Dvůr mrazu a hvězd aneb malý-milý doplněk

recenze

Dvůr mrazu a hvězd (2018) 5 z 5 / ZapisnikTerky
Dvůr mrazu a hvězd

Líbí se vám doplňkové knihy? Kupujete je?
Já mám všechny čtyři knihy Dvorů. Protože když je možnost mít něco navíc z nějakého super fantasy světa, tak jí člověk musí využít.
Doplňkový díl byl ale upřímně docela nuda. Já vím, je to doplněk, ale stejně. Čekala jsem trochu víc akce, protože jsem byla namlsaná z předchozích knih. Jediné větší napětí jsem objevila v tom, jak se chovala Nesta. Co se s ní jako děje? Moc jsem to nepochopila a mrzí mě, že to nebylo dořešené. Ale co bych chtěla, když v originále má zrovna vycházet další část, která naváže na Nestu. Achjo, jen ať překlad netrvá dlouho :D.
Krom té nudy se ale taky jednalo o takové malé-milé rozloučení s trilogií. Oslavy Slunovratu a kdo co dostal za dárky, jak se (nejen) Feyre vypořádává s hrůzami války a napětí z toho, že konec války ještě neznamená dlouhodobý mír. Bylo to nenáročné, ale určitě jsem si to ráda přečetla.
Navíc byl v tomto díle bonus – spousta kapitol vyprávěných jinými postavami než jen Feyre. To bylo fajn, vidět aktuální události z pohledu Cassiana nebo Morrigan. A co víc, několik z těch kapitol bylo z pohledu Rhysanda. A kdo tohle četl, tak ho prostě musí zbožňovat. Já teda určitě.
U této knihy mě dost mrzelo, že nemá stejný formát, jako předchozí trilogie – je prostě o kousek menší. A to v té knihovně nevypadá nic moc…
Navíc jsem u této recenze chtěla srovnat autorčiny série – Dvory a Skleněný trůn. Přestože byly Dvory lépe a umně napsané, tak u mé maličkosti stále vede Skleněný trůn. Celaena mi přirostla k srdci víc. Možná to bude i tím, že ToG série bylo více dílů, ale prostě to tak je. Ovšem to už neplatí pro Rowana. Přestože jsem si ho hodně oblíbila a byl to dlouho můj TOP fantasy hrdina, tak na Rhyse prostě nemá. Je mi líto. “Vílák“ mého srdce je Rhysand :D.
A to jsem ještě nečetla Crescent city :D.

ZapisnikTerky
12.02.2021

Děkuju za komentář. Přesně tak to cítím já. Jsem ráda, že jsem pomohla :). Určitě si ho přečti, myslím, že na to bude navazovat Silver flames :)

Adýsek
04.02.2021

Moc pěkná recenze. Dvory mám ráda. Už je to chvíle, co jsem je dočetla a dostala jsem chuť se do tohoto světa vrátit, ale byla jsem trochu na vážkách s tímto doplňkovým dílem. Ale asi si ho přečtu. Mimochodem já mám Skleněný trůn taky radši o trochu víc. Ale... Rhysand je Rhysand :D.