Krev a med aneb náhled do hlubin duše čarodějky a lovce

recenze

Krev a med (2021) 2 z 5 / ZapisnikTerky
Krev a med

Čekáte od druhého dílu ze série to nejlepší nebo naopak žádnou velkou senzaci?
Krev a med pro mě byla nejočekávanější kniha roku 2021. Takže je docela jasné, že jsem knize dost věřila. A v takovém rozpoložení je jen krůček ke zklamání…
Po Holubici a hadovi jsem opravdu nečekala tak obrovskou nudu. První třetina knihy se odehrávala v kořeny porostlé kotlině, kde se jen debatovalo a nic moc nedělo. Ano, uznávám, že bylo potřeba si ujasnit nějaké otevřené věci z prvního dílu, ale bože, třetina knihy na jednom místě s minimem akce? Proč? Já vím proč… Takhle série totiž původně měla být duologie – což znamená, že bylo najednou potřeba příběh natáhnout tak, aby se tam nacpala další kniha. Já osobně si myslím, že je to v celé knize hrozně moc znát. Tak šíleně dlouhé dialogy a stránky plné Reidova fňukání a Louina nadávání… to není to, na co jsem se těšila. Myslím, že to postavě Lou i Reida spíš ublížilo. Achjo, strašně mi tu chybělo jejich neškodné popichování a ta romantická jiskra mezi nimi.
Když se na to podíváme objektivně, tak skoro všechny akční a důležité aspekty knihy byly super. Krvodějky, vlkodlaci a divadelní spolek… To všechno bylo vážně zábavné a čtivé. Jen kdyby kniha měla cca o dvě stě stran míň. Nové postavy mě moc bavily a dodaly příběhu další dimenzi. Díky nim a sledování jejich postupného odkrývání a vývoji již známých postav, jsem si to nakonec docela užila. Posledních sto stran už byla velká pecka. A na úplném konci totální cliffhanger! No, musím říct, že ten mi přišel už moc, ale stejně se nemůžu dočkat dalšího dílu!
Obálky celé této série jsou nádherné. Je pravda, že originály jsou hezčí a mají nádherný font. Ale kdybych je neviděla, byla bych i z našich naprosto nadšená.
Je to prudký pokles po plném hodnocení prvního dílu. Ale 3/5 hvězd jsou stále dobré, lehoulince nad průměrem.