Je to pravda?

recenze

Pravda, nebo lež (2020) 5 z 5 / zuzana0307
Pravda, nebo lež

Slovo znepokojujúce, je až príliš jemné slovo, ktoré použijem na opis tejto knihy a jej obsah.

Verity Crawfordová je autorkou veľmi populárnej knižnej série, ktorej tri knihy zostali nevydané, nakoľko mala autorka autonehodu, po ktorej jej zostali trvalé následky.
Jej vydavateľstvo a manžel Jeremy, požiadajú Lowen, aby im pomohla s dopísaním Veritiných kníh. Lowen sa na pár dní presťahuje do domu Crawfordovcov, aby zhromaždila poznámky a podklady k novému príbehu. Pri triedení papierov však narazí na skrytý rukopis, ktorý odhaľuje znepokojujúce tajomstvá slávnej autorky.
Kniha nezobrazuje iba sexuálne scény, ale zaoberá sa aj vraždami, pokusmi o potrat, násilím na deťoch a možno vám spôsobia strach, znechutenie a úzkosť.

Po prečítaní knihy, som mala podobne ako Lowen, silnú túžbu zabudnúť na všetko, čo som práve prečítala. Premýšľala som nad všetkými scénami, ktoré autorka v knihe ponúkla a miestami ma až natoľko znechutili, že som sa sama v čítaní zastavila a nemala som osobnú silu pokračovať, nakoľko opis niektorých činov postáv bol až závratne presvedčivý.

Autorka ma priviedla na hranicu mojej komfortnej zóny, opísala bolesť a tabu, ale zároveň dokázala z príbehu vytiahnuť najviac ako sa dá.
S istotou môžem povedať, že Colleen Hoover je vynikajúcou autorkou akéhokoľvek žánru.

Pravda, nebo lež Pravda, nebo lež Colleen Hoover

Mladá spisovatelka Lowen Ashleighová se právě ocitla ve finanční tísni. Rozhodne se proto přijmout nabídku, které by se za normálních okolností vyhnula. Najme si ji manžel bestsellerové spisovatelky Verity Crawfordové, aby za jeho... více

Aracely
24.09.2020

Hezká recenze, ale podle toho popisu nic pro mě. Násilí, týrání, to v knihách nesnesu...