Psycho kam se podíváš

recenze

Panenka (2014) / Charme
Panenka

Není snad nic lepšího, než dramatický thriller z prostorů psychiatrické léčebny, prostředí jako stvořené pro Mo Hayder. Výzvu, kterou Mo Hayder uchopila a vytvořila hrůzostrašný příběh, při kterém Vám bude nejednou běhat mráz po zádech.

V sychravém podzimním dni nás Mo dovádí do psychiatrické léčebny Beechway , kde jsou umístěni pacienti se soudem nařízenou ústavní léčbou . Léčebna se i přes stupeň vysoké ostrahy potýká se zvláštními událostmi, při kterých dochází ke zranění i smrti chovanců. Situace zašla tak daleko , že řada zaměstnanců řeší nezvyklé příhody pracovní absencí a tak vrchní ošetřovatel Joe Le Gande začíná při nekonečných službách přemýšlet co za těmi příhodami stojí ..Přestože policie při rutinním vyšetřování nic zvláštního nenašla, Joe vnímá ,jak se mezi pacienty šíří strach z ducha zemřelé vrchní sestry Maud a ve snaze odhalit děsuplný přízrak nachází drobné souvislosti ,které v něm vzbudí podezření, které následně tajně přednese vedoucímu útvaru JZVT – inspektorovi Jacku Cafferymu .
Jack Caffery má hlavu plnou starostí ..starostí ,které ani nejsou jeho, ale stejně ho trápí. Pro svůj klid by potřeboval uzavřít nevyřešený případ Misty Kittsonové , která nevysvětlitelně zmizela a jen dva lidé vědí ,co se skutečně stalo a kde leží její tělo. Protože na něj tlačí i jeho nadřízený, musí se odhodlat k ráznému kroku a k němu potřebuje spolupráci seržantky Blechy Marleyové . Blecha se ze všech sil snaží utéct před vlastním stínem a nátlak Jacka Cafferyho jí vůbec nepomáhá . Snaží se ho přesvědčit, ať případ Misty nechá být a Jackovi po měsících utajovaného zločinu pomalu, ale jistě, dochází s umíněnou Blechou trpělivost. Přes tyto starosti se Jack snaží věnovat vyšetřování událostí v Beechway a díky spolupráci s Joem Le Grandem přichází na možnou souvislost s bývalým zaměstnancem léčebny a podezřelým propuštěním dlouholetého pacienta a dvojnásobného vraha-Isaaka Handela.

S každou další knihou si člověk myslí, že již ani nemůže být nic lepšího a přes to, mistryně hororového thrilleru Mo Hayder , najde způsob jak předčít sebe samu .. Kniha je vypracována do nejmenších detailů a autorka klade důraz na charakteristiky postav tak jako by na každé z nich přímo záviselo, jak případ nakonec dopadne. Osobní dějové linky jsou čím dál zábavnější a přesto se autorce daří zachovat tvář hlavních účinkujících se všemi jejich pro a proti. Celý thriller vás bude doprovázet nepříjemný pocit, že Vás někdo u čtení sleduje a po očku budete nahlížet do potemnělých chodeb, uliček či mlhou pokrytých luk. Zakrslý Duch ošetřovatelky Maud navštíví Vaše domovy a pokoje, aby se vzápětí potichu odplížil zpět do stránek děsuplného příběhu.


Panenka Panenka Mo Hayder

Mo Hayder nastavila laťku děsivého thrilleru výš než kdokoli jiný. Ta laťka teď ovšem byla překonána. Jí samotnou. Psychiatrickou léčebnu Beechway paralyzuje strach: mezi pacienty se šíří davová hysterie a zaměstnanci raději před... více


Komentáře (0)

Přidat komentář