Je to pravda?

recenze

Pravda, nebo lež (2020) 5 z 5 / zuzana0307
Pravda, nebo lež

Slovo znepokojujúce, je až príliš jemné slovo, ktoré použijem na opis tejto knihy a jej obsah.

Verity Crawfordová je autorkou veľmi populárnej knižnej série, ktorej tri knihy zostali nevydané, nakoľko mala autorka autonehodu, po ktorej jej zostali trvalé následky.
Jej vydavateľstvo a manžel Jeremy, požiadajú Lowen, aby im pomohla s dopísaním Veritiných kníh. Lowen sa na pár dní presťahuje do domu Crawfordovcov, aby zhromaždila poznámky a podklady k novému príbehu. Pri triedení papierov však narazí na skrytý rukopis, ktorý odhaľuje znepokojujúce tajomstvá slávnej autorky.
Kniha nezobrazuje iba sexuálne scény, ale zaoberá sa aj vraždami, pokusmi o potrat, násilím na deťoch a možno vám spôsobia strach, znechutenie a úzkosť.

Po prečítaní knihy, som mala podobne ako Lowen, silnú túžbu zabudnúť na všetko, čo som práve prečítala. Premýšľala som nad všetkými scénami, ktoré autorka v knihe ponúkla a miestami ma až natoľko znechutili, že som sa sama v čítaní zastavila a nemala som osobnú silu pokračovať, nakoľko opis niektorých činov postáv bol až závratne presvedčivý.

Autorka ma priviedla na hranicu mojej komfortnej zóny, opísala bolesť a tabu, ale zároveň dokázala z príbehu vytiahnuť najviac ako sa dá.
S istotou môžem povedať, že Colleen Hoover je vynikajúcou autorkou akéhokoľvek žánru.

Aracely
24.09.2020

Hezká recenze, ale podle toho popisu nic pro mě. Násilí, týrání, to v knihách nesnesu...