koupit eknihy

Stefan Zweig

rakouská, 1881 - 1942koupit eknihy

Nahrávám...

Populární knihy

/ všechny knihy
Zánik srdceMarie StuartovnaJoseph FouchéTriumf a tragika Erasma Rotterdamského / Svědomí proti násilíNetrpělivost srdce

Autor

Rakouský prozaik, esejista, básník a překladatel. Vystudoval filozofii, germanistiku a romanistiku v Berlíně a ve Vídni. Během 1. světové války žil ve Vídni, kde pracoval v archivu ministerstva války. Jeho literární tvorbu ovlivnila psychoanalýza. V roce 1938 emigroval do Velké Británie a v roce 1... celý životopis(zdroj: http://cs.wikipedia.org/wiki/Stefan_Zweig)

Komentáře (6)

Přidat komentář
knedlik
03. února

Jeden z mých nejoblíbenějších a pro mě nejvíce fascinujících spisovatelů už od gymnaziálních let. Jeho um prokouknout lidská nitra, a to nitra všech sociálních vrstev, jedno zda zbohatlíci, maloměšťáci, pokrytecká střední třída či lidé vnitřně mrtví a žijící jen, aby přežili, je nepopsatelný a nezastupitelný. A to nemluvím o jeho schopnosti rozebrat lidská pohnutí...
Zároveň se jednalo o člověka s obrovským rozhledem, kulturním, politickým, lidským; nenapravitelného humanistu, pro nějž osobní svoboda byla vším. Jak velkou roli hrála, je ostatně patrno i z jeho děl.
Stefan Zweig je jedinečný spisovatel a já jsem ráda za každou další knihu, kterou od něj čtu. Za každou jednu, která tak rozumí lidem.

iva23
17.08.2016

Výborný spisovatel, minimálně Marii Stuartovnu a Netrpělivost srdce by si měl přečíst každý.

Střevíčník
21.09.2015

Krásná poetika a přitom napsáno velice přirozeně. Dokázal se vcítit do postav a zprostředkovat úžasně jejich osudy. Miluju jeho historické romány.

Pawlisman
25.09.2014

Top 3 autoři s největším přirozeným talentem, kteří se skvěle čtou? Steinbeck, London, S.Zweig.

Peter.S
12.04.2014

Prial by som si, aby som ho mohol spoznať osobne.

WEIL
06.11.2011

Psal realistickou prózu i povídky.

Jak smutné, analytické hrdiny vytvářel, tak i sám nakonec bohužel skončil.