpqlqUjXw5_kfJ-UQkx24nJyv3xDIAbKAf5x95NR6EQcblQ/viewform

Ze stránek knihovny: "Zahájili jsme objednávání Čtenářského diáře na rok 2019. Máte-li zájem, diář si objednejte přes formulář . Cena činí 160 Kč. Ačkoliv i letos máme množstevní strop, přes který nelze jít, počet diářů na prodej jsme ztrojnásobili. Jakmile budou objednávky naplněny, diář bude možné zakoupit na přelomu září a října v knihovně"
http://www.kjm.cz/?__formo=contacts&branch=21&name=%C5%A0indlerov%C3%A1&department =

Sova15
10. července

Díky za vylepšení, nemusí si tam každý doplnit v lednu 20 knih. Ale když už vím, že se mi nějaká hodí, můžu si ji tam umístit.
Co mám dělat,abych zkusila získat diář? Moc se mi líbí.

Lenka.Vílka
10. července

Evickakyticka: taky jsem nepochopila. Já si v lednu nesednu a nenaklikam si knihy, které sedí k tématům. Prostě čtu a když narazím na knihu, která tam sedí, tak přidám do výzvy. Takže pokud bude příště nějaký stanovený datum do doby, jaké knihy přiřadit k bodům, čtenář to udělá, asi systém odešle hlášení a kdo to bude mít, třeba knihy vyhraje? Takhle jsem to pochopila já. Já si podobný seznam nechystám a nevím, zda to jde, pokud nesáhnu za staršími tituly (kvůli pravidlům vkládání knih zde nejsou ani všechny tituly, co mám v plánu si letos ještě koupit). Což vzhledem k povaze tematičnosti mé výzvy není na splnění letos a nebude ani příští rok. To už vím dopředu...

josska
07. července

To vylepšení webu je super,hned jsem si doplnila nepřečtené knížky,na diář 2019 se těším,ten letošní jsem sháněla těžce,ale nakonec se zadařilo a ten hrneček je nádherný,jsem na ně ujetá,mám i ten z knihovny,ale tady ten je ještě hezčí..škoda,že se nedá koupit!!!

evickakyticka
07. července

Nějak nechápu, co znamená, že můžu vyhrát všech 20 knih do výzvy 2019? Může mi to někdo vysvětlit? Děkuji.

Chou
07. července

Díky Dane, super vylepšení. Je super, že se do čtenářské výzvy zapojily i knihovny. Kromě Knihovny Jiřího Mahena v Brně se zapojila i Krajská vědecká knihovna v Liberci. Která dala několik tipů svým čtenářům k jednotlivým tématům z výzvy. https://www.kvkli.cz/prijmi-vyzvu.html

Kočičáci
06. července

to Dan:
Děkuji za vylepšení! Když jsem si o něj v únoru psala, poradil jste mi udělat si seznam..., tak jsem ráda, že si naše přání berete k srdci a ulehčujete nám plánování. Jen tak dál :-)

Lily101
06. července

Hrníčky se povedly! Desing se mi moc líbí a umím si představit, že z něj piji svůj oblíbený čaj.

MinaHawke
06. července

Musím se připojit s pochvalou, mám tento blog moc ráda a líbí se mi jak se o něj staráte a vylepšujete ho. Takže za mě super a jen tak dál :)

cecetka
06. července

MalaMys: Odkaz na ctenarsky diar dal nize primo Dan. Staci procist drivejsi komentare ;-)

MalaMys
06. července

Prosim, da se nekde sehnat ctenarsky diar? Ten nutne potrebuji jak pro sebe, tak dceru.
Hrnicek by potesil, asi by to neslo, ze by kazdy ucastnik knizni vyzvy dostal jeden motivacni, ze? ;-)