Strmý pád bol ešte strmší

recenze

Strmý pád (2020) 3 z 5 / zuzana0307
Strmý pád

3.5
Do čítania som išla s nadšením v rámci knižnej štafety, za čo by som sa chcela veľmi poďakovať.
Nakoľko sa príbeh odohráva počas jedného mesiaca, je krásne plynulý a vo vzťahu medzi Hailee a Chasem je na všetko čas, netreba sa nikam ponáhľať. Hailee chce byť odvážna a zvládať veci, ktorých sa predtým osobitne bála.. Chase v nej ale postupne prebúdza pocity, ktoré si nikdy nemohla dovoliť. A nie len to, dostáva sa príliš blízko k jej najtemnejšiemu tajomstvu.

Začiatok knihy Strmý pád ma vôbec nechytil. Mala som značné problémy sa do príbehu začítať. Prvotne som myslela, že je to spôsobené mojim minimom času, ale postupne som zisťovala, že to asi nebude tým.

Obálka od LYX je nádherná ako vždy, takže som obzvlášte rada, že sme ostali pri tomto návrhu. Štýl písania autorky je skvelý, bohužiaľ som mala pocit, že Hailee ako hlavná postava mi nejako nesedí k typu príbehu. Jej rozhodnutia boli pre mňa príliš povrchné. Veľmi často sa strácali v jej hlave plnej pocitov. Na rozvinutie príbehu mi tam možno chýbalo o kúštik viac dialógov medzi hlavnými postavami. Trošku som očakávala viacej spomenutý alebo rozpracovaný príbeh Jepera, , okolo ktorého sa značná časť knihy točí.

Záverečné prekvapenie pre mňa nakoniec ani nebolo až také prekvapujúce. Príbeh sa od stredu knihy začal uberať jasným smerom a ku koncu už bol pre pozornejšieho čitateľa jasný. Napriek tom som ale nadmieru zvedavá, ako sa príbeh z Fairwoodu rozvinie v pokračovaní.

Komu by som príbeh odporúčala? Niekomu, kto nehľadá dejové zvraty v každej kapitole, čitateľa s láskou pre malomestskú romancu a možno mladšiemu čitateľovi. Ja som na romantiku asi už náročná a trošku prieberčivá.