Pravidla hry přehled

Pravidla hry
https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/528176/bmid_pravidla-hry-65b8c1cbb5c9b.jpg 4 71 71

Stačil jeden úder na fotbalovém hřišti, aby se Ashleyho život dočista proměnil. Najednou nic nevypadá tak, jak si to pamatuje, protože ač se to zdá nemožné, Ash se ocitl v jiné dimenzi. Od té chvíle se pohybuje po světech, které jsou téměř jako ten jeho – ale ne tak docela. Začalo to drobnými změnami, které se ale rychle vymkly kontrole, a Ash sklouznul do vesmírů, kde může mít všechno, co si kdy přál... Do vesmírů, které ho pomalu učí dívat se na svůj život úplně jinýma očima. Pokud si však nedá pozor, mohl by mu jeho skutečný svět proklouznout mezi prsty a navždy zmizet...... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Yoli (ČR)

Game Changer , 2021

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pravidla hry. Přihlašte se a napište ho.

PeeTee84
10.06.2024 3 z 5

Po přečtení Sucha a Bez šance/citu pro mě zatím nejslabší kousek. Nicméně si to určitou autorovu kvalitu drží a v knížce pro mě zazněla nejedna zajímavá myšlenka.

stesti.s.knihou
03.06.2024 3 z 5

Po knihách Bez šance a Sucho byly Pravidla hry třetí knihou autora, kterou jsem četla.
Ve zkratce jde o tohle: Ash je hráčem amerického fotbalu; jak asi víte, u takového sportu se pro úraz nejde daleko. Jednoho dne Ash utrpí silný naráz do hlavy, ze kterého zůstane lehce otřesený, nejde ale o nic, co by do té doby nezažil. Tedy až do chvíle, než si uvědomí, že je něco jinak. Svět, jak ho Ash zná, je sice pořád stejný, jisté drobnosti jsou však pozměněny a všichni lidé okolo je berou jako samozřejmost. Ash se ocitá v paralelní realitě, která ho nutí přemýšlet nad tím, co je vlastně správné. Od té doby Ash podobných nárazů zažije ještě několik a pokaždé se ocitne ve světě, který je pozměněný víc a víc. Důvodem změn jsou odlišná rozhodnutí v historii lidstva, která však mají dalekosáhlé dopady. Nezbývá, než se ptát: jsou tyto světy s jejich odlišnými realitami správně, nebo žijeme v té nejlepší možné variantě?
A teď už můj ambivalentní názor. Jednoznačně kvituju témata v knize zobrazena, která mohou mládež, což je cílovka knihy, přimět o věcech přemýšlet trochu jinak. Témata však mohla být dle mého názoru více rozvedena - autor zde pouze zmínil učebnicový příklad problému bez větší inovace. Zároveň mi trochu vadilo ono vysvětlení paralelních světů v rámci knihy, upřímně jsem tomu moc nerozuměla. No a naprosté zklamání přišlo v závěru knihy - už zhruba v polovině příběhu mě napadlo, co by za všemi těmi paralelními světy mohlo být, ale doufala jsem, že takhle prvoplánové to nebude… Ale ono bylo.
Hodnotím 3,5/5, kniha má rozhodně svá pozitiva a pokud přiměje číst mladší generaci, splnila přesně svůj účel; dle mého názoru však tento slibný nápad nebyl uchopen úplně dobře.

Marekh
01.06.2024 4 z 5

Hlavní postavou je student střední školy ASH, který se při fotbalovém zápase poraní a důsledkem toho se dostává do různých paralelních světů.

Zpočátku mi trvalo, než jsem se dokázal do knihy začíst, ale postupně se to rozjelo. Je to zajímavý příběh s přesahem. V knize se nachází hodně překvapivých zvratů. Všechno bylo pochopitelné.

V knize se nachází hodně témat – rasismus, imigrace, homosexualita, psychické násilí aj.

V knize jsem našel hodně překlepů!

Citáty:

Podle mě je myšlení váš nepřítel hlavně v případě, kdy upadáte do sebelítosti nebo teoretizování nad černými scénáři věcí příštích.

Existuje spousta věcí, kterým nerozumím. Asi jako každý. Můžeme být nejchytřejší na světě, ale nemůžeme vědět všechno. A pokud se o to budeme snažit, zblázníme se z toho. Takže s tím, čemu nerozumíme, jsme obvykle srozuměni. Bereme to, jak to je.

všechny komentáře

Související novinky (3)

Nekonečno světů, nekonečno možností...

25.04.2024

Pravidla hry, Léčebna a další knižní novinky (15. týden)

07.04.2024

Knižní novinky (8. týden)

20.02.2022

Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.

Kniha Pravidla hry v seznamech

ve Čtenářské výzvě14x