Kniha s myšlienkou

Detektív z minulosti (2020) 5 z 5 / zuzana0307
Detektív z minulosti

Moje hodnotenie: 5 stars
TAJONOSTI | EMÓCIE | BODYPOSITIVITY

Na úvod musím napísať, že som čítala aj Cudzinca z papiera a štýl písania sa mi veľmi ľúbil, takže som rada, že sa spisovateľka tohto štýlu držala aj v tejto knihe.

Táto knižka vás svojim prostredím aspoň na chvíľku prenesie do teplom vyhriatej krajiny, na trochu opustené miesto, kde nikomu neprekáža, že si idete zaplávať, hoc aj nahá.

Veta, ktorá je okolo nás, nie len na Slovensku ale po celom svete je jasná:
nie sme dosť dobré.
Nie sme dostatočne chudé, dostatočne pekné, dostatočne múdre. Žena musí predovšetkým prijať hlavne seba samú.

Nie sme dostatočne dobré - sme ešte lepšie!

S touto témou som sa na slovenskom knižnom trhu stretla po prvýkrát a tým si u mňa autorka získala zaslúžené miesto na poličke.

Dej knihy bol veľmi šikovne napísaný, s malým rozmerom knižky to utekalo rýchle, až som sa rýchle dostala na koniec. Stihla som ju prečítať v priebehu troch hodín, nevnímala som nič iné.
Krásne vykreslené prostredie, postavy a teraz musím podotknúť, že som si veľmi obľúbila aj vedľajšie postavy, čo sa mi nestáva veľmi často.

Anotácia knihy je Hlavná postava Eliza je mladá šéfkuchárka, ktorá po vážnej autonehode stratila pamäť. Lenže nebolo to tak, že by za ňou niekto prišiel a všetko jej vysvetlil. Nevrátila sa domov. Odišla na miesto, kde má zostať skrytá ako chránený svedok.
Autorka krásne popretkávala dejovú líniu súčasnosti a minulosti. Má oko na perfektne vyvážené príbehy. Tajomný detektív, ktorého Eliza nespoznáva sa snaží držať čo najviac v úzadí, informácie o nej samotnej, jej dávkuje po najmenších kúskoch, však najlepšie bude, ak na to príde sama.

Obálka od Tiny Minor je úplne úžasná. Kým som sa nepozrela na portfólio autorky, ani som si neuvedomila, že jednu jej ilustrovaný portrét už doma mám.

Upozornenie! Neodporúčam čítať, ak ste hladní.