Nemilosrdný král: 4.5

recenze

Nemilosrdný král (2021) 5 z 5 / zuzana0307
Nemilosrdný král

Moje hodnotenie: 4,5
Nečakala som to! Už od začiatku to znelo dobre, ale čo to do pekla bolo?!

Toto je prvá z troch častí príbehu Mounta a Kiery.

Kiera Kilgore dokázala upútať pozornosť temnej postavy Lachlana Mounta (áno, čítala som Lachtana :D ), ktorý vždy dostane, čo chce. V okolí sa mu každý vyhýba a jeho reputácia nie je zrovna prívetivá.

Tento temný príbeh je takmer výlučne písaný z pohľadu trošku tvrdohlavej, inteligentnej, sofistikovanej a sexi Kiery, ktorá je dedičkou rodinnej pálenice Seven Sinners Distillery a snaží sa ju zachrániť. Kontrolu ale začne strácať v deň, keď sa stretne s Mountom. Ten jej prezradí, že jej mŕtvy manžel si požičiaval peniaze a ona to má teraz splatiť. Mount vie, že je zadlžená a nemá mu to ako vrátiť. Jediným východiskom je ONA. Mount chce JU a uzavrie s ním dohodu! Hrajú spolu veľkú hru, v ktorej je ťažké určiť víťaza a posúvajú svoje vlastné hranice.

Opakovane ma prekvapovalo, akým smerom sa tento príbeh vydal. Nemilosrdný kráľ totiž nie je príbehom lásky, ale skôr nenávisti a vášne.

V príbehu sa deje viac vecí zároveň a je možno náročné pochopiť dejovú líniu, ale k záveru je už jasné, že na dokončenie príbehu potrebujete nevyhnutne viac častí. Takže teraz každého knihomoľa poteší, že nemusí čakať veľmi dlho a tento rok sa môže do všetkých začítať.
Žiaľ neviem ako je na tom preklad, nakoľko som čítala anglické vydanie.

!!!Upozorňujem, kniha nie je pre každého a nie je to sladká romantika!!!