Karin Slaughter

americká, 1971

Nahrávám...

Životopis

Karin Slaughter je americká spisovatelka, která svými bestsellery obsadila první pozici britských, irských, australských, nizozemských a německých žebříčků a objevila se na prvních pěti příčkách v ostatních evropských zemích.

Její knihy jsou temné, plné násilí, mrazivého napětí, forenzních detailů, psychologie a skvěle vybudované atmosféry. Hlavní postavy jsou lidské (oproti neuvěřitelným – skoro „supermanovským“ v jiných detektivních knihách) a čtenář si je velmi rychle oblíbí. Drtivá většina jejích knih se odehrává v její milované Atlantě nebo smyšleném místě ve státě Georgii. I díky perfektní znalosti prostředí jsou její knihy velmi věrohodné.

Karin Slaughter se narodila 6. ledna 1971 v americké Georgii a s menšími výjimkami, kdy cestuje po Americe a zahraničí aby propagovala své knihy, se stále vrací do Atlanty, kde žije.

Na knižním trhu se objevila v roce 2001 s románem Blindsighted (Zběsilost, Domino 2005), který ji okamžitě katapultoval mezi přední hvězdy současného thrilleru. Tato prvotina také získala nominaci na Dagger award, která autorku zviditelnila i v zahraničí a byla přeložena do více nž 25 jazyků.

Její knihy: Po celém světě se prodalo přes 30 milionů výtisků přeložených do 32 jazyků.

série Grant County: Zběsilost, Smrtící polibek, Mrazivý strach, Bez víry, Pavučina: Série se odehrává ve smyšleném městě Heartsdale v Georgii. Děj pozorujeme z pohledu tří hlavních postav – Sáry Lintonové místní patoložky, jejího exmanžela a policejního náčelníka Jeffreyho Tollivera, a jeho podřízené, detektivky Leny Adamsové (nejkontroverznější z postav, které Karin Slaughterová vymyslela). Poslední kniha ze série Grant County byla publikována v červenci 2007. (Pavučina, Domino, 2008)

série Will Trent: Triptych, Nic nebude jako dřív, Genesis, Hřbitov nadějí, Podlost, Kriminálník: Série Will Trent se odehrává v Atlantě a představuje nám speciálního agenta Willa Trenta z georgijské státní. Agent Will Trent se objevuje ve všech knihách této série, ale také v knize Genesis, ve které se spojí s hrdinami série Grant County.

Zdroj životopisu: http://www.bookfan.eu/autor/7818/Karin-Slaughter

Populární autoři:

Terry Pratchett

1948 - 2015