Tomáš Garrigue Masaryk

česká, 1850 - 1937, statistikykoupit eknihy

Nahrávám...

Nová kniha

Národ a dějiny jako sociologický problém

Národ a dějiny jako sociologický problém - Tomáš Garrigue Masaryk

Myšlení a působení Tomáše G. Masaryka je v české (i odborné) veřejnosti většinou chápáno jen v jejich dimenzi filosofické a politické. Menší pozornost se věnuje nábožensk... detail knihy

Populární knihy

/ všechny knihy
Ideály humanitníSvětová revoluce - Za války a ve válce 1914-1918SebevraždaČeská otázkaČeská otázka - Naše nynější krise

Komentáře (6)

Tomáš Garrigue Masaryk

Přidat komentář
siena
27.10.2018

jaromir z, kancléřka Angela Merkelová a prezident Emmanuel Macron jsou představitelé demokratických zemí, zemí, které jsou součástí Evropského společenství, ke kterému od roku 2004 patříme i my.
Zrada Francie během Velké války? Myslíte jak v prosinci 1917 francouzské úřady potvrdily autonomii československé armády (mimochodem, začleněním do té své, uchránili československé legionáře před trestem smrti za vlastizradu, kdyby padli do zajetí mocnářství) a v červnu 1918 francouzská vláda podpořila právo Čechů a Slováků na samostatnost a uznala Národní radu Čechů a Slováků jako orgán zastupující tyto národy?

jaromír z
26.10.2018

Chudák pan prezident Tomáš Garrigue Masaryk, ten by se musel v hrobě obracet, nebo přímo zvracet kdyby viděl jak při oslavě 100 let československé republiky ve vile pana Dr. Karla Kramáře znovu se už druhý říšský kancléř roztahuje. A co by si pomyslel totéž o hlavě francouzské republiky která nás zradila během první světové války to by mě teprve zajímalo.

Kuža007
07.10.2018

Mezi mé oblíbené spisovatele patří i Tomáš Garrique Masaryk. I když především je to pro mě neocenitelný a neopakovatelný státník, tak psal i úžasná filozofická a politická pojednání. Náš milovaný Prezident Osvoboditel, Tatíček Masaryk je a nejspíš i zůstane nelepším prezidentem v dějinách Československé i samostatné České republiky. I když se velice politici snaží do dnešní doby tohoto velikána překonat pochybuji, že bude překonán.

Hraboshka
18.03.2017

Hrozně ráda bych se s ním někdy setkala. Možná ne přímo setkala, já bych se někoho jako on totiž styděla i jenom pozdravit, ale chtěla bych ho aspoň chvíli pozorovat při práci, prohrabat se v jeho knihovně... Nebo jen sedět a poslouchat, jak si povídá s Čapkem - to by myslím byla nádhera.

kní
28.10.2013

Pozoruhodnou jsem zjistila včera večer o Tatíčkovi věc - po mnoha časových furlonzích jsem se v TV podívala na český seriál - České století - a tam Masaryk při procházce své dceři (potichu, huhňavě) vypráví o tom, jaký chová obdiv ke knihám - ano - Jane Austenové - kterou má jako spisovatelku nejradši - sám že čte romány celý život každý den nejméně hodinu, děj se co děj, protože "odnikud nepoznáš líp, jací lidi jsou, než z románů".

WEIL
31.08.2011

První prezident ČSR.

Filozof, novinář, právník.

Jako filozof zastával učení o malých mravních činech, každodenní službě pro druhé, a podobně jako K. Čapek měl blízko k filozofii pragmatismu.