Sběratelé ostatků přehled

Sběratelé ostatků
https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115183/sberatele-ostatku-115183.jpg 4 366 366

Martin ze Stvolna série

< 2. díl >

Pokračování osudů Martina ze Stvolna, který se vrací z Francie do Prahy, aby dokončil studia na nově založené univerzitě. Ani v Praze však nemá možnost školu dokončit. Zaplete se do domácí války s jihočeskými Rožmberky a posléze se stane služebníkem císaře Karla IV. Ten ho pověří úkolem získávat pro katedrálu svatého Víta ostatky. Putuje do Německa, kde potkává dávného přítele Konráda z Wormsu. Zde se znovu dostane do konfliktu s inkvizicí a prchá do severní Itálie. Uchýlí se pod ochranu dávného přítele, nyní biskupa Peera. V přestrojení dál pracuje pro císaře Karla IV. a složitými cestami pro něho vykupuje vzácné relikvie. Účastní se jeho římské korunovační cesty a nakonec získá zlomek evangelia svatého Marka a tajně ho dopraví do Čech. Po návratu se Martin ze Stvolna ožení a získává vlastní panství, ale ani tím nezíská klid, neboť musí řešit další složitou situaci, v níž se ocitne díky dvorským intrikám.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Sběratelé ostatků. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (44)

lenyleny
17.12.2023 4 z 5

Tak další skvělý díl. Také poslouchán jako audiokniha. Sice je zde hrdina tak trochu za supermana, ale nevadí Při poslechu jsem vždy relaxovala a pomáhá mi to . A tak se těším na další díly.

mila2411
30.10.2023 4 z 5

Můj první Vodruška. Zlomená klíční kost, spousta času. A ze "supermanem" Martinem jsme se hned sedli. Až záhy jsem zjistil, že začínám druhým dílem, ale nijak moc to nevadilo... tento je z celé sérii NEJ, hlavně proto, že se odehrává skoro celý v Čechách a za mě bych řekl, že nejlépe odsýpá.


MAIXNER
28.10.2023 5 z 5

Vondruška mi svým stylem výkladu naší české středověké historie prostě sedí a mám pro jeho "dámský" styl slabost. O to víc se pak možná trpělivěji proukousávám několika sty stran popisujícími dobývání středověkého jihočeského města v dobách Karla IV. takovým způsobem, který nejen zaujme, ale posune mne v čase zpět tak, že zapomenu, co jsem vlastně hledal na začátku, když jsem knihu bral do ruky. Na to, že se Martin ze Stvolna vlastně vydal hledat ve službách krále Karla IV. Svaté relikvie. To, že Martin ze Stvolna při řešení královských požadavků při pátrání po církevních relikviích řeší některá úskalí přes dívčí klín mi u Vondrušky nevadí, je to jeho styl. Snad i proto, že v těchto popisech nejde dál a nechává na čtenáři a jeho fantazii kam až chce dojít. A tak do sychravých podzimních dnů i nocí vřele doporučuji. Už nyní se těším na dalšího Vondrušku, kterého mám v nemoci připraveného.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Dny v knihkupectví Morisaki, Pavučina lstí a další knižní novinky (7. týden)

11.02.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Sběratelé ostatků v seznamech

v Právě čtených6x
v Přečtených591x
ve Čtenářské výzvě15x
v Doporučených48x
v Knihotéce188x
v Chystám se číst46x
v Chci si koupit9x
v dalších seznamech5x