Každý má své tajemství, ale ne každý ho umí udržet schované...

recenze

Vraní oko (2023) 4 z 5 / Bookexpresss
Vraní oko

Vraní oko je moje první knížka od autorky a už chápu, proč je M. Klevisová často označována jako "královna českých detektivek". Vtáhne vás do děje a díky českému prostředí se budete cítit jako jedna z postav.

Postavy v knize jsou přirozené, přesně tak si představuju chování lidí v chatové osadě - jsou milí, vstřícní, ale i závistiví. Autorka sama říká, že nadřazuje příběh před samotnou detektivní zápletkou. Moc bych proto chtěla vyzdvihnout téma ekologie, o němž jsem v knize četla velmi ráda. Zároveň bylo propojeno i právě s konflikty chatařů, které v některých případech vedly k hrůzostrašným činům.

Příběh se rozbíhá poměrně pomalu, první se seznamujeme s postavami i prostředím, ale nepřišlo mi, že bych se do čtení nutila, naopak. Líbila se mi i postava vyšetřovatele Josefa Bergmana, který se objevuje ve všech detektivních knížkách autorky. Je to sice suchar, který by raději svůj volný čas trávil se svou přítelkyní a kočkou, ale svou práci odvádí skvěle.

Knížku bych doporučila hlavně čtenářům, kteří hledají odpočinkové, byť napínavé čtení s kvalitním příběhem.

*splupráce s Albatros media