Povznesení

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Scott Carey vypadá stále stejně, přesto ale neustále ztrácí na váze. Je tu také pár dalších podivností. Váží stejně v oblečení i bez něj. Se svým problémem se svěřuje doktoru Ellisovi. Kromě toho se Scott ve městečku Castle Rock, kde se odehrává celá řada Kingových příběhů, potýká s problémy s lesbickým párem, jejichž pes pravidelně vykonává svou potřebu na Scottově trávníku. Jedna z majitelek je přátelská, druhá studená jako led. Snaží se otevřít v Castle Rocku restauraci, místní komunita je však vůči homosexuálnímu páru zaujatá. Když Scott pochopí předsudečné myšlení včetně vlastního, snaží se pomoci. Nepravděpodobné spojenectví, každoroční běžecký závod a tajemství Scottova trápení nakonec probouzí v lidech, kteří sobě i ostatním „dopřávali“ tolik zlého to nejlepší....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/41_/415603/povzneseni-MkA-415603.jpg 3.951
Série

Castle rock 5.

Žánr
Literatura světová, Horory
Vydáno · Beta-Dobrovský
Orig. název

Elevation · 2018

více informací...
Nahrávám...

Diskuze o knize (4)

Diskutovat
DennisMoore
25. září

Jaká vlna politické korektnosti, probůh? Vždyť je to prostě o lidskosti - ke každému se chovat stejně, ať je jakýkoliv, to by přece měla být samozřejmost. Nelíbí se mi, že když na to někdo upozorní nebo to vyzdvihne, hned je za aktivistu :(

karinga
24. září

Po dlouhé době je to jedna z knih mistra, po jejímž dočtení jsem se usmívala a cítila se tak nějak lehce a šťastně. Krásné vyprávění o životě na maloměstě a o tom, jak dobré srdce k sobě poutá další, když to nejméně čekáme.

Ten King to nemá lehké - jednou je to moc rozvleklé a jindy zas moc krátké. Bez šance se zavděčit všem.
Víc v recenzi v odkazech nebo na https://karingaknihomolka.blogspot.com/2019/09/stephen-king-povzneseni.html .

zahadum
09. září

Vďaka za upozornenie kamarát, nebudem teda k tejto knihe vyvíjať žiadne aktivity :) na staré kolená nech je Stephen politicky korektný koľko chce :)

StephenKingje
31. července

Menší varování pro všechny, kteří se chystají tuto knihu číst: V žádném případě se nejedná o klasickou Kingovku. Strašidelná není ani trochu, nemá vlastně žádné řešení a vlastně se jedná o knihu Zhubni!, kdyby jí místo Kinga napsal jiný, daleko okultičnější autor. Osobně se mi i přes to líbila, nepovažuji ji za žádné mistrovské dílo a občas se Vám zdá, že se King chce svézt na té vlně politické korektnosti, jež je teď tak populární, avšak i přes to jsem si těch pár hodinek čtení užil. Pouze jsem si všiml, že zrovna kvůli neKingovosti byla také odsuzována nedávno napsaná kniha tohoto autora Kouzelná skříňka pro Gwendy. Chtěl jsem tedy pouze upozornit, co vlastně máte očekávat.

TIP: Máte rádi Databázi knih?

Podpořte ji svým hlasem v Ceně českého internetu (nominována je v každé druhé kategorii)

Autor a jeho další knihy

Stephen King
americká, 1947

všech 92 knih autora

Kniha Povznesení je v

Právě čtených5x
Přečtených58x
Čtenářské výzvě2x
Doporučených1x
Knihotéce57x
Chystám se číst68x
Chci si koupit67x
dalších seznamech2x